« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 marca 2020 r., imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Młodzi tenisiści rywalizowali w turnieju RK Tenis

W minioną niedzielę w hali w Wojciechowicach odbył się turnieju młodych tenisistów. Byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji jedenastu młodych adeptów tenisa w turnieju organizowanym przez firmę RK Tenis. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza /poniżej dziesięciu lat/ i grupa starsza /powyżej dziesięciu lat/.


Turniej rozegrany został systemem do dwóch wygrany super tie breaków /do 10 punktów/ w grupie starszej i tie breaków w grupie młodszej. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, z relacji trenera i pomysłodawcy całej imprezy Leszka Bieżuńskiego wiemy, że łącznie rozegrano aż 25 meczów!

Sportowych emocji i dramaturgii na korcie nie zabrakło w obu kategoriach wiekowych. W najciekawszych pojedynkach w grupie młodszej, późniejszy zwycięzca, Jakub Piątek pokonał Bartosza Zaborowskigo 8/6 7/4 i Igora Sumarę 9/7 7/4 . W tej samej kategorii wiekowej Igor Damięcki pokonał Igora Sumarę 7/5 7/5 oraz Tomasza Pilińskiego 5/7 10/8 7/5, broniąc piłki meczowej i zapewniając sobie trzecie miejsce w imprezie.

 

W "grupie starszej" zwycięzcą okazał się Mateusz Matyczak pokonując m.in.: Bartosza Muracha wynikiem 10/7 12/8 i Emilię Czapulę 10/4 10/7. Drugie miejsce przypadło Jaśkowi Ogonowskiemu, który swoja przygodę z tenisem rozpoczął niespełna dwa miesiące temu! Stoczył on dwa pojedynki, w których losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich piłek. Najpierw z Katarzyną Sęk zwyciężył 8/10 12/10 10/7 , następnie z Emilą Czapulą zwyciężył 10/12 10/8 10/7.W meczu, który decydował o zajęciu drugiego i trzeciego miejsca Jasiek Ogonowski pokonał Bartosza Muracha. Ciekawy był również pojedynek dwóch dziewczyn rywalizujących w imprezie. Po pasjonującym meczu Emilia Czapula okazała się lepsza od Sęk Katarzyny, pokonując ją wynikiem 8/10, 10/7, 10/8.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy również statuetki. Dodatkową atrakcją było losowanie gadżetów tenisowych, w którym każdy młody tenisista mógł wylosować dla siebie mały tenisowy upominek.

RK tenis pragnie podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom turnieju oraz Trenerowi Leszkowi Bieżuńskiemu jednocześnie życząc Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.  Równocześnie mamy przyjemność zaprosić na kolejne turnieje zaplanowane przez firmę RK TENIS w roku 2012.

Odsłon: 2733
Komentarzy: 0
19:43, 22.12.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Szósta edycja Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin nie odbędzie się w pierwotnym terminie. LUKS Czerwin zdecydował się na odwołanie wydarzenia. Decyzja zapadła w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Czerwin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin. Do rywalizacji może przystąpić każdy, a turniej rozegrany zostanie w aż sześciu kategoriach.

'Ferie z tenisem ziemnym'. Spróbuj swoich sił

"Ferie z tenisem ziemnym". Spróbuj swoich sił

Dzieci i młodzież mają okazję poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 17-20 lutego w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce. Zapisy na treningi przyjmowane są telefonicznie. Chcesz spróbować?

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Hala sportowa w Obierwi wypełniła się w ubiegłą niedzielę sympatykami tenisa stołowego. Już po raz ósmy rozegrano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Lelis. Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli w kategorii open.

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą okazał się Paweł Czartoryski z II LO. Wśród pań nie miała sobie równych Małgorzata Białczak z ZPO w Kadzidle.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo