« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Moja Ostrołęka

Aktualności

Więch wygrał. Olek drugi, zaś Gabrysia trzecia

Tydzień po mistrzostwach Mazowsza do 15 lat w Siedlcach rozegrany został Wojewódzki Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego do 17 lat w podnoszeniu ciężarów. W stawce była trójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka: Gabriela Zapust (uczennica SP 10), Igor Więch (uczeń SP 1) oraz Aleksander Płodziszewski (uczeń ZSZ nr 1).


 

Gabriela Zapust w kategorii wagowej 81 kg wyrwała 41 kg i podrzuciła 57 kg, ustanawiając zarazem trzy rekordy życiowe. W dwuboju zgromadziła 98 kg, co pozwoliło młodziczce wśród juniorek młodszych stanąć na trzecim stopniu podium. 

Reklama

Igor Więch w kategorii wagowej do 49 kg wyrwał 42 kg, a podrzucił 54 kg i ustanowił rekord życiowy w rwaniu i dwuboju. W dwuboju zgromadził 96 kg i ponownie tak jak tydzień temu jako młodzik był najlepszy, tym razem wśród juniorów młodszych. 

Reklama

Junior młodszy Aleksander Płodziszewski w kategorii wagowej 81 kg w rwaniu uzyskał tylko 55 kg, co jest poniżej jego możliwości, ale w podrzucie bezbłędnie wybił sztangę nad głowę o ciężarze 80 kg. W sumie za zgromadzone 135 kg w dwuboju stanął na drugim stopniu podium.

Reklama

Był to trzeci z kolei świetny start ostrołęckich atletów, tym razem pod opieką trenera Zenona Grądzkiego.

Odsłon: 4395
Komentarzy: 1
21:50, 28.09.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Badmintoniści z dobrymi występami

Badmintoniści z dobrymi występami

Zawodnicy Badminton Ostrołęka mają za sobą występ podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Seniorów WWL Badminton Yonex Cup 2021 w Zielonce. Był to debiut reprezentantów z naszego miasta w rozgrywkach tej rangi. 

Cały dzień z gimnastyką (zdjęcia, wideo)

Cały dzień z gimnastyką (zdjęcia, wideo)

W minionych dniach odbył się Krajowy Turniej Gimnastyki. Organizatorem zmagań był Bee Hero Sports Center. W rywalizacji wzięło udział 150 dziewcząt i chłopców. Do naszego miasta zjechali się śmiałkowie z: Rybnika, Łodzi, Jastrzębia-Zdroju, Opola, Kielc. Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz wideo.

Dobre starty ekipy Grądzkiego i Niedźwieckiego

Dobre starty ekipy Grądzkiego i Niedźwieckiego

Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka pod opieką trenera Zenona Grądzkiego brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego do 15, 17 i 20 lat. Składy drużyn były trzyosobowe. Zawody odbywały się na pomostach siedleckiego klubu WLKS Nowe Iganie.

Borkowski liczył na więcej. Skończył z 'życiówką' w martwym ciągu

Borkowski liczył na więcej. Skończył z "życiówką" w martwym ciągu

W sobotę do Siedlec wybrał się Jakub Borkowski. Zawodnik oraz trener UKS Atleta Ostrołęka wystartował w Pucharze Świata XPC w Trójboju Siłowym. 25-latek wpierany przez trenera Zenona Grądzkiego uplasował się na szóstej pozycji w gronie trzynastu zawodników w kategorii wagowej open do 100 kg, co można uznać za bardzo dobry wynik.

Janczewski z rekordem i piątą lokatą

Janczewski z rekordem i piątą lokatą

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku odbył się II Memoriał Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów Masters. W tym roku turniej miał rangę Pucharu Polski Masters. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Karol Janczewski.

» Wasze komentarze

jo @ 17:00, 29.09.2021r. IP: *.*.55.145

Brawo młodzieży

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo