« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa dni emocji podczas Kurpiowskiego Pikniku Piłki Siatkowej (zdjęcia)

Klub Sportowy Kurpie Volleyball oraz CK-BiS w Lelisie byli organizatorem turnieju dla pasjonatów siatkówki. Kurpiowski Piknik Piłki Siatkowej - Lelis 2021 trwał dwa dni. Obsada była międzynarodowa. Gry prowadzone były na specjalnie przygotowanych boiskach trawiastych.


 

26-27 czerwca 2021 roku na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie przy ul. Sportowej, wójt Stefan Prusik, wraz z organizatorami: Zbigniewem Obrębskim, prezesem Klubu Sportowego ,,Kurpie Volleyball’’ oraz Katarzyną Wiśniewską- Dobkowską, dokonali oficjalnego otwarcia I. Kurpiowskiego Pikniku Siatkarskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lelis. Gośćmi uroczystości byli Marcin Grabowski, radny Sejmiku Województwa mazowieckiego , kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce oraz grono sponsorów i osób na stałe współpracujących z klubem, przyjaciół siatkówki, którzy wiernie wspierają tę piękną dyscyplinę sportu.

Reklama

Do rywalizacji na pięciu, trawiastych boiskach, na których rozgrywano mecze w systemie siatkówki plażowej, do dwóch wygranych setów, stanęło 20 drużyn, grających w 4-osobowych składach w trzech kategoriach: Panie – 7 drużyn, Panowie 50+ - 5 drużyn oraz Open – 8 drużyn. Na starcie stanęły drużyny z Polski, Litwy i Łotwy. Rywalizowano o puchary i medale dla trzech najlepszych drużyn oraz w klasyfikacji na najlepszych zawodników poszczególnych drużyn.

Uroczystość na stadionie poprzedziło otwarcie i zwiedzenie niezwykle interesującej wystawy ,,Olimpijskie sukcesy polskich siatkarzy i siatkarek’’, którą przygotowano w sali widowiskowej CKB-S. U wejścia na stadion przygotowały stoiska ze specjałami kurpiowskiej kuchni oraz z wystawami swoich dokonań koła gospodyń wiejskich ,,Bociani Zakątek’’ z Nasiadek, ,,Nad Rozogą’’ z Łegu Starościńskiego- Walery oraz ,,Zręczne Ręce’’ z Łęgu Przedmiejskiego.

Turniej stał się wspaniałą okazją do spotkań w gronie zaprzyjaźnionego środowiska siatkarskiego, a organizatorzy postarali się, aby nikomu nie zabrakło wyżywienia, napojów, noclegu i przepięknej pogody.
Po dwudniowych zmaganiach najlepsze miejsca na podium oraz tuż obok zajęły drużyny:

w grupie pań 45+: I m.- Daugavpils Lotwa, II m.- LAIME – Litwa, III m.- Carpediem Lotwa;
w grupie pań i dziewcząt: I m. - I m. - OTPS Nike Ostrołęka, II m. - NIKE Ostrołęka Young, III m. - Dziewczyny bez Spiny, Ostrołęka; IV m. - Masuria Volley Giżycko;
w kategorii panów 50+ : I m.- KS Kurpie Volleyball, II m. - Pyrys Bud Ostrołęka; III m. - ART-CHEM Bydgoszcz, IV m. - Daveugvpils Litwa, V m. - Znajomi Ostrołęka;
w kategorii OPEN: I m. - Volley Bajka, II m._ Volley Club Warszawa, III m.- Karlab Gdynia, IV m.- Wąsiki Ostrołęka, V m. - Niedźwiedzie Ostrołęka, VI m.- Zenit Giżycko, VII m.- Kurpie Volleyball, VIII m. - Best Can Warszawa.
Zamknięcia turnieju, a także wręczenia pamiątkowych plakietek i medali dokonali Anna Dobkowska, przewodniczący Rady Gminy oraz wójt Stefan Prusik, który podziękował wszystkim drużynom i gościom za przybycie do Lelisa i zaprosił do spotkania za rok, na drugim siatkarskim pikniku.
- mam bowiem nadzieję, że siatkówka dla każdego na stałe zagości w naszej gminie – stwierdził wójt, zapraszając na pozegnanie wszystkich chętnych na koncert Wojciecha Dudkowskiego i zespołu "Droga na Ostrołękę".

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Kurpiowski Piknik Siatkarski

Więcej zdjęć: Kurpiowski Piknik Siatkarski

Odsłon: 6923
Komentarzy: 0
20:12, 29.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Remek' odszedł zbyt wcześnie

"Remek" odszedł zbyt wcześnie

Remigiusz Łuczkowski pochodził z Jastrzębia Zdroju. Miał 45 lat. Dzisiaj około godz. 5 rano doszło do zdarzenia, w którym górnik zginął w trakcie wykonywanej pracy podczas transportu w jednym z podziemnych chodników w kopalni Borynia należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. "Remek" był siatkarzem. Występował w zespole KurpieVolleyball.

16 lat temu zginął Arkadiusz Gołaś

16 lat temu zginął Arkadiusz Gołaś

To już 16 lat, jak nie ma z nami naszego wspaniałego ostrołęczanina. Reprezentant Polski i jeden z najważniejszych zawodników w historii krajowej siatkówki opuścił nas wszystkich tak nieoczekiwanie.

Olimp walczył w Warszawie

Olimp walczył w Warszawie

Przed dwa dni zespół młodzików Olimpu Ostrołęka walczył w IX Turnieju o Puchar Białołęki w Warszawie. Nasi siatkarze rozegrali pięć meczów, odnosząc dwie wygrane i notując trzy porażki. Ostatecznie zajęli dziesiąte miejsce.

Legia klęknęła w Ostrołęce. Kołakowski: Kibice ponieśli nas do triumfu (zdjęcia)

Legia klęknęła w Ostrołęce. Kołakowski: Kibice ponieśli nas do triumfu (zdjęcia)

Znakomite otwarcie sezonu dla siatkarzy SPS Volley Ostrołęka. Podopieczni Dominika Zalewskiego na inaugurację rozgrywek II ligi juniorów spotkali się z zespołem Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Nasi zwyciężyli w trzech setach!

SPS Volley ograł Legię! (zdjęcia)

SPS Volley ograł Legię! (zdjęcia)

Znakomite otwarcie sezonu dla siatkarzy SPS Volley Ostrołęka. Podopieczni Dominika Zalewskiego na inaugurację rozgrywek II ligi juniorów spotkali się z zespołem Akademii Siatkówki Legii Warszawa. Nasi zwyciężyli w trzech setach!

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo