« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 stycznia 2022 r., imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szykują się mistrzostwa z rekordową obsadą

Ponad 400 zawodniczek i zawodników z ponad trzydziestu klubów z kilku województw przystąpi do rywalizacji w X Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Tak dużego zainteresowania zawodami w historii imprezy jeszcze nie było!


Do rywalizacji w zawodach przystąpią zawodnicy m.in. z Ciechanowa, Płocka, Szczytna, Siedlec, Białegostoku, Olsztyna, Ostrowi Mazowieckiej, Łomianek, Warszawy, Sokółki, Nieporętu, Łomży, czy też Kutna.

Głównym organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Piąta Ostrołęka, przy współpracy z Parkiem Wodnym i WOPR-OS Ostrołęka. Patronat honorowy nad zawodami objęli Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki i Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł.

Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży, promocja miasta i Parku Wodnego, integracja klubów pływackich oraz promowanie zasad bezpiecznego pływania i uprawiania sportów wodnych wśród dzieci i młodzieży.

Reklama

Uroczyste otwarcie zawodów zostało przewidziane w Parku Wodnym w sobotę, 30 listopada o godz. 10.00. Dziesięć minut później rozpoczną się pierwsze konkurencje. Do rywalizacji w zawodach przystąpią zawodniczki i zawodnicy w kategoriach wiekowych 2004 i starsi, 2005-2012 oraz 2013 i młodsi.

W programie zawodów przewidziano następujące konkurencje: 25 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem klasycznym, 200 m stylem dowolnym. Wszystkie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Trójka najlepszych zawodników w każdej konkurencji otrzyma medale i dyplomy zgodnie z zajętymi miejscami z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kategorie wiekowe.

Odsłon: 2124
Komentarzy: 4
08:18, 28.10.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Pięć medali (dwa złote i trzy brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii open oraz kilka rekordów życiowych to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Kościerzynie. Zespół wystąpił w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Dawid Świercz.

Osiem medali Piątki. Pierwszy krążek Olka Hyjka

Osiem medali Piątki. Pierwszy krążek Olka Hyjka

Zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego z okazji 600-lecia nadania praw miejskich, które odbyły się na Aquaparku z Lodowiskiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zawodach uczestniczyło ponad 260 zawodniczek i zawodników z 13 klubów Mazowsza.

Zuzia Zecer wciąż zadziwia

Zuzia Zecer wciąż zadziwia

W miniony weekend zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w III eliminacjach Ogólnopolskich zawodach "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które odbyły się na nowoczesnym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do rywalizacji w trzech blokach przystąpiło ponad 740 zawodniczek i zawodników z 66 klubów z całego kraju.

Nakielski pierwszy, Adamowski drugi, Bojarski trzeci

Nakielski pierwszy, Adamowski drugi, Bojarski trzeci

Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystąpili w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2021, która odbyła się w Redzie. Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski zdobyli dziewięć medali: pięć złotych i cztery srebrne oraz ustanowili w swoich startach wiele rekordów życiowych. 

Trzy medale Zuzi w Olsztynie

Trzy medale Zuzi w Olsztynie

W pierwszy weekend grudnia zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Natalia Skórzewska wystartowały w V Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur o puchar prezydenta Olsztyna w pływaniu, które odbyły się na pięknym obiekcie WCRS Aquasfera Galeria Warmińska. Do dwudniowych zawodów zgłosiło się ponad 730 zawodniczek i zawodników reprezentujących 41 klubów.

» Wasze komentarze

Tata @ 10:12, 28.10.2021r. IP: *.*.175.11

Redaktor jeszcze zapomniał napisać że i zawodnicy z Mławy będą

Kibic @ 16:50, 28.10.2021r. IP: *.*.31.57

To iurpiewskie z malkowskim kasy przytulą ponad 400 x składka startowa to będzie się czym dzielić a basen pewnie za darmo załatwili spryciule

A K @ 10:49, 29.10.2021r. IP: *.*.236.25

D.. sam zrób bo krytykować każdy a do roboty nie ma chętnych

Do kibic @ 21:21, 30.10.2021r. IP: *.*.49.134

Prawdziwy Kurpś z ciebie.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo