« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Poland Bike Marathon zawita do Długosiodła

Poland Bike Marathon zadebiutuje w Długosiodle, znajdującym się w północno-wschodniej części Mazowsza. W niedzielę 20 maja w tej urokliwej gminie leżącej w powiecie wyszkowskim odbędzie się trzeci etap tegorocznego Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich.


Po ściganiu w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim czas na „puszczańskie klimaty”. I to dosłownie. W sam raz na upalny majowy weekend. 90% trasy to dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką.

– Jest sporo szutrów i trochę asfaltów, a na okrasę fragment przedwojennego bruku – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. - To może być najszybsza trasa wśród tegorocznych edycji. W Długosiodle nie lada gratka czeka na wytrzymałych zawodników lubiących duże prędkości, choć amatorzy interwałowej jazdy też znajdą tu dla siebie duże pole do popisu. Długosiodło i tereny wokół gminy to prawdziwa ostoja dziewiczej przyrody, piękne widoki w leśnych ostępach, cisza i spokój z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta maratonu znajdą się na „Stadionie Leśnym” przy ul. Sportowej w Długosiodle. Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (65 km), MINI (33 km) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Długosiodła). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje
wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

BIURO ZAWODÓW
Długosiodło – Stadion Leśny, ul. Sportowa (Miasteczko Poland Bike) – 19 maja (sobota)
godz. 17.00-20.00 oraz 20 maja (niedziela) godz. 8.00-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.00-
11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW
8.00-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
10.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.00 - start dystansu FAN (7 km)
11.45 - ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.00 - start dystansów MAX (65 km) i MINI (33 km)
12.20 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.30 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE
Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje
itp.). Dla dzieci – Wesołe Miasteczko (dmuchane zamki, zjeżdżalnie) oraz Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Odsłon: 1962
Komentarzy: 0
15:29, 15.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo