Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Zdecydowane zwycięstwa koszykarek Unii nad MKK Siedlce

Koszykarki ostrołęckiej Unii Basket przygotowujące się do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w kategorii kadetek pokonały w wyjazdowych meczach kontrolnych zespoły MKK Siedlce. Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego nie dały żadnych szans zespołom zarówno kadetek, jak i juniorek.

W pierwszej konfrontacji Unia niezwykle pewnie pokonała starszy rocznikowo o dwa lata zespołu juniorek 77:44. W drugiej konfrontacji nasze koszykarki wygrały bardzo wysoko z kadetkami z Siedlce 87:31. To bardzo dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się w sobotę zawodami.

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkania i widać było, że jesteśmy z dnia na dzień coraz mocniejsi - tłumaczy trener Maciej Kruszewski. - Bardzo cieszy mnie dobra skuteczność i to szczególnie rzutów za trzy punkty. Będzie z pewnością to ważny element podczas mistrzostw, któremu poświęcamy również sporo uwagi.

W sobotę w pierwszym spotkaniu mistrzostw o godz. 18.00 zawodniczki ostrołęckiej Unii podejmować będą mistrza Mazowsza Huragan Wołomin. Wszystkie spotkania Unii rozgrywane będą w hali ZS nr 5 przy ulicy Berlinga.