« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nike zdemolowało outsidera

Siatkarki Nike Ostrołęka nie pozostawiły dziś złudzeń, kto jest lepszym zespołem. Bez najmniejszych problemów pokonały Sobieski 46 Lublin w trzech setach do 21, 14 i 19. Trener Robert Kupisz miał sporo obaw przed sobotnim meczem. Sześciotygodniowa przerwa w rozgrywkach nie jest czymś naturalnym i forma siatkarek z Ostrołęki była zagadką.


Dodatkowo wieści o poważnym wzmocnieniu gospodyń powodowały, że stawianie w roli zdecydowanej faworytki Nike mogło być przedwczesne. Już w trakcie rozgrzewki okazało się, że obawy w części dotyczącej gry w Lublinie Doroty
Lewandowskiej są na wyrost. Nowa zawodniczka, choć potwierdzona do składu Sobieskiego przeciwko Nike nie zagrała.

Początek pierwszego seta to wyrówanana walka. Lublinianki były bardziej zmotywowane, a zawodniczki z Ostrołęki miały problem z wejściem na odpowiedni poziom gry, szczególnie jeśli chodzi o dokładny odbiór zagrywki. Sobieski wypracował kilka punktów przewagi i trener Kupisz musiał wziąć czas, aby przypomnieć swoim podopiecznym, że muszą włożyć w grę odpowiednio dużo zaangażowania i być skoncentrowane, jeśli chcą wygrać mecz. Reprymenda odniosła oczekiwany skutek. Seria udanych zagrywek Gabrieli Borawskiej i uważna gra w bloku przyniosła wyrównanie i odzyskanie kontroli na przebiegiem gry przez Nike. Siatkarki z Lublina w końcówce popełniły więcej błędów i przyjezdne objęły prowadzenie.

Set drugi i trzeci wyglądały bardzo podobnie. Zespół Sobieskiego nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki, a przeszkodą nie była koncertowa gra ostrołęczanek, tylko ogromna ilość blędów popełniana przez lublinanki. Nike kontrolowała sytuację i pewnie zrealizowała przedmeczowy plan jakim było wywiezienie trzech punktów.

Verano Sobieski 46 Lublin - OTPS Nike Ostrołęka 0:3 (21:25; 14:25, 19:25)
Nike: Kupisz, Borawska, Zyśk, Surawska, Rapucha, Iwaniuk, Skiba (libero); Sobotka, Turek, Barszcz, Przybyłek, Mierzejewska-Gębska

Odsłon: 4207
Komentarzy: 6
19:44, 21.01.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Znamy mistrzów siatkówki (zdjęcia, wideo)

Znamy mistrzów siatkówki (zdjęcia, wideo)

Świetną frekwencją cieszył się Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej zorganizowany w minioną niedzielę. Do walki na piasku przystąpiło 54 uczestników, którzy walczyli w sześciu kategoriach. Zawody przeprowadzono systemem "brazylijskim", a zawodnicy grali do jednego wygranego seta, do 21 pkt. W turnieju rozegrano łącznie 32 mecze.

Narew Różan z triumfem pod siatką (zdjęcia, wideo)

Narew Różan z triumfem pod siatką (zdjęcia, wideo)

Pięć drużyn wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej, który ostatecznie odbył się w hali. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wygrał Narew Różan, który w końcowym rozrachunku wyprzedził Misiaki Grażynki oraz Szyszkojady.

Zmierz się pod siatką

Zmierz się pod siatką

Miasto Ostrołęka zaprasza chętne zespoły do udziału w Turnieju Siatkówki Plażowej. Start w zmaganiach jest bezpłatny, a na najlepszych czekają puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawody odbędą się na boiskach plaży miejskiej. Będzie ciekawie!

Magister Grzegorz Łomacz

Magister Grzegorz Łomacz

Rozgrywający reprezentacji Polski oraz Skry Bełchatów może pochwalić się ukończeniem studiów. Wychowanek Olimpu Ostrołęka wraz z kolegami z kadry zakończyli pewien etap w życiu. 33-latek zyskał tytuł magistra.

Wąsy Dandiego najlepsi (zdjęcia)

Wąsy Dandiego najlepsi (zdjęcia)

Pięć drużyn walczyło w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Wakacyjnym Turnieju Dzikich Drużyn w piłce siatkowej. Rywalizację zorganizował Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Triumfowali przedstawiciele Wąsów Dandiego, którzy wygrali wszystkie spotkania.

» Wasze komentarze

skutek @ 20:03, 21.01.2012r. IP: *.*.48.245

Kupisz - Nike - Demolka

Ja @ 02:28, 22.01.2012r. IP: *.*.164.173

Wow

luka @ 10:49, 22.01.2012r. IP: *.*.249.140

beznedziejne

sajmon @ 16:25, 22.01.2012r. IP: *.*.103.10

brawo!!

Młody @ 18:02, 22.01.2012r. IP: *.*.102.251

:D

fdbbfd @ 20:36, 22.01.2012r. IP: *.*.165.66

a tradycyjnej zamiany koszulek nie było :/

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo