« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe stypendia mniejsze i nie dla wszystkich

Czternastu sportowców z naszego miasta otrzyma stypendia przeznaczone dla uczniów i studentów reprezentujących ostrołęckie kluby. Mimo wcześniejszych zapowiedzi kwota stypendiów została zmniejszona z 50 tysięcy złotych brutto do kwoty 40.800 złotych, o które i tak mogą starać się jedynie wybrani przedstawiciele ostrołęckich klubów.


Przepisy, które zostały uchwalone przez radnych w 2002 roku i nie zostały zmienione do dzisiaj pozwalają bowiem jedynie przedstawiciele sportów indywidualnych po osiągnięciu odpowiednich kryteriów móc o nie występować. W efekcie np. najzdolniejsza młoda koszykarka, która obecnie znajduje się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski czy też siatkarka nie może o takie stypendium wystąpić.

W efekcie najwięcej stypendiów sportowych trafiło do ostrołęckiego klubu UMKS Victoria Ostrołęka (1600 złotych brutto miesięcznie) oraz Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin (1350 złotych brutto miesięcznie). Dwa stypendia (450 złotych brutto miesięcznie) trafiło do Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Boks - UMKS Victoria Ostrołęka
Rafał Sodór – stypendium w wysokości 350 zł (brutto) miesięcznie
Przemysław Zyśk – stypendium w wysokości 350 zł (brutto) miesięcznie
Bartosz Szczotka – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie
Paweł Żarnoch – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie.
Marek Pietruczuk – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Tomasz Kiernozek – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie

Sporty walki - Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin
Emilia Płaszczyńska – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie,
Marcin Dąbrowski – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie
Michał Zysk – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie,  
Adrian Kaliszewski – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Katarzyna Mierzejek – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Dawid Mierzejewski – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie

Lekkoatletyka - OKLA Ostrołęka
Igor Bastek – stypendium w wysokości 200 zł (brutto) miesięcznie
Łukasz Kowalski – stypendium w wysokości 250 zł (brutto) miesięcznie

Łącznie na sportowe stypendia miasto przekaże zatem 40.800 złotych (brutto).

Odsłon: 3634
Komentarzy: 8
12:53, 14.02.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Osowiecki z niedosytem

Osowiecki z niedosytem

W Ciechanowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski do lat 17 i zarazem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Uczestnikami tych zawodów mogli być zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, którzy uzyskali minimum startowe. W stawce pojawił się Dawid Osowiecki.

 

Na 'Wykrocie' łapali ryby (zdjęcia)

Na "Wykrocie" łapali ryby (zdjęcia)

40 zawodników z: Ostrołęki, Szczytna, Kolna, Makowa Mazowieckiego, Ostrowa Mazowieckiej, Olsztyna, Białegostoku i Przasnysza brali udział w zawodach wędkarskich. Wszystkie ryby po złowieniu i ważeniu trafiały z powrotem do wody. Zawody odbyły się w formule spławikowej i trwały niemal pięć godzin.

 

Kreatyna przed czy po treningu - jak ją prawidłowo stosować?

Kreatyna przed czy po treningu - jak ją prawidłowo stosować?

Każda osoba, w której życiu obecny jest sport, doskonale wie, że trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące wyniki bez stosowania żadnych suplementów diety. Nic więc dziwnego, że na siłowniach powszechne jest zażywanie różnego rodzaju środków wspomagających.

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

A może dziecko posłać na dwubój i wielobój?

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza dzieci w wieku 8-13 lat do rozpoczęcia przygody wielobojem atletycznym, zaś młodzież od 13 lat do zmierzenia się z dwubojem olimpijskim? Zajęcia odbywają się w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce.

 

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Srebra Dziełaka dla Magdaleny i Tymusia

Z dwoma srebrnymi medalami zakończył występ w Warszawie Adrian Dziełak. 32-latek wywalczył je podczas FIWE Fitness Trade Show, czyli najważniejszych zawodach kulturystycznych w kraju: Słodkiewicz Classic, Pucharze Polski oraz Debiutach Rematch Edition. Mieszkaniec Ostrołęki zadedykował sukcesy swoim najbliższym. 

» Wasze komentarze

i7 @ 15:46, 14.02.2012r. IP: *.*.129.1

a co z M Wikiel ?

kibic @ 16:13, 14.02.2012r. IP: *.*.77.77

Wstyd najniższe stypendia w kraju i nie dla wszystkich . Wiecej kasy na gry zespołowe gdzie wiekszosc zawodników to przyjezdni , grajacy tylko dla kasy . Sportowcy którzy emocjonalnie są zwiazani z Ostrołęka są krzywdzeni . Prosty przykład brak stypendiów dla plywaków ,gdzie Maciek Lewandowski i Manuela Wikieł zdobywaja medale dla Płocka i Olsztyna, ponieważ tam ich potrafią docenic

zły @ 18:19, 14.02.2012r. IP: *.*.156.79

A jaśnie pan Prezydent ma dla kumpli kasę na etaty, dla utalentowanej młodzieży już nie ma. Zatrudnienie byłego komendanta pochłonie więcej kasy w ciągu roku, jak te wszystkie stypendia. Wstyd............

Maciek @ 23:11, 14.02.2012r. IP: *.*.164.170

Ta Najlepiej ... Stypendia obcinać już 2 rok idą w dół ... albo i dłużej ... Brawo Kotek .. Obcinaj obcinaj bo twoi ciecie nie mają wystarczająco z emerytury ... i trzeba tyłki im posadzić w ratuszu... a zaraz znajdzie się podwyżka dla prezydenta miasta i premie oczywiście ... Ludzie OBUDŹCIE SIĘ W KOŃCU !!! Dam Prosty przykład wybierzcie się na osiedle kwiatowe ... znajdziecie ulice pana Prezydenta bez problemu najładniejsza, Najbardziej Rozświetlona i jeszcze najładniej odśnieżona ... a na reszcie zęby można stracić bo tak ślisko i nie odśnieżone ...

kadzidlak @ 11:23, 15.02.2012r. IP: *.*.151.27

a gdzie Klaudia Dobkowska utalentowana juniorka mistrzyni Polski juniorek nasza nadzieja na olimpiadę ?

luc @ 13:47, 15.02.2012r. IP: *.*.28.8

a to jeszcze malo na basenie w hotelu siedza ludzie na etetach pustych, bezproduktywnych zwykle oszustwo np. kierownik masazysta od siatkarek, kpina. brawo

alik @ 16:07, 15.02.2012r. IP: *.*.80.244

40.800 zł. Więcej to nawet było w torbie gruzińskiej podobno na telewizor dla dzieci . Jeżeli można kogoś obrazić to trzeba mu dać 250 zł jałmużny. Brawo PiSmaherzy brawo.

Kolega @ 21:26, 15.02.2012r. IP: *.*.164.164

Popieram kadzidlak, gdzie jest Klaudyna? :(

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo