« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 marca 2020 r., imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobry początek roku pływaków UŚKS (zdjęcia)

Zawodnicy i zawodniczki ostrołęckiego UŚKS startem w XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu rozpoczęli nowy sezon. Ostrołękę reprezentowała czwórka podopiecznych trenera Włodzimierza Janczewskiego w składzie: Angelika i Żaklina Wikieł, Karol Bojarski i Paweł Szulerecki.


Pomimo zamkniętego od ponad dwóch tygodni ostrołęckiego basenu nasi pływacy nie zawiedli i dzielnie walczyli o jak najwyższe trofea. Na najwyższych stopniach podium stawali: Angelika Wikieł – 100m klasykiem, Żaklina Wikieł – 50m klasykiem, bijąc rekord życiowy i Paweł Szulerecki na 100 m stylem dowolnym.

 

Ta sama trójka stanęła też na 3 miejscu zdobywając brązowy medal na 100m sposobem zmiennym. Bijąc swoje rekordy życiowe ukończył zawody Karol Bojarski, który uplasował się na IX miejscu – 50m delfinem oraz XIII na 100m sposobem zmiennym. Karol jednak miała bardzo trudne zadanie by stanąć na podium, ponieważ rywalizował ze starszymi o rok kolegami. 

 

W klasyfikacji za najlepszy wynik Angelika Wikieł uplasowała się na II pozycji, zaś jej młodsza siostraŻaklina na miejscu III. Zapewne, gdyby nie zamknięta pływalnia i brak możliwości trenowania, wyniki naszych pływaków byłyby pewnie lepsze, choć i tak dobrze prognozują na rozpoczynający się rok. Zobacz zdjęcia!XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu (8.01.2012)

XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu (8.01.2012)


Odsłon: 4568
Komentarzy: 4
10:34, 12.01.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Bagdan ;D @ 10:54, 12.01.2012r. IP: *.*.160.2

Gratulacje ;)

kibic @ 18:45, 12.01.2012r. IP: *.*.20.63

Gratulacje i Życzę dalszych Sukcesów

Ola @ 15:58, 13.01.2012r. IP: *.*.84.37

Brawo Angelika , ty jak zwykle się nie chwalisz o zwycięstwach .Pozdrowionka od koleżanki z klasy:)

kk @ 11:52, 14.01.2012r. IP: *.*.32.138

gratki dla wszystkich:)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo