« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrz bez kasy

Rafał Sodór to najlepszy bokser Victorii Ostrołęka
Rafał Sodór to najlepszy bokser Victorii Ostrołęka

Zawodnik ostrołęckiej Victorii Rafał Sodór po raz kolejny udowodnił swoją wartość i nieprzeciętne umiejętności. Tym razem podczas rozgrywanych w Starachowicach na początku października Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczył we wspaniałym stylu złoty medal, nie dając szans rywalom.


Co ciekawe kategoria wagowa 75 kg była najsilniej obsadzoną ze wszystkich podczas tych mistrzostw. Aby zdobyć medal trzeba było odnieść przynajmniej trzy zwycięstwa. Już w pierwszych walkach nasz reprezentant szybko rozprawił się z Kamilem Trochowskim z Grudziądza i Mateuszem Cedro ze Szczecina, doprowadzając do nokautu już w pierwszych rundach walk. Najcięższy jak się później okazało pojedynek stoczył z kolei z Tomaszem Gromadzkim z Katowic.

– Rywal był naprawdę wymagający i nie miałem tym razem prostego zadania, aby odnieść zwycięstwo. Dla mnie to przedwczesny finał, gdyby drabinka turniejowa ułożyła się inaczej to z pewnością walczylibyśmy o złoto – podkreślał klasę rywala, Rafał Sodór.

 

W półfinałowym pojedynku podopieczny Mieczysława Mierzejewskiego nie miał żadnych problemów z pokonaniem Marcina Jarzyny z warszawskiej Legii. W finałowym pojedynku o złoto w drugiej rundzie posłał na deski Adama Kośmidrę z Tygrysa Elbląg, wygrywając przez rsc. Mimo, że Rafał zanotował swój największy sukces w karierze, to zostaje on przyćmiony przez fakt, iż pozostaje niezauważony przez sponsorów i władze miasta. Jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w naszym mieście pobiera jedynie skromne stypendium z Urzędu Miasta, które w żaden sposób nie wystarcza na przygotowanie do najważniejszych imprez czekających niebawem naszego najlepszego boksera. Mimo, że Rafał Sodór jest objęty planem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i ma realne szanse na nie pojechać, to bez wsparcia tego celu z pewnością nie uda mu się zrealizować.

 

– Rafała chciałoby wiele klubów z Polski mieć u siebie, kuszą go także różni promotorzy, którzy widzieliby go w grupie zawodowej – tłumaczy trener Mieczysław Mierzejewski. Mój podopieczny jest jednak przywiązany do klubu i miasta Ostrołęki. Mam nadzieję, że ktoś to w końcu zauważy i wyciągnie do mojego wychowanka pomocną dłoń – dodaje rozżalony szkoleniowiec bokserów.

 

Cały artykuł tylko w papierowym wydaniu "Rozmaitości Ostrołęckich".

Odsłon: 4628
Komentarzy: 0
14:17, 01.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyróżnienie Zyśka

Wyróżnienie Zyśka

"Ostrołęcki Taran" został doceniony przez portal bokser.org. Przemysław Zyśk ma na swoim koncie 14 pojedynków w zawodowym ringu. W ostatniej walce podczas Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach po ośmiu rundach pokonał Tomiego Silvennoinena przez jednogłośną decyzję sędziów. 28-latek jest cały czas niepokonany w ringu. W Suwałkach rywalem naszego zawodnika był mistrz świata WBC Youth. Jak się nieoficjalnie mówi, Przemek jest pretendentem do walki o tytuł mistrza Unii Europejskiej. 

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Prezydent Łukasz Kulik przyznał Wiesławowi Orzołowi nagrodę dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki. Prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, a jednocześnie legitymujący się stopniem mistrzowskim V Dan trener, miał okazję świętować z okazji wielu sukcesów ćwiczących pod jego okiem młodych adeptów wytworzonej na japońskiej Okinawie sztuki walki.

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik złożył gratulacje Pawłowi Żarnochowi z okazji jego niedawnych osiągnięć sportowych. Podczas wrześniowej gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie ostrołęczanin odniósł zdecydowane zwycięstwo na punkty w swej pierwszej zawodowej walce, gdzie wyraźnie górował nad przeciwnikiem podczas wszystkich czterech rund.

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Ostatnie zawody mają za sobą przedstawiciele Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni Artura Prusińskiego, Kingi Przybyłek oraz Wojciecha Domańskiego walczyli podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Bartoszyce Cup. Były to ostatnie zmagania dla zawodników MKKK w 2020 roku.

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin z powodzeniem radziła sobie podczas Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Białołęka Cup 2020. Podopieczni Daniela Opęchowskiego i Dominiki Pyskło przywieźli do domów osiem medali: dwa złote, jeden srebrny oraz pięć brązowych. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo