« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 1 kwietnia 2020 r., imieniny Grażyny, Hugona, Teodory

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe stypendia mniejsze i nie dla wszystkich

Czternastu sportowców z naszego miasta otrzyma stypendia przeznaczone dla uczniów i studentów reprezentujących ostrołęckie kluby. Mimo wcześniejszych zapowiedzi kwota stypendiów została zmniejszona z 50 tysięcy złotych brutto do kwoty 40.800 złotych, o które i tak mogą starać się jedynie wybrani przedstawiciele ostrołęckich klubów.


Przepisy, które zostały uchwalone przez radnych w 2002 roku i nie zostały zmienione do dzisiaj pozwalają bowiem jedynie przedstawiciele sportów indywidualnych po osiągnięciu odpowiednich kryteriów móc o nie występować. W efekcie np. najzdolniejsza młoda koszykarka, która obecnie znajduje się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski czy też siatkarka nie może o takie stypendium wystąpić.

W efekcie najwięcej stypendiów sportowych trafiło do ostrołęckiego klubu UMKS Victoria Ostrołęka (1600 złotych brutto miesięcznie) oraz Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin (1350 złotych brutto miesięcznie). Dwa stypendia (450 złotych brutto miesięcznie) trafiło do Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Boks - UMKS Victoria Ostrołęka
Rafał Sodór – stypendium w wysokości 350 zł (brutto) miesięcznie
Przemysław Zyśk – stypendium w wysokości 350 zł (brutto) miesięcznie
Bartosz Szczotka – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie
Paweł Żarnoch – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie.
Marek Pietruczuk – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Tomasz Kiernozek – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie

Sporty walki - Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin
Emilia Płaszczyńska – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie,
Marcin Dąbrowski – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie
Michał Zysk – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie,  
Adrian Kaliszewski – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Katarzyna Mierzejek – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Dawid Mierzejewski – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie

Lekkoatletyka - OKLA Ostrołęka
Igor Bastek – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Łukasz Kowalski – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie

Łącznie na sportowe stypendia miasto przekaże zatem 40.800 złotych (brutto).

Odsłon: 3574
Komentarzy: 8
12:53, 14.02.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Poćwicz online. Ostrołęckie siłownie zachęcają do wspólnej aktywności fizycznej

Pandemia koronawirusa jest wyrokiem dla wielu firm, w tym klubów fitness. Właściciele ostrołęckich siłowni postanowili zamknąć swoje lokale po obostrzeniach jakie zalecił rząd. Kluby fitness zachęcają jednak do wspólnych ćwiczeń przez media społecznościowe.

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Cały świat żongluje rolką papieru toaletowego. Nasi sportowcy również (wideo)

Furorę w sieci, w czasie pandemii koronawirusa, robi wyzwanie #ToiletPaperChallenge. Zadanie polega na żonglowaniu rolką papieru toaletowego. W popularnym internetowym wyzwaniu z powodzeniem biorą udział również sportowcy z naszego regionu.

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Trening w domu? Możemy wykorzystać przedmioty codziennego użytku

Ostrołęczanie wzięli sobie do serca apele rządu i władz miasta Ostrołęki o pozostaniu w domach na czas pandemii koronawirusa. Należy jednak pamiętać o aktywności fizycznej. Trening można również odbyć w domu, nawet nie mając profesjonalnego sprzętu.

'Hejt Park' z ostrołęckim akcentem. Mieszkaniec Ostrołęki zapytał o sytuacje klubów z niższych klas rozgrywkowych (wideo)

"Hejt Park" z ostrołęckim akcentem. Mieszkaniec Ostrołęki zapytał o sytuacje klubów z niższych klas rozgrywkowych (wideo)

W popularnym programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym w serwisie YouTube na pytania widzów odpowiadali dziennikarz Michał Pol i współwłaściciel Wisły Kraków Jarosław Królewski. Z pytaniem do jednego z włodarzy Białej Gwiazdy zadzwonił Karol z Ostrołęki.

Mateusz Miłoszewski zajął się polityką. Były trener ostrołęckiej Narwi zastępcą burmistrza!

Mateusz Miłoszewski zajął się polityką. Były trener ostrołęckiej Narwi zastępcą burmistrza!

Mateusz Miłoszewski, trener ostrołęckiej Narwi w latach 2009-2011, od dwóch lat pozostaje bez klubu. Ostatnio prowadził ŁKS Łomża, a wcześniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Nadnarwiankę Pułtusk. Od dziś ma nowe zadanie, został Zastępcą Burmistrza Miasta Pułtusk.

» Wasze komentarze

i7 @ 15:46, 14.02.2012r. IP: *.*.129.1

a co z M Wikiel ?

kibic @ 16:13, 14.02.2012r. IP: *.*.77.77

Wstyd najniższe stypendia w kraju i nie dla wszystkich . Wiecej kasy na gry zespołowe gdzie wiekszosc zawodników to przyjezdni , grajacy tylko dla kasy . Sportowcy którzy emocjonalnie są zwiazani z Ostrołęka są krzywdzeni . Prosty przykład brak stypendiów dla plywaków ,gdzie Maciek Lewandowski i Manuela Wikieł zdobywaja medale dla Płocka i Olsztyna, ponieważ tam ich potrafią docenic

zły @ 18:19, 14.02.2012r. IP: *.*.156.79

A jaśnie pan Prezydent ma dla kumpli kasę na etaty, dla utalentowanej młodzieży już nie ma. Zatrudnienie byłego komendanta pochłonie więcej kasy w ciągu roku, jak te wszystkie stypendia. Wstyd............

Maciek @ 23:11, 14.02.2012r. IP: *.*.164.170

Ta Najlepiej ... Stypendia obcinać już 2 rok idą w dół ... albo i dłużej ... Brawo Kotek .. Obcinaj obcinaj bo twoi ciecie nie mają wystarczająco z emerytury ... i trzeba tyłki im posadzić w ratuszu... a zaraz znajdzie się podwyżka dla prezydenta miasta i premie oczywiście ... Ludzie OBUDŹCIE SIĘ W KOŃCU !!! Dam Prosty przykład wybierzcie się na osiedle kwiatowe ... znajdziecie ulice pana Prezydenta bez problemu najładniejsza, Najbardziej Rozświetlona i jeszcze najładniej odśnieżona ... a na reszcie zęby można stracić bo tak ślisko i nie odśnieżone ...

kadzidlak @ 11:23, 15.02.2012r. IP: *.*.151.27

a gdzie Klaudia Dobkowska utalentowana juniorka mistrzyni Polski juniorek nasza nadzieja na olimpiadę ?

luc @ 13:47, 15.02.2012r. IP: *.*.28.8

a to jeszcze malo na basenie w hotelu siedza ludzie na etetach pustych, bezproduktywnych zwykle oszustwo np. kierownik masazysta od siatkarek, kpina. brawo

alik @ 16:07, 15.02.2012r. IP: *.*.80.244

40.800 zł. Więcej to nawet było w torbie gruzińskiej podobno na telewizor dla dzieci . Jeżeli można kogoś obrazić to trzeba mu dać 250 zł jałmużny. Brawo PiSmaherzy brawo.

Kolega @ 21:26, 15.02.2012r. IP: *.*.164.164

Popieram kadzidlak, gdzie jest Klaudyna? :(

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo