« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mazowiecki finał o puchar Tymbarku: SP 10 tuż za podium

MUKS Praga Warszawa – drużyna dziewcząt oraz UKS Varsovia Warszawa – zespół chłopców – zwyciężyły w mazowieckim finale Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W nagrodę wystąpią w kolejnym etapie rozgrywek oraz spełnią swoje marzenia i przekażą reprezentacji Polski na Euro 2012 wyjątkową flagę naszego kraju z życzeniami i podpisami wszystkich uczestników mazowieckiego finału.


Spotkanie z gwiazdami polskiego futbolu jest częścią wielkiej „Akcji Flaga” w ramach której, dzieci i trenerzy z 16 finałów wojewódzkich Turnieju podpiszą, a następnie wręczą 16 flag państw - 16 reprezentacjom, które będą występować na Turnieju UEFA Euro 2012. Gośćmi specjalnymi finału mazowieckiego byli m.in.: Dariusz Michalczewski, Stefan Majewski oraz Edward Klejndinst.

W poniedziałek, 14 maja na stadionie OSiR Bemowo, przy dopingu wspaniałej publiczności, 41 najlepszych drużyn z całego Mazowsza, z niespotykaną determinacją walczyło o zwycięstwo i związane z nim nagrody. Na mazowiecki finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” sponsor Turnieju – firma Tymbark oraz jego organizator – Polski Związek Piłki Nożnej, przygotowali bowiem niezwykłą niespodziankę w postaci inauguracji „Akcji Flaga”. To wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu dzieci ze zwycięskich drużyn z każdego województwa, będą mogły spełnić swoje piłkarskie marzenia. Na każdym z 16 finałów wojewódzkich, młodzi piłkarze i piłkarki będą podpisywać jedną z 16 flag uczestników Turnieju UEFA Euro 2012. Następnie przekażą je podczas wyjątkowych spotkań swoim futbolowym idolom – piłkarzom z reprezentacji każdego kraju wraz z życzeniami powodzenia podczas rozgrywek Turnieju EURO 2012. W trakcie finału mazowieckiego, ponad 400 dzieci i 41 trenerów podpisało polską flagę, którą zwycięskie drużyny już wkrótce przekażą wraz z życzeniami reprezentacji Polski.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami i sportowymi upominkami. Już od dziś przygotowują się do spotkania z Reprezentacją Polski, by życzyć im powodzenia podczas Turnieju EURO 2012.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez sponsora turnieju – firmę Tymbark, a najlepsi piłkarze i piłkarki Turnieju otrzymali dodatkowo rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego.

Drużyny chłopców:
I miejsce: UKS Varsovia Warszawa
II miejsce: MKS Unia Warszawa
III miejsce: SP 109 Warszawa
IV miejsce: SP 10 Ostrołęka (trener Jacek Ćwiek)

Drużyny dziewczynek:
I miejsce: MUKS Praga Warszawa
II miejsce: PSP Gielniów
III miejsce: SP Bogurzyn
IV miejsce: UKS Ząbkovia Ząbki

Zwycięskie drużyny zostaną dodatkowo wzmocnione o najlepszych zawodników i zawodniczki z pozostałych zespołów z Mazowsza, aby w kolejnym etapie rozgrywek reprezentować swoje województwo.

Do dalszej wytężonej pracy piłkarzy i piłkarki z Mazowsze, zachęcać będzie z pewnością nagroda główna tegorocznej XII edycji Turnieju. Drużyna, która pokona swoich rywali w Wielkim Finale, wyjedzie w niezapomnianą podróż na mecz drużyny, która zwycięży w Turnieju UEFA Euro 2012. Jednak cel tego wyjazdu pozostanie nieznany do 1 lipca, kiedy to zostaną ostatecznie wyłonieni nowi Mistrzowie Europy. Dotychczas zwycięzcy poprzednich edycji odwiedzili już takie legendarne stadiony, jak: Ajaxu Amsterdam, Camp Nou w Barcelonie, Wembley w Londynie, Santiago Bernabeu w Madrycie i San Siro w Mediolanie.

Odsłon: 4184
Komentarzy: 0
15:39, 15.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Bez sentymentów w Troszynie - rozmowa z Andrzejem Łyzińskim, byłym bramkarzem Narwi, Korony i KS CK Troszyn

Andrzej Łyziński w MKS Przasnysz. Zadebiutuje przeciwko byłej ekipie z Troszyna. 40-letni bramkarz w sobotę rozegra pierwsze spotkanie w nowych barwach. Wychowanek Stoczniowca Płock ma pomóc zespołowi z Przasnysza przezwyciężyć problemy z obsadą miejsca między słupkami. Dlaczego zdecydował się wznowić karierę? Czy nie pomyli szatni w Troszynie?

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Lider cały czas wygrywa (zdjęcia)

Środowy wieczór oznaczał pierwsze spotkania szóstej kolejki Wakacyjnej Ligi Oldbojów. Odbyły się trzy mecze, w których łącznie gracze strzelili 15 goli. W jednym ze starć padł wynik remisowy. Był to najciekawszy i najbardziej zacięty mecz. Dokończenie serii już w piątek.

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

Ale transfer! Łyziński w MKS Przasnysz!

40-letni bramkarz znalazł nowy klub. Andrzej Łyziński w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 będzie reprezentował barwy MKS Przasnysz. W nowych barwach zadebiutuje już w sobotę w Troszynie, czyli na obiekcie ekipy, które barw bronił minionej jesieni.

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Dla najmłodszych trzy turnieje w dwa dni

Kurpiowska Akademia Sportowa będzie organizatorem trzech turniejów dla młodych piłkarzy. Zmagania odbędą się w ciągu dwóch dni na Orlikach w Dylewie i Kadzidle. Zapowiadają się duże emocje dla adeptów piłki nożnej.

Nowy zawodnik Bartnika

Nowy zawodnik Bartnika

Duże wzmocnienie zespołu z Myszyńca. Wicelider Klasy A, który w dwóch pierwszych meczach wygrał: 4:3 z Orlętami Baboszewo, 2:0 z Opią Opinogórą, zyskał nowego gracza. W ekipie Radosława Rogowskiego zagościł dobry piłkarz.

» Wasze komentarze

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo