« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Lewandowski wicemistrzem Polski w pływaniu!

Maciej Lewandowski cieszy się ze srebrnego medalu
Maciej Lewandowski cieszy się ze srebrnego medalu
(fot. sport.tvp.pl)

Ostrołęczanin Maciej Lewandowski reprezentujący obecnie klub MZOS Płock wrócił ze srebrnym medalem w sprincie na 50 m stylem motylkowym, przegrywając o włos złoto. Do pierwszego miejsca, które zajął ubiegłoroczny triumfator na tym dystansie, Marcin Babuchowski z Łodzi zabrakło mu jedynie jednej setnej sekundy.


Maciek co prawda zdobył medal z cenniejszego kruszcu, niż w ubiegłym roku, gdzie zajął trzecie miejsce na tym dystansie, ale niedosyt pozostawił większy, gdyż złoty medal był zdecydowanie w jego zasięgu. Ostrołęczanin popłynął wspaniale ten wyścig prowadząc przez cały dystans, dopiero niewielki błąd przy dopłynięciu do ściany zaważył o kolorze krążka.

Do srebrnegu medalu były zawodnik UŚKS Ostrołęka dorzucił jeszcze szóste miejsce na 50 m grzbietem, co jest również dobrym wynikiem zważywszy, że styl grzbietowy nie jest jego koronnym. Tym większe brawa należą się pływakowi z naszego miasta, gdyż do tych mistrzostw przygotowywał się sam w ostrołęckim Aquaparku, będąc dla siebie również trenerem.

Wyniki wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym:
1.Marcin Babuchowski (MKS Trójka Łódź) - 23,66s
2.Maciej Lewandowski (MZOS Płock) - 23,67s
3.Oskar Krupecki (MKP Szczecin) - 23,90s

Odsłon: 8073
Komentarzy: 0
19:57, 22.12.2011r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo