« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mazowiecki finał o puchar Tymbarku: SP 10 tuż za podium

MUKS Praga Warszawa – drużyna dziewcząt oraz UKS Varsovia Warszawa – zespół chłopców – zwyciężyły w mazowieckim finale Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W nagrodę wystąpią w kolejnym etapie rozgrywek oraz spełnią swoje marzenia i przekażą reprezentacji Polski na Euro 2012 wyjątkową flagę naszego kraju z życzeniami i podpisami wszystkich uczestników mazowieckiego finału.


Spotkanie z gwiazdami polskiego futbolu jest częścią wielkiej „Akcji Flaga” w ramach której, dzieci i trenerzy z 16 finałów wojewódzkich Turnieju podpiszą, a następnie wręczą 16 flag państw - 16 reprezentacjom, które będą występować na Turnieju UEFA Euro 2012. Gośćmi specjalnymi finału mazowieckiego byli m.in.: Dariusz Michalczewski, Stefan Majewski oraz Edward Klejndinst.

W poniedziałek, 14 maja na stadionie OSiR Bemowo, przy dopingu wspaniałej publiczności, 41 najlepszych drużyn z całego Mazowsza, z niespotykaną determinacją walczyło o zwycięstwo i związane z nim nagrody. Na mazowiecki finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” sponsor Turnieju – firma Tymbark oraz jego organizator – Polski Związek Piłki Nożnej, przygotowali bowiem niezwykłą niespodziankę w postaci inauguracji „Akcji Flaga”. To wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu dzieci ze zwycięskich drużyn z każdego województwa, będą mogły spełnić swoje piłkarskie marzenia. Na każdym z 16 finałów wojewódzkich, młodzi piłkarze i piłkarki będą podpisywać jedną z 16 flag uczestników Turnieju UEFA Euro 2012. Następnie przekażą je podczas wyjątkowych spotkań swoim futbolowym idolom – piłkarzom z reprezentacji każdego kraju wraz z życzeniami powodzenia podczas rozgrywek Turnieju EURO 2012. W trakcie finału mazowieckiego, ponad 400 dzieci i 41 trenerów podpisało polską flagę, którą zwycięskie drużyny już wkrótce przekażą wraz z życzeniami reprezentacji Polski.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami i sportowymi upominkami. Już od dziś przygotowują się do spotkania z Reprezentacją Polski, by życzyć im powodzenia podczas Turnieju EURO 2012.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez sponsora turnieju – firmę Tymbark, a najlepsi piłkarze i piłkarki Turnieju otrzymali dodatkowo rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego.

Drużyny chłopców:
I miejsce: UKS Varsovia Warszawa
II miejsce: MKS Unia Warszawa
III miejsce: SP 109 Warszawa
IV miejsce: SP 10 Ostrołęka (trener Jacek Ćwiek)

Drużyny dziewczynek:
I miejsce: MUKS Praga Warszawa
II miejsce: PSP Gielniów
III miejsce: SP Bogurzyn
IV miejsce: UKS Ząbkovia Ząbki

Zwycięskie drużyny zostaną dodatkowo wzmocnione o najlepszych zawodników i zawodniczki z pozostałych zespołów z Mazowsza, aby w kolejnym etapie rozgrywek reprezentować swoje województwo.

Do dalszej wytężonej pracy piłkarzy i piłkarki z Mazowsze, zachęcać będzie z pewnością nagroda główna tegorocznej XII edycji Turnieju. Drużyna, która pokona swoich rywali w Wielkim Finale, wyjedzie w niezapomnianą podróż na mecz drużyny, która zwycięży w Turnieju UEFA Euro 2012. Jednak cel tego wyjazdu pozostanie nieznany do 1 lipca, kiedy to zostaną ostatecznie wyłonieni nowi Mistrzowie Europy. Dotychczas zwycięzcy poprzednich edycji odwiedzili już takie legendarne stadiony, jak: Ajaxu Amsterdam, Camp Nou w Barcelonie, Wembley w Londynie, Santiago Bernabeu w Madrycie i San Siro w Mediolanie.

Odsłon: 4169
Komentarzy: 0
15:39, 15.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew i KS CK bez awansu? Odważne decyzje MZPN

Narew i KS CK bez awansu? Odważne decyzje MZPN

Na terenie obiektu MOSiR w Ząbkach obradował, we wtorek 26 maja, zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Zapadły kluczowe decyzje odnośnie zakończenia sezonu 2019/2020. Co to oznacza dla Narwi Ostrołęka i KS CK Troszyn?

KS CK Troszyn bez meczów barażowych? Co to oznacza?

KS CK Troszyn bez meczów barażowych? Co to oznacza?

Po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 KS CK Troszyn jest wiceliderem rozgrywek ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć nie będzie meczów barażowych o awans do IV ligi mazowieckiej. Co to oznacza?

Narew szykuje wzmocnienia. Kogo pozyska ostrołęcki klub?

Narew szykuje wzmocnienia. Kogo pozyska ostrołęcki klub?

Narew Ostrołęka rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Narolewskiego prawdopodobnie zostanie wzmocniona na kilku pozycjach. Kogo kibice będą oglądać jesienią w niebiesko-czerwonych barwach?

Piłkarki Jantaru Ostrołęka powróciły do treningów (wideo)

Piłkarki Jantaru Ostrołęka powróciły do treningów (wideo)

Podopieczne trenera Rafała Koska rozpoczęły przygotowania do powrotu na III-ligowe boiska. Jantar Ostrołęka wznowił już treningi grupowe. Pierwszy trening odbył się na płycie głównej boiska na stadionie przy ulicy Witosa. Było widać, że piłkarki tęskniły za piłką.

Radosław Rogowski trenerem Bartnika Myszyniec na kolejny sezon

Radosław Rogowski trenerem Bartnika Myszyniec na kolejny sezon

Radosław Rogowski porozumiał się z władzami Bartnika Myszyniec i poprowadzi drużynę w rozgrywkach A klasy w przyszłym sezonie. Trener daje sobie kolejny sezon na osiągnięcie zamierzonego celu jakim jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

» Wasze komentarze

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo