Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Syn znanego olimpijczyka wygrał w Różanie ostatni etap wyścigu "Dookoła Mazowsza" (zdjęcia i wideo)

Piotr Brożyna po samotnej ucieczce wygrał zakończony na ulicach Różana ostatni etap IV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Dookoła Mazowsza".

Kolarze wystartowali z Makowa Mazowieckiego i mieli do pokonania 75 km. Wyścig był rozegrany w kategorii junior młodszy czyli dla zawodników z rocznika 1995 i 1996.

Piotr Brożyna pomimo zwycięstwa z przewagą ponad 1 minuty nad peletonem, w ostatecznej klasyfikacji nie zdołał odegrać większej roli, gdyż na drugim etapie stracił blisko 5 minut. Kibicom kolarstwa nazwisko Brożyna mówi bardzo wiele. Piotr to syn Tomasza, który jako pierwszy polski kolarz w ciągu kilkunastu miesięcy przejechał trzy największe wyścigi świata: Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espana. Zdobył 9 złotych medali mistrzostw Polski juniorów i seniorów, startował na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie i w Atenach.

IV Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Mazowsza" wygrał Adam Balejko z Pacific Toruń, a drużynowo zwyciężyła pierwsza drużyna Mazowsza. Wyścig ukończyło 40 kolarzy.