Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Żarnoch i Zyśk w finale, Pietruczuk ma brąz (zdjęcia)

Ze zmiennym szczęściem boksowali zawodnicy ostrołęckiej Victorii w półfinałowych pojedynkach Pucharu Polski Juniorów w hali im. Arkadiusza Gołasia. Z trójki podopiecznych trenera Mieczysława Mierzejewskiego w finałowych starciach zobaczymy Pawła Żarnocha i Przemysława Zyśka. Nie powiodło się natomiast Markowi Pietruczukowi.

Jako pierwszy z naszych zawodników na ringu zaprezentował się Paweł Żarnoch, który w kat. 60 kg pokonał jednogłośnie na punkty Michała Króla z Kontry Elbląg i wciąż ma szanse na zdobycie w zawodach złotego medalu.

Nie udał się za to rewanż za przegraną walkę na szczeblu mazowieckim Markowi Pietruczukowi w kat. 56, który po raz kolejny minimalnie przegrał z Sylwestrem Kozłowskim z Gwardii Warszawa 1:2. Okazją do rewanżu będą dopiero przyszłoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów.

W kat. 64 kg. świetną walkę stoczył natomiast Przemysław Zyśk i pokonał Emila Lubiaka z BKS Gorzów Wlkp. przez rsc w trzeciej rundzie. Miejmy nadzieję, że jutro powalczy o kolejne zwycięstwo. Na finałowe walki zapraszamy do hali im. Arkadiusza Gołasia od godz. 10.00.

Puchar Polski Juniorów w Boksie (19.11.2011)