« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

II Letnie Seminarium Shinkyokushin Karate

W dniach 26-28 sierpnia odbyło się we Wrocławiu II Międzynarodowe Seminarium Shinkyokushin Karate. W spotkaniu tym wzięła udział 12-osobowa ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK Shinkyokushin). Głównym instruktorem prowadzącym wszystkie zajęcia był shihan Yasuharu Fujihara  z Japonii.


Dodatkowo w zajęciach pomagali mu shihan Koen Scharrenberg z Holandii (prezydent Europejskiej Organizacji Karate), shihan Jan Bulow z Danii, Shihan Jesus Talan z Hiszpanii, sensei Alexander Goncharenko z Ukrainy (szef komisji sędziowskiej EKO) oraz wielu znakomitych sensei i Branch Chief z Polski.

Podczas pierwszego dnia obozu, sensei Artur Prusiński sensei Michał Gibniewski i sempai Marian Zając uczestniczyli w kursie i egzaminie sędziowskim prowadzonym przez sensei Alexandra Goncharenko szefa komisji sędziowskiej EKO i sensei Remigiusz Karpińskiego szefa komisji sędziowskiej Shinkyokushin w Polsce.

Jeszcze tego samego dnia po pozytywnym zaliczeniu testu sędziowskiego, sensei Artur Prusiński, Michał Gibniewski i pozostali zawodnicy MKKK przystąpili do pierwszej części egzaminu na stopnie mistrzowskie (Dan) i stopnie kyu z wyjątkiem sempai Mariana Zająca, który niebawem wyrusza do kolebki światowego karate - Japonii,  aby tam podjąć próbę uzyskania stopnia dan.

Podczas ostatniego treningu wrocławskiego seminarium odbyła się druga część egzaminu - Kumite(walki). Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników było przeprowadzenia tego testu. Shihan Fujihara podjął decyzję o wprowadzeniu walk sędziowanych systemem turniejowym.

Na następne stopnie kyu zdali: Luiza Karapetyan, Mariusz Łebkowski, Radosław Salamucha, Mateusz Zaniewski, Krzysztof Kiernozek, Przemysław Kowalski, Piotr Krukowski, Piotr Orzołek, Marcin Grochocki. Na stopień I dan zdał Michał Gibniewski, a na stopień III dan prezes MKKK sensei Artur Prusiński.

Odsłon: 5641
Komentarzy: 2
11:08, 06.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyróżnienie Zyśka

Wyróżnienie Zyśka

"Ostrołęcki Taran" został doceniony przez portal bokser.org. Przemysław Zyśk ma na swoim koncie 14 pojedynków w zawodowym ringu. W ostatniej walce podczas Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach po ośmiu rundach pokonał Tomiego Silvennoinena przez jednogłośną decyzję sędziów. 28-latek jest cały czas niepokonany w ringu. W Suwałkach rywalem naszego zawodnika był mistrz świata WBC Youth. Jak się nieoficjalnie mówi, Przemek jest pretendentem do walki o tytuł mistrza Unii Europejskiej. 

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Nagroda dla shihana Wiesława Orzoła

Prezydent Łukasz Kulik przyznał Wiesławowi Orzołowi nagrodę dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki. Prezes Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, a jednocześnie legitymujący się stopniem mistrzowskim V Dan trener, miał okazję świętować z okazji wielu sukcesów ćwiczących pod jego okiem młodych adeptów wytworzonej na japońskiej Okinawie sztuki walki.

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Uznanie i nagroda dla Pawła Żarnocha

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik złożył gratulacje Pawłowi Żarnochowi z okazji jego niedawnych osiągnięć sportowych. Podczas wrześniowej gali Knockout Boxing Night 13 w Tarnowie ostrołęczanin odniósł zdecydowane zwycięstwo na punkty w swej pierwszej zawodowej walce, gdzie wyraźnie górował nad przeciwnikiem podczas wszystkich czterech rund.

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Mamy pięć medali! Bieniek ze złotem

Ostatnie zawody mają za sobą przedstawiciele Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Podopieczni Artura Prusińskiego, Kingi Przybyłek oraz Wojciecha Domańskiego walczyli podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Karate Bartoszyce Cup. Były to ostatnie zmagania dla zawodników MKKK w 2020 roku.

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Mateusz, Marcin ze złotem. Srebro Jakuba

Reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin z powodzeniem radziła sobie podczas Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Białołęka Cup 2020. Podopieczni Daniela Opęchowskiego i Dominiki Pyskło przywieźli do domów osiem medali: dwa złote, jeden srebrny oraz pięć brązowych. 

» Wasze komentarze

Kinga MKKK @ 19:31, 06.09.2011r. IP: *.*.44.89

Gratulacje :)

Gladiator @ 21:29, 06.09.2011r. IP: *.*.114.254

Gratulacje:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo