Poniedziałek, 30 marca 2020 r., imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira

OKLA podsumowało sezon pełen sukcesów (zdjęcia)

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki podsumował bardzo udany sezon 2011 roku. W ogólnopolskiej punktacji sportu młodzieżowego OKLA zdobyło 115 punktów,najwięcej w historii klubu, co dało pierwsze miejsce w Ostrołęce. Największym sukcesem było wywalczenie przez Klaudię Dobkowską złotego medalu w biegu na 400 m przez płotki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Podczas tej samej imprezy Igor Bastek zdobył brązowy medal w rzucie dyskiem. Pucharem podczas podsumowania klubu w Urzędzie Miasta nagrodzony został także Bartosz Witkowski, który zdobył najwięcej punktów spośród trenerów - 35,5 pkt. Pamiątkową plakietkę z podziękowaniami za współpracę otrzymał nauczyciel Zespołu Szkół nr 4 w Ostrołęce pan Marek Rogala.

Także nasza multimedalistka i wielokrotna rekordzistka Polski weteranek – Ewa Bartosik została uhonorowana okazałym pucharem ufundowanym przez Zrzeszenie Wojewódzkie LZS w Warszawie

W 2011 roku dla OKLA najwięcej punktów zdobyli: Klaudia Dobkowska – 13 pkt., Aleksandra Dzwigała – 8 pkt., Igor Bastek – 6 pkt., Katarzyna Gwiazda – 5,5 pkt., Magdalena Wołejszo – 5 pkt., Magdalena Żebrowska – 5 pkt., Emilia Kurpiewska – 5 pkt., Miłosz Zabielski – 4,25 pkt., Kajetan Prusaczyk – 4 pkt., Anna Gwiazda – 4 pkt., Natalia Bieńkowska – 4 pkt., Joanna Golan – 3,5 pkt., Aleksandra Kiełczewska – 3 pkt.

Podsumowanie sportowe klubu OKLA Ostrołęka (16.12.2011)Zobacz zdjęcia!

Podsumowanie sportowe klubu OKLA Ostrołęka (16.12.2011)

Odsłon: 2136
19:36, 22.12.2011r.

'Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny'. Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

"Mam kontakt ze swoją grupą jedynie telefoniczny". Sytuacja w OKLA Ostrołęka w czasie epidemii

W ciężkiej sytuacji znajdują się obecnie wszystkie kluby sportowe. Przez wprowadzony stan epidemii w Polsce, przerwano treningi, a co za tym idzie sportowcy nie mogą przygotowywać się odpowiednio do kolejnych startów. Jak sobie radzą zawodnicy OKLA Ostrołęka?

Kornelia Suchecka, trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku, zakończyła karierę

Kornelia Suchecka pochodząca z Kadzidła, która w styczniu skończyła 22 lata, nie będzie już reprezentować barw Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka. Trzykrotna medalistka mistrzostw Polski w trójskoku ogłosiła zakończenie swojej sportowej przygody.

Złoto Katarzyny Butler w biegu na 2000 metrów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS

Przy wietrznej, deszczowej pogodzie i bez udziału publiczności, w sobotę 7 marca na stadionie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Krajowej Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. W biegu na dystansie 2000 metrów nie miała sobie równych Katarzyna Butler.

Martyna Budziłek czwarta w Polsce na 3000 metrów

Martyna Budziłek z pewnością miło będzie wspominać start w 64 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka Ostrołęka w biegu na 3000 metrów zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce.

Ewa Bartosik ze specjalnym wyróżnieniem

Weteranka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Ewa Bartosik otrzymała kolejne wyróżnienie. Zawodniczka współpracująca z trenerem Bartoszem Witkowskim podczas gali 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters otrzymała pamiątkowy medal.