« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy UŚKS walczyli o puchar prezesa Płetwalu (zdjęcia)

W dniach 19-20 listopada w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Klubu Płetwal Mława. Do udziału w zawodach zgłosiło się ok. 220 zawodniczek i zawodników z różnych miast Polski m.in. Olsztyna, Wyszkowa, Pułtuska, Płońska, Wyszkowa, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Sierpca, Bielska Podlaskiego, Łodzi, Ostrołęki, Radomia, Warszawy oraz Mławy.


Reprezentantami Ostrołęki byli zawodnicy klubu UŚKS Ostrołęka w sładzie: Choromańska Martyna, Murawska Maria, Wikieł Angelika, Wikieł Żaklina, Kwiatkowski Maciej i Bojarski Karol. Zawody przebiegały nieco inaczej niż zwykle są organizowane, bowiem I dnia na dystansach 50-metrowych zrobiono eliminacje i finały, co bardzo podgrzało atmosferę zarówno zawodników jak i kibiców. Finaliści mogli się poczuć jak wielkie gwiazdy pływania.

 

W finałach wystąpili: Marysia, Angelika, Żaklina i Karol Bojarski. Medale z Mławy przywieźli: Wikieł Żaklina – 3 złote:50m klasykiem i motylkiem oraz 100m klasykiem, Angelika Wikieł – 2 złote:50 i 100m klasykiem, srebro:100m zmianą i brąz 50 motylkiem i Karol Bojarski złoto na 50 motylkiem. Bardzo dobry start zaliczyła 8-letnia Marysia, która pomimo startu z 2 lata starszymi pływaczkami zajęła 6 miejsce płynąc w finale na 50m grzbietem. Gdyby nie dyskwalifikacja na 50m dowolnym, również płynęłaby w finale.

 

Zawody pływackie o puchar prezesa klubu Płetwal Mława (19-20.11.2011)Zobacz zdjęcia!

Zawody pływackie o puchar prezesa klubu Płetwal Mława (19-20.11.2011)

Odsłon: 3001
Komentarzy: 2
17:47, 28.11.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

delfin i żabka @ 18:58, 29.11.2011r. IP: *.*.91.53

Brawo dziewczyny starsze i młodsze !!!
Po mławskich życzę powtórzenia sukcesów na pływalniach olimpijskich

Anonimowa @ 19:50, 02.04.2012r. IP: *.*.53.8

Gratuluję wszystkim,ale najbardziej Karolowi.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo