« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mazovia MTB 2011 w Ostrołęce? W niedzielę spotkanie z Cezarym Zamaną

Fot. Z. Kowalski
Fot. Z. Kowalski
(fot. Cezary Zamana z Markiem Karczewskim)

Jest duża szansa na ściągnięcie do Ostrołęki największego cyklu wyścigów kolarskich MTB tzw. "rowerów górskich".
Czy ostrołęczanie będą mogli podziwiać najlepszych kolarzy z kraju podczas jednego z etapów wyścigu z cyklu Mazovia MTB 2011? Imprezę tę promuje i jednocześnie organizuje jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, Cezary Zamana.


21 listopada o godz.11.00 w Ostrołęce, w okolicy Karczmy Ostoja odbędzie się spotkanie, w którym oprócz Cezarego Zamany pojawi się lokalna społeczność kolarska, z okolic Ostrołęki. Celem tego spotkania jest zaprezentowanie organizatorowi Mazovii naszych pięknych tras leśnych.
- Propozycje tras, które chcemy zaprezentować Cezaremu zostały przygotowane przez miejscowych kolarzy MTB: Mirka Dziurawca, Wieśka Podeszwę i Przemka Rakowskiego członków AG bez limitu Ostrołęka i okolice. W okolicach Ostrołęki mamy wystarczające warunki do organizacji takiego wyścigu, mamy piękne trasy rowerowe i w połączeniu z Gminą Olszewo-Borki dostateczną bazę, by gościć kolarzy z całej Polski. Byłaby to wspaniała promocja sportu kolarskiego MTB na naszym terenie, który to w ostatnich latach zyskał ogromną popularność w Polsce i na świecie.

 

Na wyścigach Mazovii od 2004 roku przejechało grubo ponad 9000 zawodników a na jednym etapie organizatorzy goszczą nawet do 1400 zawodników. Mamy nadzieję, że i Ostrołęka we współpracy z Olszewo-Borkami ma szansę na tę wspaniałą sportową imprezę - mówi Marek Karczewski z Czarnowca (zawodnik AG bez limitu Ostrołęka i okolice).
Marek Karczewski jest pomysłodawcą całego wydarzenia i chce zainteresować naszymi ścieżkami leśnymi Cezarego Zamanę.
- Serdecznie zapraszam na spotkanie z Cezarym Zamaną oraz zachęcam do przejechania trasy wyścigu we wspólnym peletonie. Osoby nie czujące się na siłach do pokonania długiego dystansu zapraszamy z rowerami na powitanie Pana Zamany - mówi inicjator tego wydarzenia, Marek Karczewski.

Odsłon: 3738
Komentarzy: 0
11:39, 19.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Osowiecki z niedosytem

Osowiecki z niedosytem

W Ciechanowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski do lat 17 i zarazem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Uczestnikami tych zawodów mogli być zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, którzy uzyskali minimum startowe. W stawce pojawił się Dawid Osowiecki.

 

Na 'Wykrocie' łapali ryby (zdjęcia)

Na "Wykrocie" łapali ryby (zdjęcia)

40 zawodników z: Ostrołęki, Szczytna, Kolna, Makowa Mazowieckiego, Ostrowa Mazowieckiej, Olsztyna, Białegostoku i Przasnysza brali udział w zawodach wędkarskich. Wszystkie ryby po złowieniu i ważeniu trafiały z powrotem do wody. Zawody odbyły się w formule spławikowej i trwały niemal pięć godzin.

 

Kreatyna przed czy po treningu - jak ją prawidłowo stosować?

Kreatyna przed czy po treningu - jak ją prawidłowo stosować?

Każda osoba, w której życiu obecny jest sport, doskonale wie, że trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące wyniki bez stosowania żadnych suplementów diety. Nic więc dziwnego, że na siłowniach powszechne jest zażywanie różnego rodzaju środków wspomagających.

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat do rozpoczęcia przygody wielobojem atletycznym, zaś młodzież od 13 lat do zmierzenia się z dwubojem olimpijskim? Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

 

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo