« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sześciu bokserów opuściło zgrupowanie w Ostrołęce. Kłótnie, ucieczka i dymisje

Sześciu bokserów reprezentacji Polski zbojkotowało zgrupowanie kadry seniorów w Ostrołęce i przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zawodnicy narzekali na brak planu treningów oraz złe warunki żywieniowe i hotelowe na obiektach ostrołęckiego Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.


- W pokojach MOSiR (obecnie MZOS-TiIT) było zimno, zarwane łóżka, stara pościel, do jedzenia podano nam smażoną kiełbasę, podczas gdy wielu zawodników musi pilnować wagi, a nawet ją zbijać - skarżył się portalowi Sport.pl trener PKB Poznań Michał Nowak, który wraz ze swoimi zawodnikami opuścił zgrupowanie. - Nie te trudne warunki były jednak głównym powodem, bo nie wymagam pięciogwiazdkowego hotelu - mówił. Wszak w trudnych warunkach wykuwają się charaktery. To, co najbardziej nam urągało, to brak jakiegokolwiek planu na przygotowania do Memoriału Feliksa Stamma i kwalifikacji olimpijskich - podkreślał.

 

Odmienne zdanie odnośnie warunków mają szkoleniowcy prowadzący kadrę Wiesław Rudkowski i Czesław Ptak.

- Na całe przygotowania do Igrzysk Olimpijskich mamy bardzo skromny budżet, bo zaledwie 250 tys. złotych - mówi Wiesław Rudkowski. - W efekcie szukamy tańszych miejsc do treningu i noclegu. Zamiast jechać np. do Zakopanego, wybieramy Ostrołękę, bo w sumie może trenować dwudziestu bokserów, a nie dziesięciu. Jesteśmy zadowoleni z tego, co tu zastaliśmy i z pomocy, jaką na każdym kroku oferuje trener Mieczysław Mierzejewski.

 

Jak podkreśla dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej Robert Juchniewicz pokoje hotelowe oraz baza sportowa były należycie przygotowane, zgodnie z podpisaną z Polskim Związkiem Bokserskim umową, a menu dostosowane do potrzeb sportowców i skonsultowane z trenerem.

- Wypowiedzi Pana Michała Nowaka, od których zdecydowanie odcinają się trenerzy kadry i kierownictwo Polskiego Związku Bokserskiego, są dla nas bardzo krzywdzące - podkreśla Juchniewicz. - Pragnę z całą mocą podkreślić, że pozostali zawodnicy, wraz trenerami, kontynuują obecnie przygotowania i są zadowoleni z zaoferowanych warunków. Wyrażam przekonanie, że MZOS-TiIT stał się przypadkową ofiarą jakiegoś konfliktu personalnego. Jednak w mojej ocenie największą krzywdę pan Nowak wyrządził sam sobie i młodym zawodnikom, którzy wraz z nim opuścili zgrupowanie kadry narodowej - komentuje dyrektor.

 

Całej sytuacji przyglądał się prezes Polskiego Związku Bokserskiego Jerzy Rybicki, który szybko wyciągnął konsekwencje wobec zbuntowanych zawodników i trenera Zdzisława Nowaka.

- Zdecydowaliśmy, że sześciu zawodników nie wystartuje w Memoriale Stamma. Ich zachowanie było niedopuszczalne. Ale są to młodzi ludzie, którzy popełnili błąd. Być może wyjechali w geście solidarności z innymi kolegami, dlatego nie chcemy ich karać zawieszeniami - mówi Jerzy Rybicki, mistrz olimpijski z Montrealu.

Trener Zdzisław Nowak złożył w zaistniałej sytuacji rezygnację z funkcji członka zarządu i wiceprezesa PZB ds. szkoleniowych

 

Dla trenera Mieczysława Mierzejewskiego najważniejsze jest to, iż jego podopieczni, zawodnicy ostrołęckiej Victorii mieli możliwość treningów z najlepszymi bokserami w Polsce.

- Wiem, że zebrane doświadczenie przez moich zawodników zaprocentuje w przyszłości - podkreśla trener Mieczysław Mierzejewski - Dla nich wspólne treningi z najlepszymi pięściarzami w Polsce i możliwość sparingów były dużym wyróżnieniem.

Odsłon: 6000
Komentarzy: 16
17:32, 21.03.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zobacz walki naszych zawodników (wideo)

Zobacz walki naszych zawodników (wideo)

Zapraszamy do obejrzenia niektórych walki z Ligi Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. W sumie przeprowadzono 27 walk w formule boks, MMA, kickboxingu oraz K1. Wydarzenie sportowe było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz z dotacji miasta Ostrołęki.

Znamy wyniki Ligi Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów (zdjęcia)

Znamy wyniki Ligi Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów (zdjęcia)

Kolejna Liga Kurpiowska Kuźnia Mistrzów stała przeszła do historii. Udało się przeprowadzić 27 walk w formule boks, MMA, kickboxingu, K1. Wydarzenie sportowe było współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz z dotacji miasta Ostrołęki.

Krystian z gratulacjami

Krystian z gratulacjami

Prezydent Ostrołęki pogratulował osiągnięć Szymonowi Krystianowi, który wziął udział w odbywających się w Luboniu VI Mistrzostwach Europy Ju-jitsu CBJJP, który zaowocował zdobyciem złotego medalu w kategorii masters oraz brązowego medalu w kategorii adult.

 

32 pojedynki. Ale będzie się działo!

32 pojedynki. Ale będzie się działo!

Już 21 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Ostrołęce odbędzie się Liga Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. W sumie zaplanowanych zostało aż 32 walki. Niestety, spotkań nie będą mogli zobaczyć kibice. Już dzisiaj zapraszamy do śledzenia wyników na naszej stronie. Pojawi się również materiał filmowy.

Dmochowski mistrzem Warszawy! 'Czułem, że to mój dzień'

Dmochowski mistrzem Warszawy! "Czułem, że to mój dzień"

Wiktor Dmochowski został triumfatorem Mistrzostw Warszawy K-1 Rules w kategorii juniorów do 67 kg. Podopieczni Arkadiusza Ludwiczaka wygrał dwie walki. 18-latek z Ostrołęka Fight Academy zadedykował triumf swojemu trenerowi oraz rodzinie. Ostrołęczanin powtórzył wyczyn Karola Łasiewickiego sprzed roku.

» Wasze komentarze

hehe @ 17:52, 21.03.2012r. IP: *.*.206.157

jak zwykle ostroleckie warunki sie daly we znaki.. pamietam obozy z narwia, gdy na dworzu byly ujemne temperatury, grzejniki prawie zamarzly, nie bylo gdzie suszyc ubrac i chlopaki chodzili ciagle w mokrych.. a potem zdziwienie trenerow ze polowa osob z kontuzjami albo choroba, heheh

adam @ 19:19, 21.03.2012r. IP: *.*.84.169

dom

michał @ 19:40, 21.03.2012r. IP: *.*.185.174

hotel MOSiR-u to ruina, tak jak cała reszta w tym budynku, nawet jedzenie. nie słyszałem, żeby ktoś kiedyś chwalił ten obiekt za cokolwiek. niektórzy wolą trochę dopłacić i zamieszkać w innym normalnym hotelu, w normalnych warunkach

GrzesioZ @ 20:07, 21.03.2012r. IP: *.*.54.191

Sprawa ciągnie się od kilku dni........reakcja portalu zbyt późna--- Ho,Ho a można by władzom miasta nieźle dogryźć!!!

Cepelia @ 20:18, 21.03.2012r. IP: *.*.73.140

Obciach!
Wstyd!
Tragedia!

skk @ 20:21, 21.03.2012r. IP: *.*.17.117

No co Wy, przecież Ostrołęka ostatnimi czasy tak poszła do przodu że nawet nie ma w słowniku słowa na określenie jak tu super jest.

Nino @ 20:38, 21.03.2012r. IP: *.*.91.97

Teraz widzimy co to jest polski boks amatorski.Nic dodac nic ując......a kasy za gó.....ane warunki sie nie nalykasz.Pozostaje WSTYD

Cepelia @ 20:39, 21.03.2012r. IP: *.*.73.140

Tak swoją drogą, ciekawa jestem w jakiej wysokości premie dostaną włodarze obiektu za zorganizowanie zgrupowania?

klient mosir @ 20:43, 21.03.2012r. IP: *.*.193.223

Jesteśmy klientamy mosiru z firmy która w Ostrołęce często ma zlecenia i mieszkamy w tym hotelu, wcześniej byliśmy w Violettcie.Do tego hotelu przyjeżdżamy tylko dla jedzenia bo jest domowe,bardzo smaczne i duże porcje.Z Violetty zrezygnowaliśmy bo tam było słabe choć warunki w pokojach dużo lepsze

#### @ 21:33, 21.03.2012r. IP: *.*.61.18

Podejrzewam że gdyby wszyscy zawodnicy wiedzieli w jakich warunkach przyjdzie im mieszkać to żaden zawodnik by nie zawitał do Ostrołęki.Panie Juchniewicz wstyd na całą polskie

k @ 22:51, 21.03.2012r. IP: *.*.51.33

a bar na mosirze jest podobno wlasnoscia pana roberta bartkowskiego prezesa narwi:)

tomkos @ 07:46, 22.03.2012r. IP: *.*.154.203

Nie znam osoby która to była by zadowolona choć trochę z pobytu w hotelu MOSIR. I szczerze go nie polecam wszystkim pytającym o nocleg w Ostrołęce, nazywając go szeratonem ;)

ZORRO @ 10:21, 22.03.2012r. IP: *.*.171.122

Panie Prezydencie,
obciach dla Ostrołęki. Proszę przemyśleć sprawę i wyciągnąć wnioski, bo inaczej pójdzie to na Pana konto.

skutek @ 10:26, 22.03.2012r. IP: *.*.178.248

Już widzę, jak kotowski wyciąga konsekwencje. Albo da premię juchasowi, albo zatrudni jeszcze jakiegoś dodatkowego menadżera z bożej łaski.

klient @ 21:10, 22.03.2012r. IP: *.*.208.134

Nie piszcie głupot odnośnie jedzenia w sheratonie(mosir) czytam te komentarze i oczom nie wierzę,czy ktoś z Was stołował sie w barze w hotelu? Ja tam jestem co drugi tydzień wystrój może słaby ale jedzonko smaczne ,palce lizać..Nie ubliżajcie tym paniom które tam pracują bo bardzo się starają.

go @ 19:53, 23.03.2012r. IP: *.*.145.189

Wioletta.Jak można gotować smaczne jedzenie z produktów ARO(najtańsza marka w Makro).Chyba nie wiecie co jest dobre.....Życzę smacznego

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo