« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

II Letnie Seminarium Shinkyokushin Karate

W dniach 26-28 sierpnia odbyło się we Wrocławiu II Międzynarodowe Seminarium Shinkyokushin Karate. W spotkaniu tym wzięła udział 12-osobowa ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK Shinkyokushin). Głównym instruktorem prowadzącym wszystkie zajęcia był shihan Yasuharu Fujihara  z Japonii.


Dodatkowo w zajęciach pomagali mu shihan Koen Scharrenberg z Holandii (prezydent Europejskiej Organizacji Karate), shihan Jan Bulow z Danii, Shihan Jesus Talan z Hiszpanii, sensei Alexander Goncharenko z Ukrainy (szef komisji sędziowskiej EKO) oraz wielu znakomitych sensei i Branch Chief z Polski.

Podczas pierwszego dnia obozu, sensei Artur Prusiński sensei Michał Gibniewski i sempai Marian Zając uczestniczyli w kursie i egzaminie sędziowskim prowadzonym przez sensei Alexandra Goncharenko szefa komisji sędziowskiej EKO i sensei Remigiusz Karpińskiego szefa komisji sędziowskiej Shinkyokushin w Polsce.

Jeszcze tego samego dnia po pozytywnym zaliczeniu testu sędziowskiego, sensei Artur Prusiński, Michał Gibniewski i pozostali zawodnicy MKKK przystąpili do pierwszej części egzaminu na stopnie mistrzowskie (Dan) i stopnie kyu z wyjątkiem sempai Mariana Zająca, który niebawem wyrusza do kolebki światowego karate - Japonii,  aby tam podjąć próbę uzyskania stopnia dan.

Podczas ostatniego treningu wrocławskiego seminarium odbyła się druga część egzaminu - Kumite(walki). Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników było przeprowadzenia tego testu. Shihan Fujihara podjął decyzję o wprowadzeniu walk sędziowanych systemem turniejowym.

Na następne stopnie kyu zdali: Luiza Karapetyan, Mariusz Łebkowski, Radosław Salamucha, Mateusz Zaniewski, Krzysztof Kiernozek, Przemysław Kowalski, Piotr Krukowski, Piotr Orzołek, Marcin Grochocki. Na stopień I dan zdał Michał Gibniewski, a na stopień III dan prezes MKKK sensei Artur Prusiński.

Odsłon: 5497
Komentarzy: 2
11:08, 06.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sarara trenował z Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Sarara trenował z Fight Academy (zdjęcia, wideo)

Tomasz Sarara już po raz drugi był gościem Fight Academy Ostrołęka. Tym razem seminarium szkoleniowe, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, zostało przeprowadzone w hali sportowej przy ulicy Partyzantów na ostrołęckim osiedlu Wojciechowice.

Ostrołęcki KKK na obozie w Zębie (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki KKK na obozie w Zębie (zdjęcia, wideo)

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin przez tydzień szlifował formę podczas Zimowej Szkoły Karate w Zębie. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła przygotowywali się do pierwszych imprez, które czekają klub już w marcu. Przed reprezentantami OKKK wiele ważnych wyzwań.

Noworoczny trening MKKK Shinkyokushin połączony z egzaminem na stopnie kyu (zdjęcia)

Noworoczny trening MKKK Shinkyokushin połączony z egzaminem na stopnie kyu (zdjęcia)

Zgodnie z japońską tradycją Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate Shinkyokushin pierwszy noworoczny trening, w sobotę 25 stycznia, przeprowadził na świeżym powietrzu. Zajęcia połączone były z krótkim biegiem ulicami Ostrołęki i egzaminem na stopnie kyu.

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Ponad 150 zawodników ze wszystkich sekcji OKKK wzięło udział w turnieju noworocznym. W hali sportowej przy ulicy Partyzantów można było zobaczyć karateków z Ostrołęki, Myszyńca, Olszewa-Borek, Lelisa, Baranowa, Pułtuska, Przasnysza, Broku i Mławy.

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Zawodnicy ostrołęckiego Fight Academy rywalizowali w minioną niedzielę w stolicy kraju podczas ligi sportów walki pn. "Granda na pięści i giry" oraz otwartych mistrzostwach Warszawy. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka zanotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

» Wasze komentarze

Kinga MKKK @ 19:31, 06.09.2011r. IP: *.*.44.89

Gratulacje :)

Gladiator @ 21:29, 06.09.2011r. IP: *.*.114.254

Gratulacje:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo