« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

VI zawody pływackie o puchar burmistrza Giżycka (zdjęcia)

Po raz szósty już, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Giżycka.

W imprezie startowało 350 osób z 22 klubów. Na zawody przyjechały m.in. kluby z Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi i wiele innych z regionu północno-wschodniej i centralnej Polski.


 

 

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku, nie zabrakło pływaków Uczniowskiego Środowiskowego Klubu Sportowego z Ostrołęki - podopiecznych Włodzimierza Janczewskiego. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: urodzeni w roku: 94 i starsi, 95-96, 97-98, 99, 00, 01 i młodsi. Skromna 8-osobowa ekipa z UŚKS Ostrołęka przywiozła 18 medali. Wśród 132 osób stających na podium 5 osób było z Ostrołęki. W klasyfikacji medalowej najwyżej uplasowała się Żaklina Wikieł (00) zdobywając 3 złote (50m i 100m klasyk, 100 zmienny) i 1 srebrny medal (100m delfin). Angelika Wikieł, która rywalizowała ze starszymi zawodniczkami, przywiozła 3 medale: 2 złote (50 i 100m klasyk) i 1 brązowy (100 zmien.). Paweł Szulerecki (95-96) stanął dwukrotnie na pierwszym stopniu podium (50 i 100m grzbietem). Karol Bojarski (99) zdobył 2 srebrne (100zmienny i 50 dowolny) i 2 brązowe medale (50m klasyk i delfin). Hubert Nakielski (00): 2 srebrne medale (100m delfin i100m dowolny) i dwukrotnie IV. Bartosz Choromański (94) w kategorii wiekowej 94 i starsi, stanął na II stopniu podium (200m zmienny) i dwukrotnie III stopniu (50 i 100m klasyk). O prawdziwym pechu mogą mówić Martyna Choromańska (00), która dwukrotnie była IV (100m klasyk i motyl), V (50m klasyk) oraz Maciek Kwiatkowski (00), który był IV (100 motyl), dwukrotnie V (50m i 100m klasyk).

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii puchary przywiozły: Żaklina Wikieł stając na najwyższym stopniu oraz jej siostra Angelika, która uległa starszym zawodniczkom i stanęła na trzecim stopniu.

 

Zawody pływackie o puchar burmistrza Giżycka

 

Odsłon: 5023
Komentarzy: 0
05:18, 26.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo