« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 7 lipca 2020 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy UŚKS walczyli o puchar prezesa Płetwalu (zdjęcia)

W dniach 19-20 listopada w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Klubu Płetwal Mława. Do udziału w zawodach zgłosiło się ok. 220 zawodniczek i zawodników z różnych miast Polski m.in. Olsztyna, Wyszkowa, Pułtuska, Płońska, Wyszkowa, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Sierpca, Bielska Podlaskiego, Łodzi, Ostrołęki, Radomia, Warszawy oraz Mławy.


Reprezentantami Ostrołęki byli zawodnicy klubu UŚKS Ostrołęka w sładzie: Choromańska Martyna, Murawska Maria, Wikieł Angelika, Wikieł Żaklina, Kwiatkowski Maciej i Bojarski Karol. Zawody przebiegały nieco inaczej niż zwykle są organizowane, bowiem I dnia na dystansach 50-metrowych zrobiono eliminacje i finały, co bardzo podgrzało atmosferę zarówno zawodników jak i kibiców. Finaliści mogli się poczuć jak wielkie gwiazdy pływania.

 

W finałach wystąpili: Marysia, Angelika, Żaklina i Karol Bojarski. Medale z Mławy przywieźli: Wikieł Żaklina – 3 złote:50m klasykiem i motylkiem oraz 100m klasykiem, Angelika Wikieł – 2 złote:50 i 100m klasykiem, srebro:100m zmianą i brąz 50 motylkiem i Karol Bojarski złoto na 50 motylkiem. Bardzo dobry start zaliczyła 8-letnia Marysia, która pomimo startu z 2 lata starszymi pływaczkami zajęła 6 miejsce płynąc w finale na 50m grzbietem. Gdyby nie dyskwalifikacja na 50m dowolnym, również płynęłaby w finale.

 

Zawody pływackie o puchar prezesa klubu Płetwal Mława (19-20.11.2011)Zobacz zdjęcia!

Zawody pływackie o puchar prezesa klubu Płetwal Mława (19-20.11.2011)

Odsłon: 3055
Komentarzy: 2
17:47, 28.11.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

delfin i żabka @ 18:58, 29.11.2011r. IP: *.*.91.53

Brawo dziewczyny starsze i młodsze !!!
Po mławskich życzę powtórzenia sukcesów na pływalniach olimpijskich

Anonimowa @ 19:50, 02.04.2012r. IP: *.*.53.8

Gratuluję wszystkim,ale najbardziej Karolowi.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo