« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin na Seminarium w Sosnowcu

Najlepsi zawodnicy karate kyokushin pod koniec października spotkali się w Sosnowcu na Seminarium Kumite Karate Kyokushin. Spotkanie to było ostatnim szlifem przed Mistrzostwami Świata w Tokio, które odbędą się w dniach 4-6 listopada. Seminarium poprowadził prezes Sosnowieckiego Klubu Karate, trener kadry narodowej – shihan Eugeniusz Dadzibug V Dan.


Dodajmy, że w 1995 r. podczas Mistrzostw Świata w Tokio, Eugeniusz Dadzibug dostał się do ścisłego finału i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Jest to najlepszy wynik do tej pory w historii polskiego karate kyokushin.

W seminarium wzięli udział zawodnicy z Dojo: J. Rytel – Częstochowa, P. Machulec – Katowice, Z. Zbigniew – Chrzanów, S. Dubiel – Bielsko-Biała, M. Marszałek – Gliwice, D. Łyczko – Katowice, R. Dusza – Zabrze, W. Orzoł – Ostrołęka, D. Karczmit – Nysa, E. Dadzibug – Sosnowiec.


Czterogodzinny trening podzielono na kilka bloków. Pierwszy poświęcony kihon, miał na celu wprowadzenie uczestników w atmosferę karate. By podkreślić ducha walki, techniki wykonywano w bardzo szybkim tempie, z potężnym okrzykiem. Drugą część stanowił trening techniki i taktyki walki, po której zawodnicy ćwiczyli kombinacje na tarczach. Na zakończenie odbyły się walki zadaniowe oraz kumite (wolna walka).  Po intensywnym treningu uczestnicy seminarium skorzystali z krytej pływalni, relaksując się w basenie. Najważniejsze uwagi dla startujących w mistrzostwach, shihan E. Dadzibug przekazał podczas sayonara – pożegnalnej kolacji.

Na zorganizowanym seminarium poznaliśmy skład drużyny, jadącej na Mistrzostwa Świata. Są to zawodnicy: Piotr Polewiak – Chrzanów, Michał Krzak – Katowice, Piotr Moczydłowski – Szczytno, Marcin Prachnio – Warszawa, Patryk Sypień – Wrocław, Marcin Sieradzki – Zielonka, Daniel Bukowy – Świdnica, Agnieszka Sypień – Wrocław, Anna  Kaczyńska – Łomża, Katarzyna Sieradzka – Zielonka, Ewelina Urbanowska – Wrocław oraz zawodnicy okręgu śląskiego:  Grzegorz Ocieczek – Sosnowiec, Zbigniew Zieliński i Jan  Masior – Chrzanów, junior Szymon Karczmit – Nysa.

Organizatorem Seminarium Kumite Karate Kyokushin był Sosnowiecki Klub Karate, a współorganizatorem MOSiR Sosnowiec.
Z sensei Arturem Orzołem na zgrupowaniu był również Robert Mikołajczyk 1kyu z Przasnysza.

Odsłon: 9978
Komentarzy: 1
16:34, 02.11.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Karatecy rywalizowali w turnieju noworocznym

Ponad 150 zawodników ze wszystkich sekcji OKKK wzięło udział w turnieju noworocznym. W hali sportowej przy ulicy Partyzantów można było zobaczyć karateków z Ostrołęki, Myszyńca, Olszewa-Borek, Lelisa, Baranowa, Pułtuska, Przasnysza, Broku i Mławy.

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Ciekawe starcia zawodników Fight Academy Ostrołęka w Warszawie (zdjęcia)

Zawodnicy ostrołęckiego Fight Academy rywalizowali w minioną niedzielę w stolicy kraju podczas ligi sportów walki pn. "Granda na pięści i giry" oraz otwartych mistrzostwach Warszawy. Podopieczni trenera Arkadiusza Ludwiczaka zanotowali trzy zwycięstwa i jedną porażkę.

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Złoty, srebrny i dwa brązowe medale MKKK w Pucharze Polski (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate rywalizowali w minioną sobotę w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów organizowanego przez Polski Związek Karate. Reprezentantom MKKK udało się zdobyć cztery medale.

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

OKKK trzeci w Pucharze Polski we Włocławku

Liczna reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin wzięła udział w trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów wszystkich organizacji karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. OKKK drużynowo uplasował się na podium.

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Pracowite dni MKKK Shinkyokushin (zdjęcia)

Zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyli w seminarium z mistrzem świata open z 2007 roku - Takayukim Tsukagoshim. Japoński sensei prowadził treningi w Konstancinie-Jeziornie wraz z wicemistrzem świata open br. Maciejem Mazurem.

» Wasze komentarze

Janek @ 23:10, 03.11.2011r. IP: *.*.164.170

POZDRO OREŁ :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo