« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukces goni sukces, czyli rowerzyści na kolejnych imprezach

Ostatnia sobota - 24 września obfitowała w imprezy rowerowe na których nie zabrakło rowerzystów z naszych okolic. W Toruniu odbył się Wielki Finał, który zakończył XIII-etapowe zmagania cyklu Mazovia MTB Marathon. Na starcie pojawiło się 848 zawodników, którzy mieli do wyboru rywalizacje na czterech różnych dystansach.


- Gdy rano pojawiłem się na miejscu startu byłem pod wrażeniem - relacjonuje wydarzenie Jacek Czaplicki. - Stanąłem bowiem na środku stadionu żużlowego w Toruniu i miałem pełny widok na otaczającą mnie Motoarenę, gdzie do tej pory odbywały się głównie zawody żużlowe. Wcześnie rano było prawie spokojnie, bo jeszcze nie było zawodników i tylko organizatorzy rozstawiali swój sprzęt. Po przywitaniu się ze starymi znajomymi oraz kolegami z zespołu, którzy przyjechali niedługo później, zrobiłem rundę po torze żużlowym i wyruszyłem na trasę wyznaczoną przez organizatora, by znaleźć dobre stanowisko do zrobienia zdjęć kolegom biorącym udział w zawodach.


Trasa od samego początku nie była łatwa. Dominował piasek, trudne techniczne podjazdy i zjazdy. Po drodze podziwiałem głębokie cieniste wąwozy, zamek Bierzgłowski i stado dzików przed którymi ostrzegały nawet odpowiednie znaki.

 

W Toruniu wystartowali m.in zawodnicy z dwóch naszych lokalnych drużyn czyli: Ostrołęka Cycling Team oraz AG bez limitu Ostrołęka i okolice w składzie: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Marek Karczewski, Piotr Marcin Kowalski,  Piotr Nabiałek,
Wiesław Podeszwa.

 

W XIII etapie Wiesław Podeszwa zajął drugie miejsce w swojej kategorii, a Wiesław Kamiński i Maria Kamińska zajęli trzecią pozycję. Piotr Nabiałek zdobył koszulkę Fair-Play za pomoc udzieloną na trasie innemu zawodnikowi przy naprawie sprzętu.
W klasyfikacji generalnej najlepsi byli : Maria Kamińska - 2 miejsce na dystansie Fit i 4 miejsce na dystansie Mega.
Wiesław Kamiński zajął 4 miejsce w końcowej klasyfikacji za dystans Mega a Wiesław Podeszwa był 5 w generalce.

W Augustowie miał zaś miejsce finał cyklu Marathony Kresowe. Starowali w nich: Karol Janczewski z AG bez limitu Ostrołęka i okolice oraz Maciej Dąbrowski i Artur Budny, który zajął w końcowym etapie 3 miejsce w swojej kategorii.

W Tczewie w maratonie szosowym na dystansie 90 km, wystartowali zaś : Ania, Aneta, Józef, Marian i Waldemar. Impreza ta zwana Żuławy Wkoło w całości przebiegała przez Żuławy Wiślane, była to już druga edycja cieszącej się coraz większym powodzenie imprezy.

Najbliższe zawody MTB odbędą się 1 października w Płocku i będzie to przedostatni etap cyklu Poland Bike Marathon.

Odsłon: 4360
Komentarzy: 3
20:04, 28.09.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Pożegnaj lato na rowerze! Dołącz do rajdu

Ostrołęczanie i mieszkańcy powiatu mają okazję pożegnać lato na dwóch kółkach. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zaprasza na rodzinny rajd rowerowy po Ostrołęce i gminie Rzekuń. Początek wydarzenia w sobotę 7 września.

» Wasze komentarze

rowerzysta @ 06:50, 29.09.2011r. IP: *.*.65.18

Gratulacje dla wszystkich :)
Czy teraz na jesieni i zimą też będziecie jeździć?

Słyszałem też o stowarzyszeniu. Czy to prawda?
Chciałbym podesłać syna
no i czy macie jakąś stronę, forum?

rower @ 14:14, 29.09.2011r. IP: *.*.192.138

Szukaj w wyszukiwarce internetowej.
Użyj słów rower i Ostrołęka.
A będziesz miał dwa interesujące Ciebie wyniki.
Oba w adresie będą miały powyższe słowa :)

Free_Rider @ 20:34, 29.09.2011r. IP: *.*.14.78

Wiesław na fotce pokazuje młodszemu jak należy jechać :P


» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo