« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 kwietnia 2020 r., imieniny Dionizego, Cezaryny, Radosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin na Seminarium w Sosnowcu

Najlepsi zawodnicy karate kyokushin pod koniec października spotkali się w Sosnowcu na Seminarium Kumite Karate Kyokushin. Spotkanie to było ostatnim szlifem przed Mistrzostwami Świata w Tokio, które odbędą się w dniach 4-6 listopada. Seminarium poprowadził prezes Sosnowieckiego Klubu Karate, trener kadry narodowej – shihan Eugeniusz Dadzibug V Dan.


Dodajmy, że w 1995 r. podczas Mistrzostw Świata w Tokio, Eugeniusz Dadzibug dostał się do ścisłego finału i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Jest to najlepszy wynik do tej pory w historii polskiego karate kyokushin.

W seminarium wzięli udział zawodnicy z Dojo: J. Rytel – Częstochowa, P. Machulec – Katowice, Z. Zbigniew – Chrzanów, S. Dubiel – Bielsko-Biała, M. Marszałek – Gliwice, D. Łyczko – Katowice, R. Dusza – Zabrze, W. Orzoł – Ostrołęka, D. Karczmit – Nysa, E. Dadzibug – Sosnowiec.


Czterogodzinny trening podzielono na kilka bloków. Pierwszy poświęcony kihon, miał na celu wprowadzenie uczestników w atmosferę karate. By podkreślić ducha walki, techniki wykonywano w bardzo szybkim tempie, z potężnym okrzykiem. Drugą część stanowił trening techniki i taktyki walki, po której zawodnicy ćwiczyli kombinacje na tarczach. Na zakończenie odbyły się walki zadaniowe oraz kumite (wolna walka).  Po intensywnym treningu uczestnicy seminarium skorzystali z krytej pływalni, relaksując się w basenie. Najważniejsze uwagi dla startujących w mistrzostwach, shihan E. Dadzibug przekazał podczas sayonara – pożegnalnej kolacji.

Na zorganizowanym seminarium poznaliśmy skład drużyny, jadącej na Mistrzostwa Świata. Są to zawodnicy: Piotr Polewiak – Chrzanów, Michał Krzak – Katowice, Piotr Moczydłowski – Szczytno, Marcin Prachnio – Warszawa, Patryk Sypień – Wrocław, Marcin Sieradzki – Zielonka, Daniel Bukowy – Świdnica, Agnieszka Sypień – Wrocław, Anna  Kaczyńska – Łomża, Katarzyna Sieradzka – Zielonka, Ewelina Urbanowska – Wrocław oraz zawodnicy okręgu śląskiego:  Grzegorz Ocieczek – Sosnowiec, Zbigniew Zieliński i Jan  Masior – Chrzanów, junior Szymon Karczmit – Nysa.

Organizatorem Seminarium Kumite Karate Kyokushin był Sosnowiecki Klub Karate, a współorganizatorem MOSiR Sosnowiec.
Z sensei Arturem Orzołem na zgrupowaniu był również Robert Mikołajczyk 1kyu z Przasnysza.

Odsłon: 10035
Komentarzy: 1
16:34, 02.11.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

'Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę'. Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

"Czasami mam wrażenie, że tracę przez to głowę". Przemysław Zyśk szczerze w wywiadzie dla TVP Sport

W czasie pandemii koronawirusa nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pracę zdalną. Wśród pracowników mobilnych znajduje się również Przemysław Zyśk. Pięściarz z Ostrołęki, który jest niepokonany na zawodowych ringach (12-0, 4 KO), jest monterem telewizji kablowej.

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Cztery medale ostrołęckich klubów w Mińsku Mazowieckim. Dwa najcenniejsze dla Berserker's Team Ostrołęka

Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący ostrołęckie kluby w Mińsku Mazowieckim. W siódmej odsłonie Grand Prix Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu po dwa medale padły łupem Berserker's Team Ostrołęka i Gladiatora Ostrołęka.

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Sęk najlepszy w Pucharze Polski w kickboxingu

Reprezentant Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Victoria Ostrołęka wziął udział w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. Zawody, pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, odbyły się w Krynicy Zdroju.

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Wzór do naśladowania i tytan ciężkiej pracy. Wiesław Orzoł z mistrzowskim czarnym pasem z pięcioma złotymi belkami

Na początku stycznia 1980 roku Wiesław Orzoł rozpoczął treningi karate. Nikt wówczas nie przypuszczał, że ten skromny chłopak zajdzie tak daleko. Obecnie jest wzorem do naśladowania i tytanem ciężkiej pracy, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek z brązowym medalem w Pucharze Polski MMA 2020

Łukasz Ceberek, reprezentujący UMKS Victoria Ostrołęka i Berserkers Team Ostrołęka, po prawie trzech latach przerwy wrócił na ring. 23-letni ostrołęczanin wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski MMA 2020, które rozgrywane były w ramach Amatorskiej Ligi MMA.

» Wasze komentarze

Janek @ 23:10, 03.11.2011r. IP: *.*.164.170

POZDRO OREŁ :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo