« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 10 kwietnia 2020 r., imieniny Małgorzaty, Michała, Makarego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zgłoś swoją drużynę piłkarską do programu Nivea i wygraj wyjazd do Amsterdamu

Ronald de Boer, były piłkarz Ajaksu, Barcelony i Glasgow Rangers był gościem oficjalnej inauguracji programu „Szkółki piłkarskie NIVEA”. Dzięki tej akcji 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce, trenujących piłkę nożną z dziećmi w wieku 7-13 lat, otrzyma najwyższej klasy program treningowy oraz sprzęt sportowy.


Aby zapewnić najwyższy standard i wartość merytoryczną szkoleń, w charakterze partnera NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademię Ajaksu Amsterdam.

Rozwój pod okiem ekspertów
15 lutego w warszawskim Pin-Up Studio zaproszeni goście stawili się ze swoimi pociechami, udowadniając, że rodzic jest nie tylko pierwszym trenerem, ale też kibicem dziecka. Spotkanie poprowadziła rodzina Kurzajewskich: Paulina i Maciej wraz z dziećmi, a uświetnili goście specjalni: Ronald de Boer oraz szkoleniowiec Eddie van Schaick – obaj związani z Akademią Ajax Amsterdam.

Sportowcy opowiedzieli zebranym o wyjątkowej metodzie treningowej wypracowanej przez Akademię, która w ramach programu zaszczepiana będzie także na polskim gruncie. Program stanowi odpowiedź na potrzeby wielu szkół podstawowych i klubów sportowych, które nie mają dostępu do nowoczesnych metod treningowych, szkoleń dla trenerów, a także nowoczesnego sprzętu treningowego.

Zobacz zdjęcia ze spotkania >

„Szkółki Piłkarskie NIVEA” zakładają równoległy rozwój fizyczności i psychiki młodego zawodnika. Opowiedzieli o tym zaproszeni do współpracy cenieni eksperci - fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski i psycholog dziecięca Anna Kałuba-Korczak. Zwrócili oni także uwagę na integrujący rodzinę oraz społeczność lokalną charakter tego sportu.

- Program „Szkółki piłkarskie NIVEA” dołączył do grona realizowanych dotychczas przez firmę NIVEA projektów, mających na celu propagowanie aktywnego psychofizycznego rozwoju, wartości rodzinnych i zacieśnianie więzi łączących lokalne społeczności. Troska o rodzinę wpisana jest w filozofię naszej firmy od chwili jej powstania – podkreśla Ingo Tanger, Dyrektor Marketingu NIVEA.

Trwają zgłoszenia do programu
Szkoły podstawowe i kluby sportowe z całego kraju mogą zgłaszać swój udział w programie rejestrując się na stronie internetowej: szkolkinivea.pl

Zgłoszone placówki biorą udział w ogólnopolskim głosowaniu, o wyniku którego zdecydują internauci. Ogłoszenie listy laureatów nastąpi w czerwcu 2012 roku. 100 zwycięskich lokalizacji otrzyma dostęp do programu treningowego dla dzieci oraz szkoleń dla trenerów przygotowanych i monitorowanych przez specjalistów Akademii Ajax Amsterdam. Zwycięscy otrzymają także najwyższej klasy sprzęt sportowy niezbędny do realizacji treningu.

Jest to jednak dopiero początek ich sportowej przygody w ramach programu „Szkółki piłkarskie NIVEA”. Trenerzy ze zwycięskich szkół i klubów objęci zostaną szkoleniem prowadzonym przez trenerów Akademii Ajaksu Amsterdam, do udziału w którym zostaną zaproszeni także przedstawiciele mediów.

Natomiast od września 2012 roku rozpoczną oni realizację programu treningowego ze swoimi zawodnikami. Prowadzone przez trenerów szkolenia oraz postępy młodych piłkarzy będą na bieżąco monitorowane. Najlepsze „Szkółki Piłkarskie NIVEA” wezmą udział w turnieju, który stanowić będzie zwieńczenie cyklu treningowego. Nadzór na przebiegiem turnieju obejmie trener z Akademii Ajaksu. Nagrodą główną dla sześciu zespołów, które wygrają turniej  jest wyjazd na letni obóz szkoleniowy w Amsterdamie.

Odsłon: 2875
Komentarzy: 0
12:23, 17.02.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Michał Żewłakow nowym prezesem MZPN?

Michał Żewłakow nowym prezesem MZPN?

Zdzisław Łazarczyk, kierujący od dwudziestu lat Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej, nie będzie kandydował po raz kolejny na stanowisko prezesa jednego z największych organizacji piłkarskich w naszym kraju. Jego zastępcą ma zostać Michał Żewłakow.

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Koronawirus wygrywa. Rozgrywki piłkarskie zawieszone do 26 kwietnia

Wszystkie rozgrywki piłkarskie na terenie naszego kraju zostały oficjalnie odwołane do 26 kwietnia br. włącznie. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął tę decyzję w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn z awansem bez rozgrywania meczów? Koronawirus rozdaje karty

PZPN podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek niższego szczebla, w tym ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka, do 29 marca. Jeżeli po tym terminie nie będzie możliwości rozgrywania meczów, Narew Ostrołęka i KS CK Troszyn awansują do IV ligi.

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Piłkarki Jantaru z kobiecą kadrą Polski

Dwie piłkarki ostrołęckiego Jantaru i prezes klubu Marcin Buchalski odwiedzili kadrę piłkarską reprezentacji Polski kobiet. W ośrodku przygotowań Magdalena Dąbrowska i Oliwia Piersy mogły m.in. przypatrywać się porannemu treningowi kadry narodowej.

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode Jantarki rywalizowały w Ząbkach

Młode piłkarki ostrołęckiego Jantaru wzięły udział w jedenastej edycji ogólnopolskiego turnieju Ząbkovia Cup. Zawody, w których rywalizowały czołowe drużyny z całego kraju z roczników 2008 i młodszych, były przetarciem przed finałami wojewódzkimi o puchar Tymbarku.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo