« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zawodnicy OCT na XI etapie Poland Bike Marathon (zdjęcia)

W sobotę, 17 września w Łochowie miał miejsce XI etap Poland Bike Marathon. Zawody tego cyklu gościły w Łochowie po raz trzeci z rzędu, ponieważ trasy wśród łąk i lasów Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego są urokliwe, a organizatorzy zawsze postarają się aby  obfitowały one w techniczne singiel tracki, zjazdy i podjazdy, szuter, korzenie.


Przed startem zawodników przejechałem większość wyznaczonej trasy aby znaleźć odpowiednie stanowiska do zrobienia zdjęć - opowiada Jacek Czaplicki. - Z początku trasa nie wydawała mi się zachwycająca, ponieważ przez dłuższy czas przebiegała drogami szutrowymi i biegła wśród lokalnych wiosek. Interesująco zrobiło się gdy ścieżką zaczęła biec klifem nad Bugiem, widoki były zachwycające. Na trasie nie zabrakło też małej rzeczki, którą trzeba było przekroczyć brodem o 40 cm głębokości. A w końcowej kilkukilometrowej części na zmęczonych zawodników czekały spore wniesienia, które często miały piaszczyste podjazdy. Podjazdy te pokonały większość zawodników, którzy nie mieli sił już na nie podjechać i musieli wpinać się na górę z rowerem przy boku.

Wśród 350 zawodników nie zabrakło drużyny Ostrołęka Cycling Team, która wystąpiła w 4-osobowym składzie: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa.

Cały skład OCT startował na dystansie Max (57 km) i wszyscy zajęli dobre miejsca. W swojej kategorii wygrał Wiesław Kamiński, Maria Kamińska była druga, Wiesław Podeszwa był trzeci, a Agnieszka Mażewska uplasowała się na czwartej pozycji.

Na 27 drużyn, które wg regulaminu mogły punktować w Łochowie, Ostrołęka Cycling Team zajęła 6 pozycję. Najbliższe zawody odbędą się w najbliższą sobotę czyli 24 września w Toruniu. Będzie to finałowy etap cyklu Mazovia MTB Marathon, który zakończy XIII etapowe zmagania w tym cyklu. Część zawodników OCT zamierza na tym etapie poprawić swoje wyniki, ale już wiemy ze mamy przynajmniej jedno miejsce na podium w klasyfikacji generalnej.

 

Zobacz zdjęcia:

XI etap Poland Bike Marathon (17.09.2011)

Odsłon: 1962
Komentarzy: 0
15:13, 20.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Ostrołęczanin nie miał sobie równych na Festiwalu Sportów Sylwetkowych (wideo)

Tomasz Gruz, pochodzący z Ostrołęki a obecnie mieszkający w Anglii, zdominował kategorię początkujący kulturysta w wadze ciężkiej ponad 90 kg podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych w Warszawie. Ostrołęczanin nie miał sobie równych.

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Tegoroczna licealiada niedokończona. Zobacz aktualną klasyfikację poszczególnych dyscyplin

Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa sprawiła, że w naszym mieście i powiecie odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe. Nie inaczej było z osiemnastą edycją licealiady, w której młodzież ze szkół średnich walczyła o tytuły Mistrzów Miasta Ostrołęki.

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Ostrołęczanie wzięli sobie do serca apele rządu i władz miasta Ostrołęki o pozostaniu w domach na czas pandemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać o aktywności fizycznej. Trening można również odbyć w domu, nawet nie mając profesjonalnego sprzętu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo