Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Klaudia Dobkowska mistrzynią Polski!

Zawodniczka ostrołęckiego OKLA Klaudia Dobkowska zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranej w Płocku, a tym samym tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w biegu na 400 metrów przez płotki. Dla podopiecznej trenera Bartosza Witkowskiego to największy sukces w dotychczasowych startach.

Klaudia Dobkowska wygrała bieg finałowy na dystansie 400 m przez płotki i wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych. Zawodniczka prowadzona przez Bartosza Witkowskiego w eliminacjach poprawiła swój rekord życiowy i rekord klubu juniorek młodszych osiągając czas 63,95 s. W finałowym biegi reprezentantka OKLA pobiegła jeszcze szybciej i zdobyła złoty medal z wynikiem 63,58 s.

Na tych samych zawodach brązowy medal w rzucie dyskiem wywalczył Igor Bastek, który do finału wszedł z trzecim wynikiem eliminacji - 49,71 m. Podopieczny Marka Kwiatkowskiego w decydującej rozgrywce poprawił rekord życiowy - 52,72 m i ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji. Rozczarowały za to zawodniczki startujące w konkurencjach skoku w dal i trójskoku.

Katarzyna Gwiazda, która w eliminacjach skoku w dal uzyskała piąty wynik - 5,42 m, w finałowym starcie zupełnie zepsuła skoki i z rezultatem 5,17 m zajęła jedenaste miejsce. W trójskoku z wynikiem 10,77 m w ogóle nie zakwalifikowała się do finału. Druga z naszych zawodniczek Joanna Golan z wynikiem 10,89 m zajęła dziesiąte miejsce. Obie zawodniczki na co dzień współpracują z byłym trenerem OKLA Markiem Mierzejewskim.