« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 11 lipca 2020 r., imieniny Olgi, Kaliny, Benedykta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin na Seminarium w Sosnowcu

Najlepsi zawodnicy karate kyokushin pod koniec października spotkali się w Sosnowcu na Seminarium Kumite Karate Kyokushin. Spotkanie to było ostatnim szlifem przed Mistrzostwami Świata w Tokio, które odbędą się w dniach 4-6 listopada. Seminarium poprowadził prezes Sosnowieckiego Klubu Karate, trener kadry narodowej – shihan Eugeniusz Dadzibug V Dan.


Dodajmy, że w 1995 r. podczas Mistrzostw Świata w Tokio, Eugeniusz Dadzibug dostał się do ścisłego finału i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Jest to najlepszy wynik do tej pory w historii polskiego karate kyokushin.

W seminarium wzięli udział zawodnicy z Dojo: J. Rytel – Częstochowa, P. Machulec – Katowice, Z. Zbigniew – Chrzanów, S. Dubiel – Bielsko-Biała, M. Marszałek – Gliwice, D. Łyczko – Katowice, R. Dusza – Zabrze, W. Orzoł – Ostrołęka, D. Karczmit – Nysa, E. Dadzibug – Sosnowiec.


Czterogodzinny trening podzielono na kilka bloków. Pierwszy poświęcony kihon, miał na celu wprowadzenie uczestników w atmosferę karate. By podkreślić ducha walki, techniki wykonywano w bardzo szybkim tempie, z potężnym okrzykiem. Drugą część stanowił trening techniki i taktyki walki, po której zawodnicy ćwiczyli kombinacje na tarczach. Na zakończenie odbyły się walki zadaniowe oraz kumite (wolna walka).  Po intensywnym treningu uczestnicy seminarium skorzystali z krytej pływalni, relaksując się w basenie. Najważniejsze uwagi dla startujących w mistrzostwach, shihan E. Dadzibug przekazał podczas sayonara – pożegnalnej kolacji.

Na zorganizowanym seminarium poznaliśmy skład drużyny, jadącej na Mistrzostwa Świata. Są to zawodnicy: Piotr Polewiak – Chrzanów, Michał Krzak – Katowice, Piotr Moczydłowski – Szczytno, Marcin Prachnio – Warszawa, Patryk Sypień – Wrocław, Marcin Sieradzki – Zielonka, Daniel Bukowy – Świdnica, Agnieszka Sypień – Wrocław, Anna  Kaczyńska – Łomża, Katarzyna Sieradzka – Zielonka, Ewelina Urbanowska – Wrocław oraz zawodnicy okręgu śląskiego:  Grzegorz Ocieczek – Sosnowiec, Zbigniew Zieliński i Jan  Masior – Chrzanów, junior Szymon Karczmit – Nysa.

Organizatorem Seminarium Kumite Karate Kyokushin był Sosnowiecki Klub Karate, a współorganizatorem MOSiR Sosnowiec.
Z sensei Arturem Orzołem na zgrupowaniu był również Robert Mikołajczyk 1kyu z Przasnysza.

Odsłon: 10148
Komentarzy: 1
16:34, 02.11.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Paczuski kolejnym rywalem Łasiewickiego?

Karol Łasiewicki w przyszłym tygodniu powróci do treningów i już czeka na kolejną szansę od od Halny Fight Organization. W specjalnej sondzie kibice wskazali, że rywalem podopiecznego trenera Arkadiusza Ludwiczaka powinien być Kamil Paczuski.

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Wykorzystana szansa i apetyt na więcej

Karol Łasiewiecki przed tygodniem pokazał wielką klasę i pokonał podczas gali HFO - Aim High przed czasem Rafała Korczaka. Walka została przeprowadzona w kategorii K1 -93 kg, a rywal był sporo cięższy od reprezentanta Fight Academy Ostrołęka.

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Zyśk wciąż czeka na kolejną walkę

Przemysław Zyśk wciąż jest niepokonany na zawodowym ringu, ale jego kariera nie może nabrać odpowiedniego tempa. Ostatnią walkę stoczył na początku marca w Łomży, gdzie podczas gali Knockout Boxing Night 10 pokonał 22-letniego Wasyla Kurasowa z Ukrainy.

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Karatecy MKKK powalczą dopiero jesienią

Kolejne imprezy zaplanowane na pierwszą część roku przekładane są na drugą część sezonu. W maju 2020 roku miały odbyć się IX Mistrzostwa Klubowe MKKK Shinkyokushin, jednak ze względu na panujący stan epidemiczny w kraju musiały zostać przełożone na jesień.

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Ostrołęcki KKK wrócił do treningów

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin powrócili do treningów. Podopieczni shihana Wiesława Orzoła od początku marca trenowali indywidualnie. Od 1 czerwca prowadzone są już zajęcia w grupach i przygotowania do pierwszych ważnych imprez.

» Wasze komentarze

Janek @ 23:10, 03.11.2011r. IP: *.*.164.170

POZDRO OREŁ :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo