« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukces goni sukces, czyli rowerzyści na kolejnych imprezach

Ostatnia sobota - 24 września obfitowała w imprezy rowerowe na których nie zabrakło rowerzystów z naszych okolic. W Toruniu odbył się Wielki Finał, który zakończył XIII-etapowe zmagania cyklu Mazovia MTB Marathon. Na starcie pojawiło się 848 zawodników, którzy mieli do wyboru rywalizacje na czterech różnych dystansach.


- Gdy rano pojawiłem się na miejscu startu byłem pod wrażeniem - relacjonuje wydarzenie Jacek Czaplicki. - Stanąłem bowiem na środku stadionu żużlowego w Toruniu i miałem pełny widok na otaczającą mnie Motoarenę, gdzie do tej pory odbywały się głównie zawody żużlowe. Wcześnie rano było prawie spokojnie, bo jeszcze nie było zawodników i tylko organizatorzy rozstawiali swój sprzęt. Po przywitaniu się ze starymi znajomymi oraz kolegami z zespołu, którzy przyjechali niedługo później, zrobiłem rundę po torze żużlowym i wyruszyłem na trasę wyznaczoną przez organizatora, by znaleźć dobre stanowisko do zrobienia zdjęć kolegom biorącym udział w zawodach.


Trasa od samego początku nie była łatwa. Dominował piasek, trudne techniczne podjazdy i zjazdy. Po drodze podziwiałem głębokie cieniste wąwozy, zamek Bierzgłowski i stado dzików przed którymi ostrzegały nawet odpowiednie znaki.

 

W Toruniu wystartowali m.in zawodnicy z dwóch naszych lokalnych drużyn czyli: Ostrołęka Cycling Team oraz AG bez limitu Ostrołęka i okolice w składzie: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Piotr Marcin Kowalski,  Piotr Nabiałek,
Wiesław Podeszwa.

 

W XIII etapie Wiesław Podeszwa zajął drugie miejsce w swojej kategorii, a Wiesław Kamiński i Maria Kamińska zajęli trzecią pozycję. Piotr Nabiałek zdobył koszulkę Fair-Play za pomoc udzieloną na trasie innemu zawodnikowi przy naprawie sprzętu.
W klasyfikacji generalnej najlepsi byli : Maria Kamińska - 2 miejsce na dystansie Fit i 4 miejsce na dystansie Mega.
Wiesław Kamiński zajął 4 miejsce w końcowej klasyfikacji za dystans Mega a Wiesław Podeszwa był 5 w generalce.

W Augustowie miał zaś miejsce finał cyklu Marathony Kresowe. Starowali w nich: Karol Janczewski z AG bez limitu Ostrołęka i okolice oraz Maciej Dąbrowski i Artur Budny, który zajął w końcowym etapie 3 miejsce w swojej kategorii.

W Tczewie w maratonie szosowym na dystansie 90 km, wystartowali zaś : Ania, Aneta, Józef, Marian i Waldemar. Impreza ta zwana Żuławy Wkoło w całości przebiegała przez Żuławy Wiślane, była to już druga edycja cieszącej się coraz większym powodzenie imprezy.

Najbliższe zawody MTB odbędą się 1 października w Płocku i będzie to przedostatni etap cyklu Poland Bike Marathon.

Odsłon: 4425
Komentarzy: 3
20:04, 28.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

» Wasze komentarze

rowerzysta @ 06:50, 29.09.2011r. IP: *.*.65.18

Gratulacje dla wszystkich :)
Czy teraz na jesieni i zimą też będziecie jeździć?

Słyszałem też o stowarzyszeniu. Czy to prawda?
Chciałbym podesłać syna
no i czy macie jakąś stronę, forum?

rower @ 14:14, 29.09.2011r. IP: *.*.192.138

Szukaj w wyszukiwarce internetowej.
Użyj słów rower i Ostrołęka.
A będziesz miał dwa interesujące Ciebie wyniki.
Oba w adresie będą miały powyższe słowa :)

Free_Rider @ 20:34, 29.09.2011r. IP: *.*.14.78

Wiesław na fotce pokazuje młodszemu jak należy jechać :P


» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo