Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Victoria najlepsza drużynowo, pięciu bokserów z kwalifikacją do Mistrzostw Polski (zdjęcia)

Piątka zawodników ostrołęckiej Victorii ma zapewniony udział w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie, które odbędą się pod koniec marca. Do eliminacyjnych walk w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach przystąpiło siedmiu podopiecznych trenera Mieczysława Mierzejewskiego.

Dwóch poległo w walkach półfinałowych, w niedzielnych starciach wszyscy odnieśli pewne zwycięstwa. W kat. 56 kg świetnie zaprezentował się Marek Pietruczuk, który z racji bycia w ścisłej kadrze Polski nie musiał się kwalifikować jednak wystąpił w eliminacjach, a w finałowym pojedynku pokonał Karola Góżę z Broni Radom. W drugiej rundzie został poddany przez sekundanta.

W kat. 60 kg Paweł Żarnoch jednogłośnie na punkty pokonał Marcina Boreckiego z Palestro Warszawa, podobnie jak Mateusz Woźniak w kat. 64 kg Marcina Skrzeka z Broni Radom. Tomasz Kiernozek w kat. 81 kg w drugiej rundzie położył na deski Macieja Satora z Broni Radom, a Kamil Ziemek wygrał po pięknej walce z Mateuszem Kowalczykiem z Gwardii Warszawa 3:0. Ich walka była jednak dopiero półfinałem ze względu na dużą ilość zgłoszonych zawodników w tej kategorii. Finał obędzie się w innym terminie, o ile będzie konieczny. Bez walki awans do wywalczył Artur Wardaszko w kat. 49 kg, który nie miał rywala i stoczył jedynie walkę towarzyską.

Pozostała dwójka naszych zawodników, w kat. 56 kg Roland Lendo oraz w kat. 75 kg Grzegorz Bacławski musieli uznać wyższość rywali i stracili szanse na kwalifikacje do finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Najlepszym zawodnikiem całej imprezy wybrano Kamila Ziemka za efektowną wygraną nad Mateuszem Kowalczykiem z warszawskiej Gwardii. Victoria Ostrołęka została najlepszym klubem w zestawieniu drużynowym.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie (26.02.2012)