Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Jantar podjął walkę, ale otrzymał srogie lanie (zdjęcia)

Piłkarze drugoligowego Jantaru Ostrołęka doznali kolejnej porażki w rozgrywkach II ligi, tym razem w niedzielny wieczór ulegając w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta Heliosowi Białystok 4:9. Podopieczni grającego trenera Rafała Koska rozegrali całkiem niezłe zawody, ale brakowało im zimnej krwi i szczęścia przy wykańczaniu kolejnych sytuacji strzeleckich.

Początek spotkania od razu należał do gości, którzy z minuty na minutę stwarzali coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Sebastiana Borowieckiego. Golkiper Jantaru przez pierwsze dziesięć minut meczu bronił świetnie, ale ostatecznie musiał skapitulować. Gospodarze próbowali gry z kontry, ale w zdobyciu bramki przeszkodził słupek, golkiper gości oraz brak zrozumienia pod bramkę Heliosa.

To wszystko wykorzystali goście strzelając jeszcze przed przerwą kolejne bramki Jantarowi o obejmując pewne prowadzenie. Do tego kolejne faule naszych zawodników skutkowały rzutem karnym dla gości, którego intuicyjnie obronił Sebastian Borowiecki. Po zmianie stron gospodarze wzięli się do roboty i strzelone bramki przez Mikołaja Zerhau i Marcina Gralę dały wiarę w zwycięstwo naszego zespołu.

Przerwa na żądanie w ekipie gości pozwoliła na nowo poukładać grę i to goście przy ostrej i szybkiej wymianie piłki zdobywali kolejne gole. Emocji na boisku nie brakowało, a jednego z zawodników Jantaru do szpitala musiała odwieźć karetka. Mimo ambitnej gry i bramek strzelonych przez niezawodnego Pawła Lutrzykowskiego i Macieja Gawrycha to Helios odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo 9:4.

W ligowej tabeli piłkarze Jantaru Ostrołęka po sześciu rozegranych kolejkach pozostają bez punktów, a pozostały im jeszcze spotkania z Bankiem Spółdzielczym Suwałki (4 marca, u siebie) oraz Olimpijczykiem Rutka Tartak (11 marca, wyjazd).

Jantar Ostrołęka - Helios Białystok 4:9 (0:4)
Bramki dla Jantaru: Zerhau, Grala, Lutrzykowski, Gawrych

Spotkanie II ligi futsalu: Jantar Ostrołęka - Helios Białystok (12.02.2012)