« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dziewięć medali ratowników ostrołęckiego WOPR w Grand Prix Polski

Trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe medale, puchar dla najlepszego młodzika (Karola Bojarskiego), a także puchar dla najmłodszej zawodniczki (Żakliny Wikieł) oraz powołanie dla Pawła Szulareckiego do reprezentacji Polski na zawody do Brna w kategorii juniorów. To wszystko dorobek ratowników ostrołęckiego WOPR na zawodach w Żyrardowie.


Trener Włodzimierz Janczewski będąc zadowolonym z występów swoich wychowanków ich nowych rekordów życiowych, podkreśla wagę brązowego medalu w kategorii seniorów sztafety 4 x 50m z pasem ratowniczym i walki jaka stoczyli nasi ratownicy. Na pierwszej zmianie Krzysztof Gumowski 50 m stylem dowolnym, na drugiej o rok młodszy jego brat Rafał 50 m w płetwach bijąc rekordy życiowe nie mogli sprostać o kilka lat starszym rywalom.

Na trzeciej zmianie Paweł Szulerecki płynąc z pasem odrobił część strat, na czwartej zmianie Adam Janczewski w płetwach holując Pawła na pasie ratowniczym po szaleńczym pościgu wyprowadził naszą sztafetę na trzecie miejsce i tylko trzech metrów zabrakło, aby przypłynęli na drugim miejscu.
- Medal drużyny w seniorach, rewelacyjny, rokuje w przyszłości na nowy rekord Polski, ale nasi zawodnicy muszą mocno pracować - podkreśla prezes WOPR Włodzimierz Janczewski.

Medale dla Ostrołęki zdobyli: w kategorii juniorów dwa brązowe Paweł Szulerecki, w kat. junior młodszy dwa srebrne medale Angelika Wikieł i brązowy Rafał Gumowski, w kat. młodzików dwa złote Karol Bojarski i jeden złoty Żaklina Wikieł. Druga nasza sztafeta płynąca w składzie Łukasz Równy, Karol Bojarski, Kacper Wróblewski i Marcin Wróblewski zajęła siódme miejsce również dobry rezultat.

 

Więcej informacji o ratownikach WOPR znajdziesz na ich oficjalnej stronie TUTAJ!

Odsłon: 3176
Komentarzy: 2
11:17, 13.02.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

A może ciężary?

A może ciężary?

Miasto Ostrołęka przygotowała bardzo szeroką ofertę zajęć w okresie wolnym od nauki. Jedną z nich w ramach Sportowych Wakacji w Mieście są zajęcia z podnoszenia ciężarów.

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Dla fanów piłeczki celuloidowej

Miasto Ostrołęka zaprasza na Sportowe Wakacje w Mieście. Kolejną ofertą są zajęcia z tenisa stołowego. W zajęciach mogą wziąć wszyscy chętni, a naprawdę warto. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

A może popływamy?

A może popływamy?

Miasto Ostrołęka przygotowało niezwykle bogatą ofertę "Sportowych Wakacji w Mieście". Od poniedziałku do piątku można korzystać z Parku Wodnego Aquarium.

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Do wyzwania #GaszynChallenge dołączyli sportowcy z Ostrołęki i powiatu (wideo)

Charytatywna akcja #GaszynChallenge zatacza coraz szersze kręgi. Po samorządowcach, strażakach ochotnikach i policjantach przyszedł czas na sportowców z naszego regionu. Pompki w szczytnym celu wykonywali m.in. piłkarze i piłkarki, a także biegacze czy przedstawiciele sportów walki.

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Pompowali dla Dominika (zdjęcia, wideo)

Na obiektach w Ostrołęce działo się. Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce podjął wyzwanie i przyłączył się do akcji #GaszynChallenge.

» Wasze komentarze

KK @ 15:48, 13.02.2012r. IP: *.*.186.157

czemu Panie Wlodku nie wspomnial Pan o ratownikach z WOPR-OS ?

kibic @ 16:20, 13.02.2012r. IP: *.*.125.25

Super:) Gratulacje .

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo