« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Uczniowie uczcili pamięć Arkadiusza Gołasia

W piątek, 16 września minęła szósta rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia. Tego dnia w Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce został rozegrany turniej piłki siatkowej chłopców i dziewcząt ku czci Arka. Przypomnijmy, że to właśnie do tej szkoły (dawniej Szkoła Podstawowa nr 7 - przyp. red.) uczęszczał utalentowany sportowiec.


- Jest to turniej integracyjny, cieszący się dużą popularnością wśród naszej młodzieży - mówi Norbert Majkowski z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce. - Organizowany jest po raz szósty, a więc już na stałe wpisał się w wydarzenia sportowe szkoły.

 

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach - męskiej i żeńskiej, systemem każdy z każdym, w formule trójkowej. Nie każdy mógł jednak wziąć udział w rozgrywkach. Każdy z opiekunów wybrał ze swojej grupy najlepszych zawodników. A każda drużyna złożona była z ucznia z klasy I, II i III. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, zaś każdy z młodych siatkarzy słodycze oraz koszulki pamiątkowe. Następnie, młodzież wraz z opiekunami wybrała się na ostrołęcki cmentarz, gdzie został złożony wieniec na grobie Arkadiusza Gołasia. Był to również moment zadumy dla tych, którzy osobiście poznali siatkarza, ale też dla tych, którym nie było to dane, a znają go tylko z opowieści innych.

 

Wyniki końcowe turnieju piłki siatkowej:

 

Chłopcy:

I miejsce - Pawłowski Mateusz, Łukasik Michał, Boros Kamil

II miejsce - Kwiatkowski Damian, Dąbrowski Bartosz, Majkowski Karol

III miejsce - Murzyn Paweł, Wysocki Wojtek, Zdrojewski Paweł

 

Dziewczęta:

I miejsce - Piersa Ola, Gumowska Małgorzata, Ruszczyk Milena

II miejsce - Bodytko Dominika, Sadowska Kamila, Piaścik Karolina

III miejsce - Ossowska Natalia, Olech Alicja, Kowalczyk Justyna

 

Zobacz zdjęcia:
Uczniowie uczcili pamięć Arkadiusza Gołasia (16.09.2011)

Odsłon: 5064
Komentarzy: 1
10:53, 17.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Łomacz rozpoczął walkę o igrzyska w Tokio

Grzegorz Łomacz w obecnym sezonie imponował formą w rozgrywkach siatkarskiej Plus Ligi. Z pewnością, gdyby Igrzyska Olimpijskie zostały przeprowadzone w sierpniu to właśnie ostrołęczanin obok Fabiana Drzyzgi pojechałby na najważniejszą imprezę w karierze.

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia z nową datą

XV Memoriał Arkadiusza Gołasia miał zostać rozegrany w dniach 23-25 maja 2020 roku. Ze względu na panujący stan epidemiczny organizator Uczniowski Klub Sportowy Olimp musiał zrezygnować z przeprowadzenia imprezy w tym terminie. Na kiedy zostanie przełożona?

Łomacz z powołaniem od Heynena do Spały

Łomacz z powołaniem od Heynena do Spały

Siatkarze reprezentacji Polski mają przed sobą zgrupowanie w Spale, które zostanie przeprowadzone w dniach 1-13 czerwca. W drużynie znalazł się ostrołęczanin Grzegorz Łomacz, który po dobrym sezonie powalczy o miejsce w ścisłej kadrze biało-czerwonych.

Prezydent dostrzegł talent Martyny Werpachowskiej

Prezydent dostrzegł talent Martyny Werpachowskiej

Martyna Werpachowska to utalentowana siatkarka młodego pokolenia w Ostrołęckim Towarzystwie Piłki Siatkowej Nike. Prezydent Łukasz Kulik dostrzegł ogromne możliwości zawodniczki ostrołęckiego zespołu i przyznał jej stypendium sportowe.

Łomacz z niedosytem w siatkarskiej PlusLidze

Łomacz z niedosytem w siatkarskiej PlusLidze

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zakończyli rywalizację na trzeciej lokacie w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Michała Gogola wygrali siedemnaście z 24 spotkań i w przyszłym sezonie ponownie zagrają w Lidze Mistrzów. Pozostał jednak spory niedosyt.

» Wasze komentarze

...B... @ 16:45, 17.09.2011r. IP: *.*.1.1

Arek ... to już 6 lat ;-(

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo