« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 stycznia 2022 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Udane starty Piątki w Ostrowi Mazowieckiej

Aż dziesięć medali wywalczyli zawodniczki i zawodnicy UKS Piątki Ostrołęka podczas X Zawodów Pływackich o puchar burmistrza Ostrowi Mazowieckiej, które odbyły się 21 listopada na 25-metrowej pływalni. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z kilku klubów Mazowsza.


 

Piątka popłynęła w składzie: Magda Kowalska, Oliwia Charewicz, Natalia Skórzewska, Zuzanna Zecer, Antonina Szczubełek, Maja Szukiewicz, Hanna Wawrzyńska oraz Maciej Romanowski, Szymon Pliszka, Antoni Golan, Aleksander Hyjek i Dawid Modzelewski.

Reklama

Magda zdobyła dwa złote medale na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:05,50 s oraz drugi złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,38 s. Oliwia poszła w ślady starszej koleżanki i również zdobyła dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym z czasem 29,45 s oraz drugi złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 33,60 s.
 
Zuzia również śladami starszych koleżanek zdobyła dwa złote medale na 25 m stylem dowolnym z czasem 16,48 s oraz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 20,26 s.

Antek tylko potwierdził, że będzie się przebijał do czołówki swojego rocznika i również wywalczył dwa najcenniejsze krążki na 25 m stylem dowolnym z czasem 17,83 s oraz na 25 m stylem grzbietowym z czasem 23,02 s.

Reklama
 
Maciek zdobył srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:01,23 s oraz brązowy na 50 m stylem motylkowym z czasem 30,23 s. Tosia zajęła czwarte miejsce na 50 m stylem motylkowym oraz piąte na 50 m stylem klasycznym.
 
- Z dobrej strony zaprezentowali się: Natalka, Maja, Szymon, Dawid oraz dwójka najmłodszych pływaków i po raz pierwszy startujących w zawodach: Hania Wawrzyńska oraz Olek Hyjek. Bardzo cieszymy się z wyników oraz medali naszych pływaków i zawsze trzymamy za nich kciuki. Możemy być zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie pływackiej i mamy nadzieję że w następnym roku zawitamy jeszcze większym składzie - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel klubu.
 

Odsłon: 2032
Komentarzy: 2
09:48, 22.11.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Mają krążki w sportowym ratownictwie wodnym. Hubert Nakielski wicemistrzem Polski!

Pięć medali (dwa złote i trzy brązowe), trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii open oraz kilka rekordów życiowych to osiągnięcia reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka podczas Zimowych Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Kościerzynie. Zespół wystąpił w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Dawid Świercz.

Osiem medali Piątki. Pierwszy krążek Olka Hyjka

Osiem medali Piątki. Pierwszy krążek Olka Hyjka

Zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego z okazji 600-lecia nadania praw miejskich, które odbyły się na Aquaparku z Lodowiskiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. W zawodach uczestniczyło ponad 260 zawodniczek i zawodników z 13 klubów Mazowsza.

Zuzia Zecer wciąż zadziwia

Zuzia Zecer wciąż zadziwia

W miniony weekend zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w III eliminacjach Ogólnopolskich zawodach "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które odbyły się na nowoczesnym obiekcie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do rywalizacji w trzech blokach przystąpiło ponad 740 zawodniczek i zawodników z 66 klubów z całego kraju.

Nakielski pierwszy, Adamowski drugi, Bojarski trzeci

Nakielski pierwszy, Adamowski drugi, Bojarski trzeci

Zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystąpili w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2021, która odbyła się w Redzie. Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski zdobyli dziewięć medali: pięć złotych i cztery srebrne oraz ustanowili w swoich startach wiele rekordów życiowych. 

Trzy medale Zuzi w Olsztynie

Trzy medale Zuzi w Olsztynie

W pierwszy weekend grudnia zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Natalia Skórzewska wystartowały w V Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur o puchar prezydenta Olsztyna w pływaniu, które odbyły się na pięknym obiekcie WCRS Aquasfera Galeria Warmińska. Do dwudniowych zawodów zgłosiło się ponad 730 zawodniczek i zawodników reprezentujących 41 klubów.

» Wasze komentarze

Obserwator @ 12:26, 22.11.2021r. IP: *.*.156.42

Brawo dla całej drużyny i trenerów

Kkkkkk @ 13:38, 22.11.2021r. IP: *

Brawo brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo