« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Debiut Poland Bike Marathon w Długosiodle (zdjęcia)

Poland Bike zadebiutował w Długosiodle. W tej urokliwej gminie w powiecie wyszkowskim odbył się III etap tegorocznego , cyklu wyścigów na rowerach górskich dla amatorów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja dopisała. Na starcie stanęło pół tysiąca osób.


Razem z miłośnikami jazdy na dwóch kółkach na trasę udał się m.in. Konrad Gorzelak z zawodowej grupy HP Sferis Racing Team. Był też kolarz wszech czasów. W kolorowym Miasteczku Poland Bike w Długosiodle pojawił się medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju Ryszard Szurkowski.

Po ściganiu w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim przyszedł czas na „puszczańskie klimaty”. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką. To był najdłuższy etap w Poland Bike Marathon 2012, czyli – zgodnie z nazwą gminy - „długa jazda w siodle” w Długosiodle.

Na najdłuższej trasie MAX (60 km) najszybsi okazali się kolarze ekipy BSA Pro Tour. Mariusz Marszałek i Adrian Jusiński na metę wjechali trzymając się za ręce, niemal równocześnie. Elektroniczny pomiar czasu na takie sytuacje jest jednak „nieczuły”, dlatego mimo różnicy tysięcznych ułamków sekundy na zwycięzcę wskazał Marszałka, a drugie miejsce przypadło Jusińskiemu. Na trzeciej pozycji uplasował się Artur Mioduszewski (Retro MBIKE Team), który do duetu z BSA Pro Tour stracił 31 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Sikora z Łomianek, przed Agnieszką Zych (BSA Pro Tour) i Mają Busmą (Mybike).

Ciekawy finisz na dystansie mini (37 km). Tu najszybciej pojechał Michał Dobrzyński (Legion Serwis Active Jet Merida Team), który wyprzedził zwycięzcę dwóch poprzednich etapów Michała Kostrzewę (Kombud Radom). Trzeci na mecie zameldował się Paweł Błachucki (Vitesse Gravitan MTB Team). W gronie kobiet trzeci raz z rzędu triumfowała Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin), tym razem przed Agnieszką Mażewską (Ostrołęka Cycling Team) i Izabelą Macutkiewicz (BSA Pro Tour).

W barwach naszej drużyny - Ostrołęka Cycling Team - na zawodach startowali: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska,
Artur Budny, Grzegorz Ziemak, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa, Wojciech Bukowski.

Agnieszka Mażewska wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii i drugie miejsce w kategorii open Maria Kamińska druga w w swojej kategorii. Artur Budny wywalczył drugie miejsce w swojej kategorii oraz kategorii open, Wiesław Kamiński pierwsze miejsce w kategorii Wiesław Podeszwa trzecie miejsce w kategorii. W klasyfikacji generalnej po trzech etapach, drużyna OCT zajmuje dziewiąte miejsce.

 

Zobacz zdjęcia:

Poland Bike Marathon w Długosiodle (19.05.2012), fot. Jacek Prondzynski i Jacek Czaplicki

Poland Bike Marathon w Długosiodle (19.05.2012), fot. Jacek Prondzynski i Jacek Czaplicki

 

Odsłon: 2709
Komentarzy: 2
18:07, 22.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

» Wasze komentarze

rr @ 12:53, 23.05.2012r. IP: *.*.192.138

Gratulacje za dobry start

Iwona @ 21:21, 23.05.2012r. IP: *.*.52.226

Gratulacje :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo