« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mistrz bez kasy

Rafał Sodór to najlepszy bokser Victorii Ostrołęka
Rafał Sodór to najlepszy bokser Victorii Ostrołęka

Zawodnik ostrołęckiej Victorii Rafał Sodór po raz kolejny udowodnił swoją wartość i nieprzeciętne umiejętności. Tym razem podczas rozgrywanych w Starachowicach na początku października Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wywalczył we wspaniałym stylu złoty medal, nie dając szans rywalom.


Co ciekawe kategoria wagowa 75 kg była najsilniej obsadzoną ze wszystkich podczas tych mistrzostw. Aby zdobyć medal trzeba było odnieść przynajmniej trzy zwycięstwa. Już w pierwszych walkach nasz reprezentant szybko rozprawił się z Kamilem Trochowskim z Grudziądza i Mateuszem Cedro ze Szczecina, doprowadzając do nokautu już w pierwszych rundach walk. Najcięższy jak się później okazało pojedynek stoczył z kolei z Tomaszem Gromadzkim z Katowic.

– Rywal był naprawdę wymagający i nie miałem tym razem prostego zadania, aby odnieść zwycięstwo. Dla mnie to przedwczesny finał, gdyby drabinka turniejowa ułożyła się inaczej to z pewnością walczylibyśmy o złoto – podkreślał klasę rywala, Rafał Sodór.

 

W półfinałowym pojedynku podopieczny Mieczysława Mierzejewskiego nie miał żadnych problemów z pokonaniem Marcina Jarzyny z warszawskiej Legii. W finałowym pojedynku o złoto w drugiej rundzie posłał na deski Adama Kośmidrę z Tygrysa Elbląg, wygrywając przez rsc. Mimo, że Rafał zanotował swój największy sukces w karierze, to zostaje on przyćmiony przez fakt, iż pozostaje niezauważony przez sponsorów i władze miasta. Jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w naszym mieście pobiera jedynie skromne stypendium z Urzędu Miasta, które w żaden sposób nie wystarcza na przygotowanie do najważniejszych imprez czekających niebawem naszego najlepszego boksera. Mimo, że Rafał Sodór jest objęty planem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku i ma realne szanse na nie pojechać, to bez wsparcia tego celu z pewnością nie uda mu się zrealizować.

 

– Rafała chciałoby wiele klubów z Polski mieć u siebie, kuszą go także różni promotorzy, którzy widzieliby go w grupie zawodowej – tłumaczy trener Mieczysław Mierzejewski. Mój podopieczny jest jednak przywiązany do klubu i miasta Ostrołęki. Mam nadzieję, że ktoś to w końcu zauważy i wyciągnie do mojego wychowanka pomocną dłoń – dodaje rozżalony szkoleniowiec bokserów.

 

Cały artykuł tylko w papierowym wydaniu "Rozmaitości Ostrołęckich".

Odsłon: 4543
Komentarzy: 0
14:17, 01.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karol Łasiewicki wraca do ringu. Walkę obejrzymy w TVP Sport

Karol Łasiewicki wraca do ringu. Walkę obejrzymy w TVP Sport

Czeka nas wielkie sportowe wydarzenie z udziałem Karola Łasiewickiego. Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka weźmie udział, w sobotę 13 czerwca, w gali HFO. Walki gwiazd polskiego kickboxingu będą transmitowane na antenach TVP Sport.

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin zostali dostrzeżeni przez prezydenta Łukasza Kulika. Włodarz Ostrołęki postanowił nagrodzić ich ciężką pracę stypendiami sportowymi. Wyróżniono aż siedmioro karateków.

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Aż dziesięcioro podopiecznych shihana Wiesława Orzoła otrzymuje wsparcie z budżetu miasta. Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin będą otrzymywać stypendia w wysokości 200-400 zł, w zależności od osiągniętych rezultatów w minionym roku.

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Przemysław Zyśk to niepokonany na zawodowych ringach pięściarz, który miał nadzieję, że w 2020 roku jego kariera nabierze rozpędu. Wychowanek ostrołęckiej Victorii mógł także zaprezentować się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia.

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo