Czwartek, 2 grudnia 2021 r., imieniny Balbiny, Pauliny, Rafała

SPS Volley wbił "trójkę" Trójce (zdjęcia, wideo)

Podopieczni Dominika Zalewskiego nie mają zamiaru się zatrzymywać. Juniorzy SPS Volley wygrali trzeci mecz z rzędu w II lidze. Tym razem ostrołęczanie nie dali większych szans Trójce Kobyłka. Spotkanie skończyło się po trzech setach. Wcześniej nasi wygrali 3:0 z Huraganem Wołomin oraz w takim samym stosunku z Legią Warszawa.

Jan Kołakowski i spółka tylko w drugim secie musieli drżeć o końcowy wynik partii. W pozostałych pewnie wygrali do 16 i 19. - Do kolejnego meczu przystąpiliśmy po ciężkim, ale zarówno dającym duże doświadczenie turnieju. Chociaż gra czasami nie układała się po naszej myśli, byliśmy w stanie wygrać w trzech partiach, co zawsze satysfakcjonuje. Takie mecze są cennym przeżyciem dla nas, ponieważ pomimo słabości w pewnych elementach, ostatecznie zwyciężyliśmy bez straty seta - mówi Paweł Dąbkowski.

18-letni środkowy przyznaje, że w drugiej partii jego ekipa zachowała zimną głowę. - Zdołaliśmy ostatecznie wygrać końcówkę. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, jednak nadal sumiennie pracujemy i staramy się, aby nasza gra wyglądała lepiej. Teraz skupiamy się na kolejnym przeciwniku, z którym zagramy we wtorek. Pomimo tego, że w tym sezonie nie straciliśmy jeszcze seta i mamy na naszym koncie komplet zwycięstw, nie lekceważymy go w żaden sposób. Wiemy, że jesteśmy mocną, zgraną drużyną, która jest w stanie w naszej lidze wygrać z każdym - dodaje.

Przed drużyną mecz wyjazdowy. 12 października na wyjeździe zagrają z LEN Żyrardów.

SPS Volley Ostrołęka - Trójka Kobyłka 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)
SPS Volley: Aleksander Szewczyk, Jakub Dmochowski, Adrian Dobkowski, Marcin Sadowski, Paweł Dąbkowski, Jan Kołakowski, Kacper Brzostek (libero), Krystian Białobrzewski (libero) oraz Filip Kułas, Szymon Majkowski, Kacper Żebrowski.