« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 lipca 2020 r., imieniny Włodzimierza, Henryka, Egona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zgłoś swoją drużynę piłkarską do programu Nivea i wygraj wyjazd do Amsterdamu

Ronald de Boer, były piłkarz Ajaksu, Barcelony i Glasgow Rangers był gościem oficjalnej inauguracji programu „Szkółki piłkarskie NIVEA”. Dzięki tej akcji 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce, trenujących piłkę nożną z dziećmi w wieku 7-13 lat, otrzyma najwyższej klasy program treningowy oraz sprzęt sportowy.


Aby zapewnić najwyższy standard i wartość merytoryczną szkoleń, w charakterze partnera NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademię Ajaksu Amsterdam.

Rozwój pod okiem ekspertów
15 lutego w warszawskim Pin-Up Studio zaproszeni goście stawili się ze swoimi pociechami, udowadniając, że rodzic jest nie tylko pierwszym trenerem, ale też kibicem dziecka. Spotkanie poprowadziła rodzina Kurzajewskich: Paulina i Maciej wraz z dziećmi, a uświetnili goście specjalni: Ronald de Boer oraz szkoleniowiec Eddie van Schaick – obaj związani z Akademią Ajax Amsterdam.

Sportowcy opowiedzieli zebranym o wyjątkowej metodzie treningowej wypracowanej przez Akademię, która w ramach programu zaszczepiana będzie także na polskim gruncie. Program stanowi odpowiedź na potrzeby wielu szkół podstawowych i klubów sportowych, które nie mają dostępu do nowoczesnych metod treningowych, szkoleń dla trenerów, a także nowoczesnego sprzętu treningowego.

Zobacz zdjęcia ze spotkania >

„Szkółki Piłkarskie NIVEA” zakładają równoległy rozwój fizyczności i psychiki młodego zawodnika. Opowiedzieli o tym zaproszeni do współpracy cenieni eksperci - fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski i psycholog dziecięca Anna Kałuba-Korczak. Zwrócili oni także uwagę na integrujący rodzinę oraz społeczność lokalną charakter tego sportu.

- Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” dołączył do grona realizowanych dotychczas przez firmę NIVEA projektów, mających na celu propagowanie aktywnego psychofizycznego rozwoju, wartości rodzinnych i zacieśnianie więzi łączących lokalne społeczności. Troska o rodzinę wpisana jest w filozofię naszej firmy od chwili jej powstania – podkreśla Ingo Tanger, Dyrektor Marketingu NIVEA.

Trwają zgłoszenia do programu
Szkoły podstawowe i kluby sportowe z całego kraju mogą zgłaszać swój udział w programie rejestrując się na stronie internetowej: szkolkinivea.pl

Zgłoszone placówki biorą udział w ogólnopolskim głosowaniu, o wyniku którego zdecydują internauci. Ogłoszenie listy laureatów nastąpi w czerwcu 2012 roku. 100 zwycięskich lokalizacji otrzyma dostęp do programu treningowego dla dzieci oraz szkoleń dla trenerów przygotowanych i monitorowanych przez specjalistów Akademii Ajax Amsterdam. Zwycięscy otrzymają także najwyższej klasy sprzęt sportowy niezbędny do realizacji treningu.

Jest to jednak dopiero początek ich sportowej przygody w ramach programu „Szkółki piłkarskie NIVEA”. Trenerzy ze zwycięskich szkół i klubów objęci zostaną szkoleniem prowadzonym przez trenerów Akademii Ajaksu Amsterdam, do udziału w którym zostaną zaproszeni także przedstawiciele mediów.

Natomiast od września 2012 roku rozpoczną oni realizację programu treningowego ze swoimi zawodnikami. Prowadzone przez trenerów szkolenia oraz postępy młodych piłkarzy będą na bieżąco monitorowane. Najlepsze „Szkółki Piłkarskie NIVEA” wezmą udział w turnieju, który stanowić będzie zwieńczenie cyklu treningowego. Nadzór na przebiegiem turnieju obejmie trener z Akademii Ajaksu. Nagrodą główną dla sześciu zespołów, które wygrają turniej  jest wyjazd na letni obóz szkoleniowy w Amsterdamie.

Odsłon: 2910
Komentarzy: 0
12:23, 17.02.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pogrom w Pieckach. Bartnik na łopatkach

Pogrom w Pieckach. Bartnik na łopatkach

Zespół z Myszyńca stracił aż osiem goli w meczu z KS-em Żagiel. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z wielu zawodników.

Narew uległa przasnyszanom

Narew uległa przasnyszanom

To nie był udany poniedziałek dla zespołu z Ostrołęki. Ekipa Andrzeja Sieradzkiego uległa 0:4 MKS-owi Przasnysz. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników. - Goście to bardzo solidny czwartoligowiec i to było widać, że na dzisiaj nie jesteśmy na ich poziomie - mówi szkoleniowiec.

Dzisiaj Narew - MKS Przasnysz

Dzisiaj Narew - MKS Przasnysz

Piłkarze Andrzeja Sieradzkiego rozegrają trzech mecz kontrolny. Narew o godz. 18:30 na obiekcie przy ul. Witosa podejmą MKS Przasnysz. Zespół z Ostrołęki do tej pory uległ 1:2 Wissie Szczuczyn oraz pokonał 3:2 rezerwy swojej drużyny.

Orz przegrał w końcówce

Orz przegrał w końcówce

Gracze z Goworowa przegrali 2:4 z Orłem Sypniewo. Piłkarze Waldemara Marczaka długo prowadzili 1:0, a później 2:1, jednak końcówka należała do miejscowych. Bramki dla ekipy z naszego powiatu zdobyli: Jakub Grabowski oraz Dominik Sujkowski.

Bartnik na 'stole' w Pieckach

Bartnik na "stole" w Pieckach

Dzisiaj o godz. 18 ekipa z Myszyńca zagra trzeci mecz kontrolny. Rywalem podopiecznych Radosława Rogowskiego będzie zespół KS-u Żagiel Piecki, który występuje w Klasie Okręgowej w grupie warmińsko-mazurskiej.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo