« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wojciech Bakuła i Kacper Mróz najlepsi w Siedlcach

Wiele wylanego potu w wakacyjnych przygotowaniach dały porządne efekty we wrześniowych zmaganiach naszym atletom, a okazji do pomostowych potyczek nie brakowało. Przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka mają za sobą występ podczas Wojewódzkiego Turnieju Wielobojowego o puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów.


Turniej wielobojowy był rozgrywany w Siedlcach w czterech konkurencjach: bieg wahadłowy 4x10 m, trójskok obunóż z miejsca, rzut piłką lekarską za siebie i rwanie sztangi na technikę. Rywalizację prowadzono w dwóch grupach wiekowych dla dziewcząt: do 10 lat i do 13 lat i tak samo w dwóch grupach wiekowych dla chłopców. 

Reklama

W grupie do 10 lat chłopców UKS Atleta Ostrołęka reprezentowali: Wojciech Bakuła (uczeń SP Białobiel) i Dariusz Małkowski (SP nr 10 Ostrołęka). Bardzo utalentowany Wojtek Bakuła z liczbą 275 punktów został zwycięzcą. Udany pierwszy start miał początkujący Darek Małkowski, który zgromadził 217 punktów i zajął dziesiąte miejsce w tej grupie.

Podobnie w grupie chłopców do 13 lat startowało dwóch reprezentantów klubu z Ostrołęki: Kacper Mróz i Kacper Krajza (mieszkańcy Aleksandrowa). W tej grupie kolejny raz z 270 punktami rywalizację wygrał Kacper Mróz, a Kacper Krajza z 209 punktami uplasował się na ósmej pozycji.

Reklama

W grupie dziewcząt do 13 lat z 278 punktami zwyciężyła Zuzanna Stursiak z Ciechanowa. Uczennice SP 10 Ostrołęka: Gabriela Zapust z 11 punktami uplasowała się na 11. pozycji, zaś Julia Stachurska była dziewiąta, gromadząc 220 punktów.

Ze względów rodzinnych w barwach UKS zabrakło Aleksandry Orłowskiej z SP Obierwia - zwyciężczyni poprzedniej edycji wieloboju do lat 10. - Tu też liczyliśmy na zwycięstwo bardzo utalentowanej sportowo Oli. Zwyciężyła Agata Strzelczyk z Warszawy, gromadząc 294 punkty - mówi Władysław Niedźwiecki.

Reklama

Szkoleniowiec zaznacza, że jak to na zawodach dla najmłodszych bywa, między próbami był czas na zabawę i śmiech, ale kiedy przychodził czas na próbę roześmiany wzrok zmieniał się na pełne skupienia spojrzenie. - Nasi najmłodsi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli i pokazali, że mają predyspozycje, żeby walczyć jak równy z równym z zawodnikami z całego województwa. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będą reprezentować nasz region na krajowych i światowych arenach sportowych.
W tak udanym starcie naszych zawodników opieką otaczali trenerzy: Zenon Grądzki i Tadeusz Stolarczyk. Wielkie podziękowania dla państwa Małkowskich rodziców Darka za kibicowanie i uwieńczenie rywalizacji naszych podopiecznych - dodaje.

 

Odsłon: 5193
Komentarzy: 2
13:43, 01.10.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Badmintoniści z dobrymi występami

Badmintoniści z dobrymi występami

Zawodnicy Badminton Ostrołęka mają za sobą występ podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Mazowsza Seniorów WWL Badminton Yonex Cup 2021 w Zielonce. Był to debiut reprezentantów z naszego miasta w rozgrywkach tej rangi. 

Cały dzień z gimnastyką (zdjęcia, wideo)

Cały dzień z gimnastyką (zdjęcia, wideo)

W minionych dniach odbył się Krajowy Turniej Gimnastyki. Organizatorem zmagań był Bee Hero Sports Center. W rywalizacji wzięło udział 150 dziewcząt i chłopców. Do naszego miasta zjechali się śmiałkowie z: Rybnika, Łodzi, Jastrzębia-Zdroju, Opola, Kielc. Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz wideo.

Dobre starty ekipy Grądzkiego i Niedźwieckiego

Dobre starty ekipy Grądzkiego i Niedźwieckiego

Sztangiści UKS Atleta Ostrołęka pod opieką trenera Zenona Grądzkiego brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Woj. Mazowieckiego do 15, 17 i 20 lat. Składy drużyn były trzyosobowe. Zawody odbywały się na pomostach siedleckiego klubu WLKS Nowe Iganie.

Borkowski liczył na więcej. Skończył z 'życiówką' w martwym ciągu

Borkowski liczył na więcej. Skończył z "życiówką" w martwym ciągu

W sobotę do Siedlec wybrał się Jakub Borkowski. Zawodnik oraz trener UKS Atleta Ostrołęka wystartował w Pucharze Świata XPC w Trójboju Siłowym. 25-latek wpierany przez trenera Zenona Grądzkiego uplasował się na szóstej pozycji w gronie trzynastu zawodników w kategorii wagowej open do 100 kg, co można uznać za bardzo dobry wynik.

Janczewski z rekordem i piątą lokatą

Janczewski z rekordem i piątą lokatą

W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku odbył się II Memoriał Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów Masters. W tym roku turniej miał rangę Pucharu Polski Masters. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Karol Janczewski.

» Wasze komentarze

adam @ 19:06, 01.10.2021r. IP: *.*.163.179

Brawo młodzieży!

Julia @ 17:31, 06.10.2021r. IP: *.*.55.4

Gratulacje i powodzenia dalej

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo