Niedziela, 24 października 2021 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Trójka zaczęła od wygranej

Przed chwilą zakończyło się inauguracyjne spotkanie II ligi piłki ręcznej. Trójka Ostrołęka ograła Olimpię Biała Podlaska. Nasi triumfowali 26:21 i zapisali na swoim koncie trzy punkty. Już do przerwy podopieczni Rafała Niećko mieli sześć trafień przewagi (14:8).

Co ciekawe, szkoleniowiec ostrołęczan Rafał Niećko prowadził zespół w jeansach. - Na ten moment zakończyłem swoją przygodę z piłką ręczną jako zawodnik. Kiedyś trzeba powiedzieć "dość". Mamy szeroką kadrę i nie ma potrzeby, bym wskakiwał w strój. Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba przebiorę się i wyjdę na parkiet - mówi 37-latek.

Jego podopieczni od początku mieli przewagę, która do 30 minuty wynosiła sześć goli. - Od pierwszych minut spotkanie układało się tak, jak sobie planowaliśmy. Graliśmy pewnie w obronie i dosyć skutecznie w ataku. Wszystko zaczęło się sypać w drugiej połowie. Pojawiły się stare grzechy Trójki. Popełniliśmy bardzo dużo błędów. Zabrakło konsekwencji i pewnym momencie na tablicy pojawił się remis - mówi szkoleniowiec.

Ostrołęczanie wzięli się w garść i w ostatnich minutach sześć goli, tracąc zaledwie jednego. - Przeważyło doświadczenie. Do tego bardzo dobrze pobronił nasz nowy zawodnik Damian Skowroński. W kluczowym momentach ważną rolę odegrał Patryk Obidziński. Wyróżniłbym jeszcze Artura Kraszewskiego i Damiana Tobolskiego - dodaje.

Trójka Ostrołęka - Olimpia Biała Podlaska 26:21 (14:8)
Trójka: Skowroński, Szurnicki - Obidziński 5, Majkowski, Kraszewski 5, Ludwiczak 3, Dmowski 3, Kosik 2, Poznański 1, Tobolski 6, Gąska, Murawski 1.
Olimpia: Polak - Wicherkiewicz-Olszanowski, Sawczuk 1, Popielewicz, Konieczny 2, Demediuk 1, Kozłowski, Patryk Melańczuk 1, Mikołajek 1, Bahonko 5, Turula 6, Romanowski 3, Urban, Kobyliński.
Upomnienia: Ludwiczak, Dmowski - Konieczny.
Kary: 4 min. (Obidziński, Dmowski) - 10 min. (Turula x2, Konieczny x2, Popielewicz).
Sędziowali: Kalbarczyk, Marzęda (obaj Warszawa).