Sobota, 12 czerwca 2021 r., imieniny Janiny, Onufrego, Leona

VII Zimowy Maraton MTB w Makowie Mazowieckim (zdjęcia)

W niedzielę, 15 stycznia odbył się w Makowie Mazowieckim VII Zimowy Maraton MTB "Chwała poległym". Śnieg, który padał w przeddzień zawodów uatrakcyjnił trasę zimowymi niespodziankami. Trasa biegła przez lasy, łąki i wsie otaczające Maków. Na szlaku nie zabrakło oblodzonych odcinków, na których wielu zawodników zaliczyło upadki, oraz głębokiego wymuszającego siłowe pokonanie jego pokonanie śniegu.

Pokonując zimowe warunki zawody ukończyło prawie 70 zawodników, których większość przyjechała z północnego Mazowsza.

Organizatorzy przygotowali dwa dystanse:

- maratonowy rozgrywany o puchar WTC o długości ok.43 km (dwie rundy - od stadionu do stadionu)

- półmaratonowy - o puchar Starosty Makowskiego - jedno okrążenie ok. 22 km.

Z naszego regionu najlepsze miejsce zajął Dariusz Regulski z Ostrołęki - 3 miejsce na dystansie 22 km. Marek Karczewski jadący w barwach Ostrołęka Cycling Team był 10 na tym dystansie.