« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł zadomowiła się w kadrze Polski

Bardzo dobre występy Angeliki Wikieł nie przeszły bez echa przy sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski juniorów. Zawodniczka UŚKS Ostrołęka, która dostąpiła zaszczytu występu w barwach reprezentacji w spotkaniu towarzyskim Czechy - Polska - Słowacja dostała już nominację na kolejne zawody wysokiej rangi.


Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce w Pradze już pierwszego dnia pokazała się z jak najlepszej strony zdobywając na 200 m stylem klasycznym złoty medal z bardzo dobrym wynikiem 2:40,40. W bloku popołudniowym potwierdziła swoją klasę pokonał wszystkie rywalki na 100m również stylem klasycznym z czasem 1:16,08. W niedzielnym, 3-im bloku, Angelika startowała w I składzie sztafety 4 x 100 zmianą, która uplasowała się na 2 miejscu. W ogólnej klasyfikacji reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce zdobywając puchar trzech państw.

Uzyskane, przez naszą ostrołęczankę, wyniki dają jej w tym sezonie trzynastą lokatę w kategorii seniorów w Polsce, co jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi imprezami. Ostrołęczanka w lipcu wystąpi w organizowanych przez międzynarodową federację pływacką zawodach Europejskiego Festiwalu Młodzieży.

Odsłon: 2932
Komentarzy: 2
00:48, 18.05.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

pływak @ 06:04, 18.05.2011r. IP: *.*.56.185

Siostry Wikieł to najlepsza wizytówka naszego miasta . Gratulacje Angeliko

Kibic @ 07:05, 18.05.2011r. IP: *.*.56.185

Tesiostry są rewelacyjne , miasto własnie takich sportowców powino wspierac a nie pseudopiłkarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo