« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Płaszczyńska potrójną medalistką

Emilia Płaszczyńska
Emilia Płaszczyńska

Ciężko przepracowany okres wakacyjny przez zawodników Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin przynosi oczekiwane efekty jesienią. Podczas kolejnych bardzo ważnych startów, podopieczni senseia Wiesława Orzoła (IV Dan) stają na podium rywalizacji i potwierdzają przynależność do czołowych polskich klubów.


Po dwunastu medalach zdobytych przez młodzików i juniorów na turnieju w Augustowie, tym razem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wzięli udział najstarsi zawodnicy, a mianowicie Emilia Płaszczyńska i Marcin Dąbrowski. Wspaniale podczas tych zawodów zaprezentowała się właśnie wychowanka senseia Wiesława Orzoła, która wystartowała we wszystkich trzech możliwych konkurencjach i w każdej zdobyła medal. Wszystko zaczęło się od kata, czyli zestawu technik, które podlegają ocenie sędziów. Emilia potwierdziła tutaj, że zdobyty latem czarny pas nie był dziełem przypadku. W stawce blisko trzydziestu zawodniczek uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.

 

Pozostał jednak mały niedosyt, bo przez mały błąd nasza najlepsza zawodniczka straciła szanse na wymarzone złoto. Drugi brązowy medal Emilia Płaszczyńska wywalczyła już w kategorii wagowej – 65 kg. Tym razem w bezpośrednich starciach z rywalkami w formule full contact ostrołęczanka przegrała półfinałowy pojedynek. Odbiła sobie za to w kumite light contact, gdzie zabronione są m.in. uderzenia na głowę. Mimo braku podziału wagowego i dużej liczby startujących doszła do ścisłego finału, w którym przegrała po zaciętym pojedynku na punkty.

 

Efektowne walki i medale dla Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zdobył także Marcin Dąbrowski, który jest wychowankiem senseia Pawła Chojnackiego (I Dan). Do tej pory Marcin trenował w sekcji w Pułtusku, a od niedawna trenuje w Warszawie pod okiem senseia Wiesława Orzoła i czyni coraz większe postępy. Jego dwa srebrne medale zarówno w konkurencji kumite full contact – 65 kg, jak i konkurencji kumite light contact w kategorii open (bez podziału wagowego) są bardzo miłym zaskoczeniem.

 

Cały artykuł przeczytasz tylko w papierowym wydaniu "Rozmaitości Ostrołęckich"

Odsłon: 3546
Komentarzy: 0
15:27, 02.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karol Łasiewicki wraca do ringu. Walkę obejrzymy w TVP Sport

Karol Łasiewicki wraca do ringu. Walkę obejrzymy w TVP Sport

Czeka nas wielkie sportowe wydarzenie z udziałem Karola Łasiewickiego. Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka weźmie udział, w sobotę 13 czerwca, w gali HFO. Walki gwiazd polskiego kickboxingu będą transmitowane na antenach TVP Sport.

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin zostali dostrzeżeni przez prezydenta Łukasza Kulika. Włodarz Ostrołęki postanowił nagrodzić ich ciężką pracę stypendiami sportowymi. Wyróżniono aż siedmioro karateków.

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Aż dziesięcioro podopiecznych shihana Wiesława Orzoła otrzymuje wsparcie z budżetu miasta. Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin będą otrzymywać stypendia w wysokości 200-400 zł, w zależności od osiągniętych rezultatów w minionym roku.

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Przemysław Zyśk to niepokonany na zawodowych ringach pięściarz, który miał nadzieję, że w 2020 roku jego kariera nabierze rozpędu. Wychowanek ostrołęckiej Victorii mógł także zaprezentować się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia.

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo