« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 26 listopada 2020 r., imieniny Delfiny, Lechosława, Konrada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mazowiecki finał o puchar Tymbarku: SP 10 tuż za podium

MUKS Praga Warszawa – drużyna dziewcząt oraz UKS Varsovia Warszawa – zespół chłopców – zwyciężyły w mazowieckim finale Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W nagrodę wystąpią w kolejnym etapie rozgrywek oraz spełnią swoje marzenia i przekażą reprezentacji Polski na Euro 2012 wyjątkową flagę naszego kraju z życzeniami i podpisami wszystkich uczestników mazowieckiego finału.


Spotkanie z gwiazdami polskiego futbolu jest częścią wielkiej „Akcji Flaga” w ramach której, dzieci i trenerzy z 16 finałów wojewódzkich Turnieju podpiszą, a następnie wręczą 16 flag państw - 16 reprezentacjom, które będą występować na Turnieju UEFA Euro 2012. Gośćmi specjalnymi finału mazowieckiego byli m.in.: Dariusz Michalczewski, Stefan Majewski oraz Edward Klejndinst.

W poniedziałek, 14 maja na stadionie OSiR Bemowo, przy dopingu wspaniałej publiczności, 41 najlepszych drużyn z całego Mazowsza, z niespotykaną determinacją walczyło o zwycięstwo i związane z nim nagrody. Na mazowiecki finał Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” sponsor Turnieju – firma Tymbark oraz jego organizator – Polski Związek Piłki Nożnej, przygotowali bowiem niezwykłą niespodziankę w postaci inauguracji „Akcji Flaga”. To wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu dzieci ze zwycięskich drużyn z każdego województwa, będą mogły spełnić swoje piłkarskie marzenia. Na każdym z 16 finałów wojewódzkich, młodzi piłkarze i piłkarki będą podpisywać jedną z 16 flag uczestników Turnieju UEFA Euro 2012. Następnie przekażą je podczas wyjątkowych spotkań swoim futbolowym idolom – piłkarzom z reprezentacji każdego kraju wraz z życzeniami powodzenia podczas rozgrywek Turnieju EURO 2012. W trakcie finału mazowieckiego, ponad 400 dzieci i 41 trenerów podpisało polską flagę, którą zwycięskie drużyny już wkrótce przekażą wraz z życzeniami reprezentacji Polski.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami i sportowymi upominkami. Już od dziś przygotowują się do spotkania z Reprezentacją Polski, by życzyć im powodzenia podczas Turnieju EURO 2012.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali także pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez sponsora turnieju – firmę Tymbark, a najlepsi piłkarze i piłkarki Turnieju otrzymali dodatkowo rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego.

Drużyny chłopców:
I miejsce: UKS Varsovia Warszawa
II miejsce: MKS Unia Warszawa
III miejsce: SP 109 Warszawa
IV miejsce: SP 10 Ostrołęka (trener Jacek Ćwiek)

Drużyny dziewczynek:
I miejsce: MUKS Praga Warszawa
II miejsce: PSP Gielniów
III miejsce: SP Bogurzyn
IV miejsce: UKS Ząbkovia Ząbki

Zwycięskie drużyny zostaną dodatkowo wzmocnione o najlepszych zawodników i zawodniczki z pozostałych zespołów z Mazowsza, aby w kolejnym etapie rozgrywek reprezentować swoje województwo.

Do dalszej wytężonej pracy piłkarzy i piłkarki z Mazowsze, zachęcać będzie z pewnością nagroda główna tegorocznej XII edycji Turnieju. Drużyna, która pokona swoich rywali w Wielkim Finale, wyjedzie w niezapomnianą podróż na mecz drużyny, która zwycięży w Turnieju UEFA Euro 2012. Jednak cel tego wyjazdu pozostanie nieznany do 1 lipca, kiedy to zostaną ostatecznie wyłonieni nowi Mistrzowie Europy. Dotychczas zwycięzcy poprzednich edycji odwiedzili już takie legendarne stadiony, jak: Ajaxu Amsterdam, Camp Nou w Barcelonie, Wembley w Londynie, Santiago Bernabeu w Madrycie i San Siro w Mediolanie.

Odsłon: 4219
Komentarzy: 0
15:39, 15.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nocna Liga Futsalu. Trzy drużyny bez strat

Nocna Liga Futsalu. Trzy drużyny bez strat

Hurtowniapilkarska.com, Przystanek Centrum Barbershop oraz Revo Cosmetics Olszewo Borki to trzy ekipy, które w Nocnej Lidze Futsalu odnotowały komplet zwycięstw. W drugiej kolejce w pięciu spotkaniach padło 31 goli. Damian Szymczyk oraz Paweł Skarzyński popisali się hat-trickami.

KS CK Troszyn z wygraną!

KS CK Troszyn z wygraną!

Piłkarze Marcina Truszkowskiego odnieśli szóstą wygraną w sezonie. W ostatnim spotkaniu w tym roku ograli Wkrę Żuromin. Co ciekawe, KS CK Troszyn odnotował identyczny wynik z tym rywalem co na inaugurację rozgrywek.

Typują: Dobkowski, Białczak, Karwowski, Pełtak, Witkowski, Strzeżysz, Połynka, Wołejszo, Pędzich, Truszkowski, Majkowski, Gąska, Samsel

Typują: Dobkowski, Białczak, Karwowski, Pełtak, Witkowski, Strzeżysz, Połynka, Wołejszo, Pędzich, Truszkowski, Majkowski, Gąska, Samsel

Przedstawiamy typy piłkarzy oraz wiceprezesa przed ostatnim meczem w tym roku z udziałem naszego zespołu. KS CK Troszyn zagra z Wkrą w Żurominie. Typowanie ma charakter zabawy. Można się włączyć i wpisać własne przewidywania. Ciekawe, czy ktoś będzie nieomylny i trafi dokładny wynik starcia?

KS CK Troszyn jedzie do Żuromina. Truszkowski: chcemy wygranej

KS CK Troszyn jedzie do Żuromina. Truszkowski: chcemy wygranej

Przed beniaminkiem IV ligi ostatni mecz w tym roku. Podopieczni Marcina Truszkowskiego w sobotę o godz. 12:00 rozpoczną walkę o punkty z Wkrą Żuromin. Ewentualne zwycięstwo pozwoli KS CK Troszyn wskoczyć na ósme miejsce w tabeli. Czy tak się stanie? Kto nie zagra w tym meczu?

Dziewięć sparingów Narwi przed wiosną

Dziewięć sparingów Narwi przed wiosną

Znamy szczegóły przygotowań Narwi przede startem rundy rewanżowej. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego rozegrają szereg spotkań kontrolnych, by wiosną z powodzenie powalczyć o mistrzostwo Klasy Okręgowej. Pierwszy sparing odbędzie się już 23 stycznia z Wissą Szczuczyn.

» Wasze komentarze

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo