« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Świetny występ sióstr Wikieł (zdjęcia)

W dniach 10-11 grudnia w stolicy odbyły się bardzo prestiżowe zawody -  Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu o Puchar Prezesa Mokotowskiej Fundacji Warszawianka Wodny Park na basenie 50-metrowym.
Zawody na tzw. Warszawiance odbywają się dwa razy do roku, w czerwcu i grudniu, za każdym, razem gromadząc bardzo liczną grupę zawodników z całej Polski.


 

Rewelacyjnie, w tak doborowym towarzystwie, zaprezentowały się siostry Żaklina i Angelika Wikieł. Reprezentantki klubu UŚKS Ostrołęka pokazały, że złote medale Mistrzostw Polski to nie przypadek. Angelika wygrała trzykrotnie na dystansach 50, 100 i 200m stylem klasycznym. Szczególnie cieszy start na 200m, gdzie nasza zawodniczka zdeklasowała konkurentki o 3 lata starsze, wygrywając nad następną pływaczką aż 11 sekund. Młodsza siostra - Żaklina dwukrotnie stanęła na pierwszym stopniu podium na 50 i 100m stylem klasycznym, w trzeciej konkurencji ulegając tylko jednej zawodniczce na 50m stylem motylkowym. Obie siostry w generalnej klasyfikacji na najlepsze wyniki uplasowały się na drugiej pozycji przegrywając zaledwie: Żaklina 1 punktem na 656 zgromadzonych zaś Angelika 4 na 1055 pkt.
Podopieczne trenera Włodzimierza Janczewskiego ponownie potwierdziły, że należą do czołówki krajowej i jak zwykle pozytywnie promują swoje miasto Ostrołękę.

 

Zobacz zdjęcia:

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu (10-11.12.2010)

Odsłon: 1623
Komentarzy: 1
17:25, 16.12.2010r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Gośka @ 15:17, 29.06.2011r. IP: *.*.136.141

znam ją od kolegi (żakline)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo