« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 lipca 2020 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mazovia MTB 2011 w Ostrołęce? W niedzielę spotkanie z Cezarym Zamaną

Fot. Z. Kowalski
Fot. Z. Kowalski
(fot. Cezary Zamana z Markiem Karczewskim)

Jest duża szansa na ściągnięcie do Ostrołęki największego cyklu wyścigów kolarskich MTB tzw. "rowerów górskich".
Czy ostrołęczanie będą mogli podziwiać najlepszych kolarzy z kraju podczas jednego z etapów wyścigu z cyklu Mazovia MTB 2011? Imprezę tę promuje i jednocześnie organizuje jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, Cezary Zamana.


21 listopada o godz.11.00 w Ostrołęce, w okolicy Karczmy Ostoja odbędzie się spotkanie, w którym oprócz Cezarego Zamany pojawi się lokalna społeczność kolarska, z okolic Ostrołęki. Celem tego spotkania jest zaprezentowanie organizatorowi Mazovii naszych pięknych tras leśnych.
- Propozycje tras, które chcemy zaprezentować Cezaremu zostały przygotowane przez miejscowych kolarzy MTB: Mirka Dziurawca, Wieśka Podeszwę i Przemka Rakowskiego członków AG bez limitu Ostrołęka i okolice. W okolicach Ostrołęki mamy wystarczające warunki do organizacji takiego wyścigu, mamy piękne trasy rowerowe i w połączeniu z Gminą Olszewo-Borki dostateczną bazę, by gościć kolarzy z całej Polski. Byłaby to wspaniała promocja sportu kolarskiego MTB na naszym terenie, który to w ostatnich latach zyskał ogromną popularność w Polsce i na świecie.

 

Na wyścigach Mazovii od 2004 roku przejechało grubo ponad 9000 zawodników a na jednym etapie organizatorzy goszczą nawet do 1400 zawodników. Mamy nadzieję, że i Ostrołęka we współpracy z Olszewo-Borkami ma szansę na tę wspaniałą sportową imprezę - mówi Marek Karczewski z Czarnowca (zawodnik AG bez limitu Ostrołęka i okolice).
Marek Karczewski jest pomysłodawcą całego wydarzenia i chce zainteresować naszymi ścieżkami leśnymi Cezarego Zamanę.
- Serdecznie zapraszam na spotkanie z Cezarym Zamaną oraz zachęcam do przejechania trasy wyścigu we wspólnym peletonie. Osoby nie czujące się na siłach do pokonania długiego dystansu zapraszamy z rowerami na powitanie Pana Zamany - mówi inicjator tego wydarzenia, Marek Karczewski.

Odsłon: 3702
Komentarzy: 0
11:39, 19.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Ciężarowcy UKS Atleta powrócili w dobrym stylu

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka powrócili do rywalizacji na pomoście w Siedlcach. Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Władysława Niedźwieckiego - Wiktor Trzciński, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo