« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Henryk Gudelski spoczął w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj odbył się pogrzeb śp. Henryka Gudelskiego. Maratończyk pochodzący z Rzekunia został śmiertelnie potrącony przez 17-latka w New Britain w Stanach Zjednoczonych. 29 czerwca sportowiec był w trakcie treningu. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.


Okazało się, że mieszkaniec New Britain jechał skradzionym w Hartford autem. Co więcej, na stacji benzynowej w Plainville ukradł portfel, który leżał w innym samochodzie. Właściciel ruszył w pościg. Młodzieniec uciekał i pech chciał, że wjechał wprost w Gudelskiego, który akurat biegł chodnikiem. 

Reklama

Jak podał do wiadomości szef policji w New Britain Christopher Chute, sprawca wypadku był w ciągu ostatnich trzech lat aż 13 razy aresztowany w związku z różnymi wykroczeniami - od kradzieży samochodów, przez napaść z nożem w ręku i posiadanie narkotyków. Mimo tak długiej kryminalnej historii ani razu nie trafił do więzienia. W rozmowie z mediami oficer Chute stwierdził, że nastolatek czuł się bezkarny. - Ośmiela ich to, że za swoje czyny nie ponoszą żadnych konsekwencji. Dosłownie się z nas śmieją. Wiedzą, że najwyżej zostaną aresztowani i za chwilę wypuszczeni z aresztu - powiedział szef policji odnosząc się do młodocianych przestępców.

Na sytuację bardzo ostro zareagowała też burmistrz New Britain Erin Stewart. - Dość tego. Prawo musi się zmienić. Władze stanowe i gubernator muszą w końcu zwrócić uwagę na to, że niewinni ludzie umierają z powodu przestępców, którzy nie mają szacunku dla życia. Nie obchodzi mnie, w jakim wieku są przestępcy, odpowiedzialność jest odpowiedzialnością i ktoś musi zacząć tę odpowiedzialność zacząć egzekwować. Obecny system nie działa, gubernatorze Lamont! Wzywam do zwołania specjalnych obrad, aby zmienić niedziałające prawo” - napisała na Facebooku. 

Ujętemu przez policją kierowcy postawiono już zarzuty. Jest oskarżony o napaść pierwszego stopnia, brawurową jazdę i kradzież pierwszego stopnia. Policja wciąż poszukuje drugiego ze sprawców - pasażera skradzionego auta. 

Reklama

Tragicznie zmarłego biegacza Henryka Gudelskiego wspominali przyjaciele ze Stanów Zjednoczonych - dziennikarze Andrzej Kentla i Marcin Olechowski. - Henryk był wielkim, polskim patriotą, o wyraźnie skrystalizowanych, prawicowych poglądach. Konserwatywny patriota - podkreślał Andrzej Kentla z Chicago, dodając: Bardzo mu zależało na tym, żeby walczyć z przekłamaniami politycznymi. Celebrował ważne wydarzenia z historii Polski, dotyczące powstań narodowych, szczególnie Powstania Warszawskiego.

Andrzejowi Kentli w sposób szczególny zapadł w pamięci maraton Hartford z 2019 roku. Henryk Gudelski wbiegł na metę z biało-czerwoną flagą ze znakiem Polski Walczącej. Zdobył się też na manifest w obronie wolności słowa. - Na koszulce umieścił napis amerykańskiego historyka Edwarda Reida, którego odczyt nie odbył się w New Britain z powodów politycznych, został zablokowany przez jego przeciwników. Henryk przeciwko temu protestował, bo popierał poglądy tego historyka - wspomniał Kentla.

Reklama

- Był bardzo ciepłą osobą, wyrazistą, sympatyczną. Nigdy nie odmawiał pomocy - tak o Henryku Gudelskim w Telewizji Polvision mówił Marcin Olechowski z New Britain. - Zawsze był uśmiechnięty, zawsze dyskutowaliśmy na tematy polityczne. Nie po drodze nam było, jeżeli chodzi o światopogląd, ale zawsze potrafiliśmy wyrazić swoje opinie w sposób bardzo przyjemny i cywilizowany. Zawsze szanowaliśmy te swoje inne poglądy. Henryk był osobą bardzo przyjacielską, wielokrotnie wpadałem do niego do mieszkania i dyskutowaliśmy - podkreślił Olechowski.

Materiał filmowy oraz moment wypadku można obejrzeć tutaj.

źródło: www.msn.com/www.bialyorzel24.com

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Pogrzeb Henryka Gudelskiego

Więcej zdjęć: Pogrzeb Henryka Gudelskiego

Odsłon: 20158
Komentarzy: 6
14:54, 16.07.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek najszybsza

Budziłek najszybsza

W Warszawie odbył się miting lekkoatletyczny. W zmaganiach wzięły udział trzy zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka. Martyna Budziłek okazała się najszybsza.

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików przedstawiciele UKS Siódemka Ostrołęka. W sumie klub do rywalizacji wystawił trójkę lekkoatletów. Efekt? Trzy medale.

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do lat 16 w lekkiej atletyce. UKS Clan Ostrołęka reprezentowało trzech zawodników: Paweł Goździewski, Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ciągłych opadów deszczu i temperatury oscylującej w okolicach 10° C, pełne medali i nowych rekordów życiowych starty w Ciechanowie podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 16 zanotowali na swoim koncie reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Bardzo dobry start na zakończenie sezonu zaliczyła Magdalena Żebrowska. 25-latka pochodząca z Lelisa wzięła udział w drugiej edycji Kip Keino Classic, który odbył się w stolicy Kenii w Nairobi. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, a obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Katowice wywalczyła drugie miejsce.

» Wasze komentarze

Antoni @ 18:08, 16.07.2021r. IP: *.*.236.200

Wielki żal po tej stracie, bo Heniu był częstym gościem na łamach TO, a dał się poznać z jak najlepszej strony i jako sportowiec, i jako człowiek. Wyrazy współczucia dla rodziny . Pozostanie na zawsze w naszej pamięci

mickey @ 21:24, 16.07.2021r. IP: *

Eh,trzeba miec pecha...

Biegacz @ 22:06, 16.07.2021r. IP: *.*.22.199

Oj tak

Magdalena @ 22:15, 16.07.2021r. IP: *.*.9.50

Żegnaj Maratończyku

Ppp @ 09:18, 17.07.2021r. IP: *.*.8.194

To nie ten gosc go zabil a amerykanskie prawo bo powinien dawno siedziec. Jeszcze weselej tam widze niz u nas

Ale u nas tez juz biora przyklad bo gosc co w ciagu tygodnia dwa razy jezdzil po pija.ku i ukradl auto dalej na wolnosci.

Widocznie tez musi sie stac taka tragedia

Czytelnil @ 11:00, 17.07.2021r. IP: *

Szkoda człowieka za wcześnie odszedł.Spoczywaj .

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo