Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Wygrane Bartnika i Kurpika w A klasie (zdjęcia)

Dobrze w miniony weekend spisały się drużyny występujące w rozgrywkach piłkarskiej A klasy. Zwycięstwa przed własną publicznością odniosły zespoły Bartnika Myszyniec i Kurpika Kadzidło. Nieoczekiwanej porażki doznał z kolei dotychczasowy lider rozgrywek Orzyc Chorzele, który przegrał u siebie z Sokołem Grudusk.

Zawodnicy Bartnika przystąpili do zawodów z wielkim zapałem. Efekt był dość szybki - już w 1 min. strzałem głową Wojtek Osiewski wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Zawodnicy z Myszyńca od początku kontrolowali grę, nie pozwalając gościom na zbliżenie się do bramki. Zawodników Jutrzenki stać było tylko na niecelne strzały, które zatrzymywały się na siatce znajdującej się tuż za plecami Mateusza Warycha. Tymczasem gospodarze zdobywają swoje drugie trafienie. Rafał Lemański podwyższa wynik na 2:0 po kapitalnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W pierwszej połowie piłkarze z Uniecka tylko raz zagrozili bramce Warycha. Jeden z obrońców Bartnika nie przeciął dośrodkowania, które na gola powinien zamienić napastnik gości. Tuż przed przerwą Mateusz Wróblewski mógł podwyższyć na 3:0, jednak jego uderzenie wylądowało daleko poza bramkę.

Pierwsza połowa to dominacja gospodarzy, którzy siali popłoch wśród obrońców z Uniecka. Ukoronowaniem były dwa trafienia, które ustabilizowały spotkanie. Na drugą połowę zamiast Mateusza Wróblewskiego wszedł Ryszard Krakowiak. Po zmianie stron Bartnik jeszcze śmielej zaczął zagrażać bramkarzowi gości. To, co nie udało się chwilę po wznowieniu meczu, poskutkowało w 52 minucie. Adam Kobus został sfaulowany w polu karnym rywala. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podchodzi Rafał Lemański, który pewnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce, tym samym zdobywając swojego drugiego gola. W 60 minucie zobaczyliśmy chamstwo zawodnika Jutrzenki, który z premedytacją fauluje kapitana gospodarzy - Adama Kobusa. Arbiter nie ma w tym przypadku żadnych skrupułów, bez namysłu pokazując czerwony kartonik.

Chwilę po tej sytuacji za Wojtka Osiewskiego wchodzi Grzegorz Arcichowski. W 73 minucie kapitalnym uderzeniem popisuje się nie dawno wspomniany Kobus, jednak futbolówka o centymetry mija słupek rywali. Dwie minuty później groźną okazję stwarza sobie zespół Jutrzenki. Mimo tego golkiper gospodarzy pewnie zatrzymuje napastnika gości. Osiem minut przed zakończeniem zawodów dochodzi do zmiany w szeregach Bartnika. Sławomir Kośnik zmienia aktywnego w dzisiejszym spotkaniu Daniela Dziekońskiego. Do końca meczu wynik jak i gra obu zespołów nie uległa zmianie, miejscowy Bartnik pewnie zdobywa swoje pierwsze trzy punkty w A klasie!