« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OCT na XI etapie Poland Bike Marathon (zdjęcia)

W sobotę, 17 września w Łochowie miał miejsce XI etap Poland Bike Marathon. Zawody tego cyklu gościły w Łochowie po raz trzeci z rzędu, ponieważ trasy wśród łąk i lasów Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego są urokliwe, a organizatorzy zawsze postarają się aby  obfitowały one w techniczne singiel tracki, zjazdy i podjazdy, szuter, korzenie.


Przed startem zawodników przejechałem większość wyznaczonej trasy aby znaleźć odpowiednie stanowiska do zrobienia zdjęć - opowiada Jacek Czaplicki. - Z początku trasa nie wydawała mi się zachwycająca, ponieważ przez dłuższy czas przebiegała drogami szutrowymi i biegła wśród lokalnych wiosek. Interesująco zrobiło się gdy ścieżką zaczęła biec klifem nad Bugiem, widoki były zachwycające. Na trasie nie zabrakło też małej rzeczki, którą trzeba było przekroczyć brodem o 40 cm głębokości. A w końcowej kilkukilometrowej części na zmęczonych zawodników czekały spore wniesienia, które często miały piaszczyste podjazdy. Podjazdy te pokonały większość zawodników, którzy nie mieli sił już na nie podjechać i musieli wpinać się na górę z rowerem przy boku.

Wśród 350 zawodników nie zabrakło drużyny Ostrołęka Cycling Team, która wystąpiła w 4-osobowym składzie: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa.

Cały skład OCT startował na dystansie Max (57 km) i wszyscy zajęli dobre miejsca. W swojej kategorii wygrał Wiesław Kamiński, Maria Kamińska była druga, Wiesław Podeszwa był trzeci, a Agnieszka Mażewska uplasowała się na czwartej pozycji.

Na 27 drużyn, które wg regulaminu mogły punktować w Łochowie, Ostrołęka Cycling Team zajęła 6 pozycję. Najbliższe zawody odbędą się w najbliższą sobotę czyli 24 września w Toruniu. Będzie to finałowy etap cyklu Mazovia MTB Marathon, który zakończy XIII etapowe zmagania w tym cyklu. Część zawodników OCT zamierza na tym etapie poprawić swoje wyniki, ale już wiemy ze mamy przynajmniej jedno miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

 

Zobacz zdjęcia:

XI etap Poland Bike Marathon (17.09.2011)

Odsłon: 2022
Komentarzy: 0
15:13, 20.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Sportowe wakacje w mieście. Poznaj plan

Zajęcia sportowe i turnieje w kilkunastu dyscyplinach sportowych będą dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym. Miasto Ostrołęka wspólnie z klubami sportowymi zaprasza do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo