« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 stycznia 2022 r., imieniny Walerego, Radomira, Tomasza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane starty Zuzi i Oliwii w Sochaczewie

11 listopada zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka wzięły udział w XIV Ogólnopolskich zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o puchar burmistrza Sochaczewa. Do rywalizacji przystąpiło około 180 zawodniczek i zawodników z 19 klubów Mazowsza. Bardzo dobrze zaprezentowały się: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz, zdobywając cztery medale w tym dwa złote, jeden srebrny oraz jeden brązowy.


Młodziutka zawodniczka Zuzanna Zecer pewnie popłynęła po dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,26 s, poprawiając rekord życiowy oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 38,55 s. - Cieszymy się bardzo, że forma Zuzi rośnie przed najważniejszą imprezą w tym półroczu, gdzie w sobotę 13 listopada będzie rywalizowała w Warszawie na II eliminacjach Od Młodzika Do Olimpijczyka - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel UKS Piątka Ostrołęka.

Reklama

Oliwia Charewicz zdobyła srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,89 s oraz brązowy medal na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:19,67 s. Na uwagę zasługuje fakt, że Oliwia (rocznik 2008) startowała ze starszymi od siebie zawodniczkami i udowodniła, że mimo przerwy w treningach śmiało może być zadowolona ze swoich startów.

Reklama
 
- Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ostatnią konkurencję, jakim był wyścig australijski, gdzie nasza zawodniczka Oliwia Charewicz zakwalifikowała się z czwartym czasem. To widowiskowa formuła startów rozgrywanych na zasadzie przeprowadzenia 5 serii po 50 metrów stylem dowolnym. Po każdym starcie eliminuje się zawodnika, który dopłynął jako ostatni. Pływaczka po dwóch startach i poprawieniu rekordów życiowych,walcząc do samego końca w trzecim odpadła. Ostatecznie zajmując czwarte miejsce Oliwia otrzymała puchar.

Odsłon: 2471
Komentarzy: 0
10:25, 12.11.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Pięć medali (dwa złote i trzy brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii open oraz kilka rekordów życiowych to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Kościerzynie. Zespół wystąpił w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Dawid Świercz.

Osiem medali Piątki. Pierwszy krążek Olka Hyjka

Osiem medali Piątki. Pierwszy krążek Olka Hyjka

Zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego z okazji 600-lecia nadania praw miejskich, które odbyły się na Aquaparku z Lodowiskiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zawodach uczestniczyło ponad 260 zawodniczek i zawodników z 13 klubów Mazowsza.

Zuzia Zecer wciąż zadziwia

Zuzia Zecer wciąż zadziwia

W miniony weekend zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w III eliminacjach Ogólnopolskich zawodach "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które odbyły się na nowoczesnym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do rywalizacji w trzech blokach przystąpiło ponad 740 zawodniczek i zawodników z 66 klubów z całego kraju.

Nakielski pierwszy, Adamowski drugi, Bojarski trzeci

Nakielski pierwszy, Adamowski drugi, Bojarski trzeci

Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystąpili w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2021, która odbyła się w Redzie. Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski zdobyli dziewięć medali: pięć złotych i cztery srebrne oraz ustanowili w swoich startach wiele rekordów życiowych. 

Trzy medale Zuzi w Olsztynie

Trzy medale Zuzi w Olsztynie

W pierwszy weekend grudnia zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Natalia Skórzewska wystartowały w V Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur o puchar prezydenta Olsztyna w pływaniu, które odbyły się na pięknym obiekcie WCRS Aquasfera Galeria Warmińska. Do dwudniowych zawodów zgłosiło się ponad 730 zawodniczek i zawodników reprezentujących 41 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo