« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 1 kwietnia 2020 r., imieniny Grażyny, Hugona, Teodory

Moja Ostrołęka

Aktualności

VI zawody pływackie o puchar burmistrza Giżycka (zdjęcia)

Po raz szósty już, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Giżycka.

W imprezie startowało 350 osób z 22 klubów. Na zawody przyjechały m.in. kluby z Gdyni, Gdańska, Bydgoszczy, Łodzi i wiele innych z regionu północno-wschodniej i centralnej Polski.


 

 

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku, nie zabrakło pływaków Uczniowskiego Środowiskowego Klubu Sportowego z Ostrołęki - podopiecznych Włodzimierza Janczewskiego. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe: urodzeni w roku: 94 i starsi, 95-96, 97-98, 99, 00, 01 i młodsi. Skromna 8-osobowa ekipa z UŚKS Ostrołęka przywiozła 18 medali. Wśród 132 osób stających na podium 5 osób było z Ostrołęki. W klasyfikacji medalowej najwyżej uplasowała się Żaklina Wikieł (00) zdobywając 3 złote (50m i 100m klasyk, 100 zmienny) i 1 srebrny medal (100m delfin). Angelika Wikieł, która rywalizowała ze starszymi zawodniczkami, przywiozła 3 medale: 2 złote (50 i 100m klasyk) i 1 brązowy (100 zmien.). Paweł Szulerecki (95-96) stanął dwukrotnie na pierwszym stopniu podium (50 i 100m grzbietem). Karol Bojarski (99) zdobył 2 srebrne (100zmienny i 50 dowolny) i 2 brązowe medale (50m klasyk i delfin). Hubert Nakielski (00): 2 srebrne medale (100m delfin i100m dowolny) i dwukrotnie IV. Bartosz Choromański (94) w kategorii wiekowej 94 i starsi, stanął na II stopniu podium (200m zmienny) i dwukrotnie III stopniu (50 i 100m klasyk). O prawdziwym pechu mogą mówić Martyna Choromańska (00), która dwukrotnie była IV (100m klasyk i motyl), V (50m klasyk) oraz Maciek Kwiatkowski (00), który był IV (100 motyl), dwukrotnie V (50m i 100m klasyk).

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii puchary przywiozły: Żaklina Wikieł stając na najwyższym stopniu oraz jej siostra Angelika, która uległa starszym zawodniczkom i stanęła na trzecim stopniu.

 

Zawody pływackie o puchar burmistrza Giżycka

 

Odsłon: 4969
Komentarzy: 0
05:18, 26.11.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo