« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

II Letnie Seminarium Shinkyokushin Karate

W dniach 26-28 sierpnia odbyło się we Wrocławiu II Międzynarodowe Seminarium Shinkyokushin Karate. W spotkaniu tym wzięła udział 12-osobowa ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK Shinkyokushin). Głównym instruktorem prowadzącym wszystkie zajęcia był shihan Yasuharu Fujihara  z Japonii.


Dodatkowo w zajęciach pomagali mu shihan Koen Scharrenberg z Holandii (prezydent Europejskiej Organizacji Karate), shihan Jan Bulow z Danii, Shihan Jesus Talan z Hiszpanii, sensei Alexander Goncharenko z Ukrainy (szef komisji sędziowskiej EKO) oraz wielu znakomitych sensei i Branch Chief z Polski.

Podczas pierwszego dnia obozu, sensei Artur Prusiński sensei Michał Gibniewski i sempai Marian Zając uczestniczyli w kursie i egzaminie sędziowskim prowadzonym przez sensei Alexandra Goncharenko szefa komisji sędziowskiej EKO i sensei Remigiusz Karpińskiego szefa komisji sędziowskiej Shinkyokushin w Polsce.

Jeszcze tego samego dnia po pozytywnym zaliczeniu testu sędziowskiego, sensei Artur Prusiński, Michał Gibniewski i pozostali zawodnicy MKKK przystąpili do pierwszej części egzaminu na stopnie mistrzowskie (Dan) i stopnie kyu z wyjątkiem sempai Mariana Zająca, który niebawem wyrusza do kolebki światowego karate - Japonii,  aby tam podjąć próbę uzyskania stopnia dan.

Podczas ostatniego treningu wrocławskiego seminarium odbyła się druga część egzaminu - Kumite(walki). Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników było przeprowadzenia tego testu. Shihan Fujihara podjął decyzję o wprowadzeniu walk sędziowanych systemem turniejowym.

Na następne stopnie kyu zdali: Luiza Karapetyan, Mariusz Łebkowski, Radosław Salamucha, Mateusz Zaniewski, Krzysztof Kiernozek, Przemysław Kowalski, Piotr Krukowski, Piotr Orzołek, Marcin Grochocki. Na stopień I dan zdał Michał Gibniewski, a na stopień III dan prezes MKKK sensei Artur Prusiński.

Odsłon: 5548
Komentarzy: 2
11:08, 06.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karol Łasiewicki wraca do ringu. Walkę obejrzymy w TVP Sport

Karol Łasiewicki wraca do ringu. Walkę obejrzymy w TVP Sport

Czeka nas wielkie sportowe wydarzenie z udziałem Karola Łasiewickiego. Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka weźmie udział, w sobotę 13 czerwca, w gali HFO. Walki gwiazd polskiego kickboxingu będą transmitowane na antenach TVP Sport.

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Reprezentanci MKKK docenieni za uzyskane osiągnięcia. Wyróżniono siedmioro karateków

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin zostali dostrzeżeni przez prezydenta Łukasza Kulika. Włodarz Ostrołęki postanowił nagrodzić ich ciężką pracę stypendiami sportowymi. Wyróżniono aż siedmioro karateków.

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Karatecy OKKK wyróżnieni przez prezydenta

Aż dziesięcioro podopiecznych shihana Wiesława Orzoła otrzymuje wsparcie z budżetu miasta. Zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin będą otrzymywać stypendia w wysokości 200-400 zł, w zależności od osiągniętych rezultatów w minionym roku.

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Knockout Boxing Night z Zyśkiem w Ostrołęce?

Przemysław Zyśk to niepokonany na zawodowych ringach pięściarz, który miał nadzieję, że w 2020 roku jego kariera nabierze rozpędu. Wychowanek ostrołęckiej Victorii mógł także zaprezentować się przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia.

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

» Wasze komentarze

Kinga MKKK @ 19:31, 06.09.2011r. IP: *.*.44.89

Gratulacje :)

Gladiator @ 21:29, 06.09.2011r. IP: *.*.114.254

Gratulacje:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo