« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Płaszczyńska potrójną medalistką

Emilia Płaszczyńska
Emilia Płaszczyńska

Ciężko przepracowany okres wakacyjny przez zawodników Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin przynosi oczekiwane efekty jesienią. Podczas kolejnych bardzo ważnych startów, podopieczni senseia Wiesława Orzoła (IV Dan) stają na podium rywalizacji i potwierdzają przynależność do czołowych polskich klubów.


Po dwunastu medalach zdobytych przez młodzików i juniorów na turnieju w Augustowie, tym razem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wzięli udział najstarsi zawodnicy, a mianowicie Emilia Płaszczyńska i Marcin Dąbrowski. Wspaniale podczas tych zawodów zaprezentowała się właśnie wychowanka senseia Wiesława Orzoła, która wystartowała we wszystkich trzech możliwych konkurencjach i w każdej zdobyła medal. Wszystko zaczęło się od kata, czyli zestawu technik, które podlegają ocenie sędziów. Emilia potwierdziła tutaj, że zdobyty latem czarny pas nie był dziełem przypadku. W stawce blisko trzydziestu zawodniczek uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.

 

Pozostał jednak mały niedosyt, bo przez mały błąd nasza najlepsza zawodniczka straciła szanse na wymarzone złoto. Drugi brązowy medal Emilia Płaszczyńska wywalczyła już w kategorii wagowej – 65 kg. Tym razem w bezpośrednich starciach z rywalkami w formule full contact ostrołęczanka przegrała półfinałowy pojedynek. Odbiła sobie za to w kumite light contact, gdzie zabronione są m.in. uderzenia na głowę. Mimo braku podziału wagowego i dużej liczby startujących doszła do ścisłego finału, w którym przegrała po zaciętym pojedynku na punkty.

 

Efektowne walki i medale dla Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zdobył także Marcin Dąbrowski, który jest wychowankiem senseia Pawła Chojnackiego (I Dan). Do tej pory Marcin trenował w sekcji w Pułtusku, a od niedawna trenuje w Warszawie pod okiem senseia Wiesława Orzoła i czyni coraz większe postępy. Jego dwa srebrne medale zarówno w konkurencji kumite full contact – 65 kg, jak i konkurencji kumite light contact w kategorii open (bez podziału wagowego) są bardzo miłym zaskoczeniem.

 

Cały artykuł przeczytasz tylko w papierowym wydaniu "Rozmaitości Ostrołęckich"

Odsłon: 3636
Komentarzy: 0
15:27, 02.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyróżnienie Zyśka

Wyróżnienie Zyśka

"Ostrołęcki Taran" został doceniony przez portal bokser.org. Przemysław Zyśk ma na swoim koncie 14 pojedynków w zawodowym ringu. W ostatniej walce podczas Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach po ośmiu rundach pokonał Tomiego Silvennoinena przez jednogłośną decyzję sędziów. 28-latek jest cały czas niepokonany w ringu. W Suwałkach rywalem naszego zawodnika był mistrz świata WBC Youth. Jak się nieoficjalnie mówi, Przemek jest pretendentem do walki o tytuł mistrza Unii Europejskiej. 

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Prezydent Łukasz Kulik przyznał Wiesławowi Orzołowi nagrodę dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki. Prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, a jednocześnie legitymujący się stopniem mistrzowskim V Dan trener, miał okazję świętować z okazji wielu sukcesów ćwiczących pod jego okiem młodych adeptów wytworzonej na japońskiej Okinawie sztuki walki.

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik złożył gratulacje Pawłowi Żarnochowi z okazji jego niedawnych osiągnięć sportowych. Podczas wrześniowej gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie ostrołęczanin odniósł zdecydowane zwycięstwo na punkty w swej pierwszej zawodowej walce, gdzie wyraźnie górował nad przeciwnikiem podczas wszystkich czterech rund.

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Ostatnie zawody mają za sobą przedstawiciele Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni Artura Prusińskiego, Kingi Przybyłek oraz Wojciecha Domańskiego walczyli podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Bartoszyce Cup. Były to ostatnie zmagania dla zawodników MKKK w 2020 roku.

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin z powodzeniem radziła sobie podczas Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Białołęka Cup 2020. Podopieczni Daniela Opęchowskiego i Dominiki Pyskło przywieźli do domów osiem medali: dwa złote, jeden srebrny oraz pięć brązowych. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo