Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

OKLA bez medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików

Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA nie wywalczyli medalowe miejsca podczas zawodów Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego (nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików) w Kielcach. Najbliżej tego celu była podopieczna trenera Marka Kwiatkowskiego - Anna Gwiazda, która zajęła szóste miejsce w konkursie rzutu młotem z wynikiem 43,50 m.

Magdalena Żebrowska z kolei w biegu na 100 m zajęła zgodnie z oczekiwaniami zajęła jedenaste miejsce (12,66 s z wiatrem + 3,7 m/s), ale w swojej koronnej konkurencji – skoku w dal uzyskała słaby rezultat – 4,91 m i nie zakwalifikowała się do finału zajmując dwunaste miejsce. Najmłodsza z naszych zawodniczek Aleksandra Dzwigała była siedemnasta w biegu na 600 m z wynikiem 1:43,83 s.

Komentarz trenera Bartosza Witkowskiego:

Uważam że ten start pozwolił dziewczętom na nabranie większego doświadczenia na dużych zawodach. Każda z nich mogła mieć medal i tylko pech sprawił że ich nie było. Ania Gwiazda rzuciła młotem na swoim poziomie chociaż, stać ją było na dalekie rzuty. Gdyby nie pechowy upadek na ostatnich 200m Oli Dzwigały, którą nieszczęśliwie potraciła rywalka dobiegłaby na pewno obok medalowej pozycji lub ustałaby na podium. Dodam że po upadku Ola wstała i pokazała że ma charakter i jeszcze na ostatniej prostej wyprzedziła dwójkę dziewcząt z którymi przegrała na makroregionach 2 tygodnie wcześniej. Magda Żebrowska przyjechała jako jedna z faworytek do medalu i sądzę, że troszkę ją to przerosło ponieważ jest to bardzo skromna dziewczyna i wiem stać ją na naprawdę dalekie skakanie. Te doświadczenie zebrane przez nasze dziewczęta na pewno zaowocuje w przyszłości i jeszcze nie raz staną na podium Mistrzostw Polski i miejmy nadzieje wyższych rangi zawodów.