Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Zdeterminowany Pekpol wygrywa ze Stalą Nysa (zdjęcia)

Ciężkie spotkanie mają za sobą siatkarze ostrołęckiego Pekpolu, którzy po pięciosetowej konfrontacji w hali im. Arkadiusza Gołasia pokonali Stal AZS Nysa 3:2. Podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza nie umieli utrzymać przez wszystkie partie spotkania właściwego rytmu, popełniając sporo błędów.

Nasz zespół do meczu przystąpił w nieco zmienionym składzie. Zabrakło chorego na grypę środkowego Karola Szczygielskiego, którego zastąpił Tomasz Stańczuk. Do ataku po kilku meczach przerwy powrócił z kolei Mariusz Kuczko, zmieniając Artura Żylińskiego. Obie zmiany nie wyszły jednak Pekpolowi na dobre.

Mariusz Kuczko po pierwszym słabym secie spotkania opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Tomasz Rutecki. Z kolei środkowy Tomasz Stańczuk grał, bowiem innego środkowego trenera Andrzej Dudziec nie miał już do dyspozycji. Nasi siatkarze dobre momenty meczu przeplatali tymi zdecydowanie słabszymi.

Po pierwszym dobrym secie wygranym 25:22, w kolejnym nasi siatkarze przegrali po zaciętej końcówce 23:25. W trzecim secie nastąpiło przebudzenie w najważniejszym momencie seta, czy w jego końcówce i po bardzo dobrej grze blokiem Mateusza Sacharewicza i skutecznych atakach Pawła Pietkiewicza, Tomasza Ruteckiego i Artura Jacyszyna Pekpol ponownie cieszył się z wygranej.

Niestety w kolejnej odsłonie meczu nasi siatkarze popełniali zbyt dużo błędów, aby myśleć o wygranej. W efekcie wiedzieli, że jeden punkt podarowali już rywalom z Nysy. W tie-breaku po dramatycznej walce lepsi okazali się gospodarze.

Pekpol Ostrołęka - Stal AZS Nysa 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 22:25, 15:13)
Pekpol: G. Pietkiewicz, Kuczko, Stańczuk, Sacharewicz, P. Pietkiewicz, Jacyszyn,  Kaniowski (l) oraz Rutecki

Pekpol Ostrołęka - Stal Nysa (27.01.2011)