Środa, 12 maja 2021 r., imieniny Pankracego, Dominika, Domiceli

Ratownicy z Ostrołęki na Grand Prix Gdańska (zdjęcia)

W minioną sobotą, 19 marca w Gdańsku została rozegrana II Runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Na starcie stanęło 20 drużyn z całego kraju, w tym także reprezentanci Ostrołęki z WOPR – OS Ostrołęka w składzie: Magdalena Bobrowska, Olga Małkowska, Aleksandra Milewska, Zuzanna Piersa oraz Ostrołęckiego WOPR (Maciej Lewandowski, Paweł Szulerecki, Kacper Wróblewski, Bartosz Choromański).

Srebrny medal na 100 m kombinacja oraz brązowy medal na 50 m ratowanie manekina  zdobyła Magdaleny Bobrowskiej, która ponadto zajęła czwarte miejsce na 200 m z przeszkodami tracąc do brązowego medalu niecałe trzy sekundy oraz piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach.

Udanie wypadli także ratownicy z ostrołęckiego WOPR, którzy w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami zdobyli brązowy medal.
Klasyfikacja generalna II Rundy GP Polski w Ratownictwie Wodnym (reprezentanci Ostrołęki)":

XXII miejsce – Bartosz Choromański

II runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym (19.03.2011)

Odsłon: 1598
21:51, 22.03.2011r.

Kulesza dziewiąty w kraju

Zamojski pomost gościł najlepszym sztangistów i sztangistki podczas Mistrzostw Polski do lat 20. W zmaganiach wziął udział Marcin Kulesza, który rywalizował w kategorii do 96 kg. 19-latek prowadzony przez Władysława Niedźwieckiego spisał się na plus.

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba.

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

Co ze sportem od 19 kwietnia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił decyzję ws. obostrzeń z powodu pandemii COVID-19. Restrykcje zostały przedłużone o tydzień z wyjątkami. Wśród wyjątków podczas konferencji prasowej pojawiła się kwestia sportu. Co z niej wynika? Żeby móc ogłosić oficjalnie powrót do względnej normalności, trzeba poczekać na słowa rozporządzenia.