« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

OKLA bez medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików

Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA nie wywalczyli medalowe miejsca podczas zawodów Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego (nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików) w Kielcach. Najbliżej tego celu była podopieczna trenera Marka Kwiatkowskiego - Anna Gwiazda, która zajęła szóste miejsce w konkursie rzutu młotem z wynikiem 43,50 m.


Magdalena Żebrowska z kolei w biegu na 100 m zajęła zgodnie z oczekiwaniami zajęła jedenaste miejsce (12,66 s z wiatrem + 3,7 m/s), ale w swojej koronnej konkurencji – skoku w dal uzyskała słaby rezultat – 4,91 m i nie zakwalifikowała się do finału zajmując dwunaste miejsce. Najmłodsza z naszych zawodniczek Aleksandra Dzwigała była siedemnasta w biegu na 600 m z wynikiem 1:43,83 s.

 

Komentarz trenera Bartosza Witkowskiego:

Uważam że ten start pozwolił dziewczętom na nabranie większego doświadczenia na dużych zawodach. Każda z nich mogła mieć medal i tylko pech sprawił że ich nie było. Ania Gwiazda rzuciła młotem na swoim poziomie chociaż, stać ją było na dalekie rzuty. Gdyby nie pechowy upadek na ostatnich 200m Oli Dzwigały, którą nieszczęśliwie potraciła rywalka dobiegłaby na pewno obok medalowej pozycji lub ustałaby na podium. Dodam że po upadku Ola wstała i pokazała że ma charakter i jeszcze na ostatniej prostej wyprzedziła dwójkę dziewcząt z którymi przegrała na makroregionach 2 tygodnie wcześniej. Magda Żebrowska przyjechała jako jedna z faworytek do medalu i sądzę, że troszkę ją to przerosło ponieważ jest to bardzo skromna dziewczyna i wiem stać ją na naprawdę dalekie skakanie. Te doświadczenie zebrane przez nasze dziewczęta na pewno zaowocuje w przyszłości i jeszcze nie raz staną na podium Mistrzostw Polski i miejmy nadzieje wyższych rangi zawodów.

Odsłon: 2117
Komentarzy: 1
10:11, 08.10.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Ostrołęccy medaliści mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka Ostrołęka dzieli się lokalną historią lekkiej atletyki. Przedstawiamy ostrołęckich medalistów mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w latach 1980-1985. Poznaj historię i zobacz kto stawał na podium na arenie krajowej.

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

» Wasze komentarze

44 @ 12:00, 08.10.2011r. IP: *.*.78.60

A miał być rekord Polski

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo