« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

WOPR-OS - kolekcjonerzy trofeów

15 medali, tytuł wicemistrzów Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej w kategorii junior (Adam Wiśniewski), tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej w kategorii Open (Hubert Nakielski) oraz wiele wartościowych wyników to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie.


Zespół wystąpił w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Maja Furmaniuk, Magda Kowalska. W wyścigach drużynowych tytuł mistrzów Polski w rzucie liną zdobył Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski, tytuł wicemistrzów Polski w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m z przeszkodami zdobył zespół: Wiśniewski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski. Brązowymi medalistami mistrzostw Polski w wyścigu sztafetowym 4 x 25 m holowanie manekina zostali: Bojarski, Mierzejewski, Adamowski, Nakielski. 

Reklama

W sztafecie 4x50 m super ratownik mix zespół w składzie: Furmaniuk, Kowalska, Adamowski, Nakielski uplasował się na szóstej pozycji, a sztafeta męska 4 x 50 m z pasem ratowniczym zajęła czwarte miejsce, tracąc do medalu niecałą sekundę. Ponadto w klasyfikacji generalnej mistrzostw: Mateusz Adamowski uplasował się na V miejscu w kategorii open, Kacper Mierzejewski uplasował się na VI miejscu w kategorii junior, Kamil Bojarski w klasyfikacji generalnej w kategorii junior uplasował się na VIII pozycji.  

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zdobył w sumie cztery medale (trzy srebrne, jeden brązowy) zajmując następujące lokaty: na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2,02,43 s – II miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,54 s – IV miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,68 s –  II miejsce, na dystansie 100 m ratowanie z pasem z czasem 56,11 s – V miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,03,07 II miejsce, na dystansie 200 m super ratownik III miejsce.

Reklama

Mateusz Adamowski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zajmował następujące pozycje: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął XIII miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,76 s zajął VII miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 32,76 s zajął IX miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie z pasem VI miejsce z czasem 56,46 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane VII miejsce z czasem 1,07,94 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m  super ratownik z czasem 2,23,53 s IV miejsce – nowy rekord życiowy. 

Reklama

Kamil Bojarski indywidualnie w kategorii junior zdobył jeden brązowy medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami  XV miejsce, na 100 m w płetwach III miejsce z czasem 55,98 s, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,45 s V miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem VII miejsce, na 100 m kombinowane z czasem 1,15,31 s VIII miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik XII miejsce.

Reklama

Kacper Mierzejewski indywidualnie w kategorii junior zdobył jeden brązowy medal zajmował odpowiednio : na 200 m z przeszkodami z czasem 2,22,66 s X miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach IV miejsce z czasem 56,29 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,06 s III miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratowanie manekina z pasem IV miejsce z czasem 59,46 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,12,44 s V miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik VI miejsce z czasem 2,36,39 s – nowy rekord życiowy.

Reklama

Adam Wiśniewski indywidualnie zdobył trzy złote i dwa brązowe medale w kategorii junior oraz jeden brązowy w kategorii Open: na dystansie 200 m z przeszkodami zajął I miejsce w juniorach i trzecie miejsce w Open, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 52,11 s zajął I miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem III miejsce z czasem 58,91 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane I miejsce z czasem 1,07,16 – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m  super ratownik z czasem 2,26,91 III miejsce – nowy rekord życiowy.

Reklama

Maja Furmaniuk w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty : na 100 m z przeszkodami XIV miejsce, na 100 m w płetwach X miejsce z czasem 1,21,95 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina XII miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem z czasem 1,21,65 s VIII miejsce – nowy rekord życiowy.

Reklama

Magda Kowalska w kategorii junior zajmowała następujące lokaty : na 200 m z przeszkodami VII miejsce, na 100 m w płetwach XIV miejsce, na 50 m holowanie manekina XIII miejsce, na 100 m ratowanie manekina z pasem XII miejsce, na 100 m kombinowane XI miejsce, na 200 m super ratownik VII miejsce.


- To były bardzo udane mistrzostwa, zarówno pod względem uzyskanych czasów jak i zdobytych medali. Zawodniczkom i zawodnikom, którzy reprezentowali WOPR-OS i miasto Ostrołęka podczas mistrzostw Polski składam serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki, postawę i zaangażowanie - mówi Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.    

Odsłon: 3634
Komentarzy: 0
13:34, 22.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nakielski, Mierzejewski, Wiśniewski, Kowalska i Bojarska w kadrze na mistrzostwa!

Nakielski, Mierzejewski, Wiśniewski, Kowalska i Bojarska w kadrze na mistrzostwa!

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka mają czym się pochwalić. Piątka podopiecznych Dariusza Małkowskiego otrzymała nominacje do reprezentacji Polski w ratownictwie wodnym. Biało-czerwoni wystartują w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Hiszpanii. 

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

Złoto i brąz Szporaka. Brąz Jankowskiego

W Warszawie odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego 14-latków i starszych zawodników w pływaniu. Wśród startujących znaleźli się przedstawiciele Squatina Ostrołęka. W stolicy wystartowali: Mateusz Jankowski, Kamil Szporak, Jakub Bieżuński.

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Kulik: Zuzia godnie reprezentuje nasze miasto

Dzisiaj w Urzędzie Miasta pojawił się niecodzienny gość. Z prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem spotkała się Zuzanna Zecer oraz jej trener Andrzej Pyskło. 9-latka jest reprezentantką Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka i osiąga znakomite wyniki. Jest nadzieją pływania.

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

Zuzia i Oliwia najlepsze w Puławach

W minioną sobotę na nowoczesnym ośrodku MOSiR w Puławach na 50-metrowym basenie otwartym odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu, które zgromadziły ponad 400 zawodniczek i zawodników z 32 klubów pływackich. Świetnie spisały się zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka.

Pokonali Supraśl

Pokonali Supraśl

Kolejne wyznawanie z Orionem zostało zrealizowane. Spływ kajakowy Supraśl Challenge odbył się w upalną sobotę i składał się z sześciu załóg. W sumie śmiałkowie pokonali około 90 km, zaś długość rzeki Supraśl wynosi 108,3 km. 11 osób wystartowało w miejscowości Radunin i skończyli wyzwanie na wprost wsi Złotoria.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo