« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Debiut Poland Bike Marathon w Długosiodle (zdjęcia)

Poland Bike zadebiutował w Długosiodle. W tej urokliwej gminie w powiecie wyszkowskim odbył się III etap tegorocznego , cyklu wyścigów na rowerach górskich dla amatorów, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja dopisała. Na starcie stanęło pół tysiąca osób.


Razem z miłośnikami jazdy na dwóch kółkach na trasę udał się m.in. Konrad Gorzelak z zawodowej grupy HP Sferis Racing Team. Był też kolarz wszech czasów. W kolorowym Miasteczku Poland Bike w Długosiodle pojawił się medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju Ryszard Szurkowski.

Po ściganiu w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim przyszedł czas na „puszczańskie klimaty”. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej między Wyszkowem a Ostrowią Mazowiecką. To był najdłuższy etap w Poland Bike Marathon 2012, czyli – zgodnie z nazwą gminy - „długa jazda w siodle” w Długosiodle.

Na najdłuższej trasie MAX (60 km) najszybsi okazali się kolarze ekipy BSA Pro Tour. Mariusz Marszałek i Adrian Jusiński na metę wjechali trzymając się za ręce, niemal równocześnie. Elektroniczny pomiar czasu na takie sytuacje jest jednak „nieczuły”, dlatego mimo różnicy tysięcznych ułamków sekundy na zwycięzcę wskazał Marszałka, a drugie miejsce przypadło Jusińskiemu. Na trzeciej pozycji uplasował się Artur Mioduszewski (Retro MBIKE Team), który do duetu z BSA Pro Tour stracił 31 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Sikora z Łomianek, przed Agnieszką Zych (BSA Pro Tour) i Mają Busmą (Mybike).

Ciekawy finisz na dystansie mini (37 km). Tu najszybciej pojechał Michał Dobrzyński (Legion Serwis Active Jet Merida Team), który wyprzedził zwycięzcę dwóch poprzednich etapów Michała Kostrzewę (Kombud Radom). Trzeci na mecie zameldował się Paweł Błachucki (Vitesse Gravitan MTB Team). W gronie kobiet trzeci raz z rzędu triumfowała Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin), tym razem przed Agnieszką Mażewską (Ostrołęka Cycling Team) i Izabelą Macutkiewicz (BSA Pro Tour).

W barwach naszej drużyny - Ostrołęka Cycling Team - na zawodach startowali: Agnieszka Mażewska, Maria Kamińska,
Artur Budny, Grzegorz Ziemak, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa, Wojciech Bukowski.

Agnieszka Mażewska wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii i drugie miejsce w kategorii open Maria Kamińska druga w w swojej kategorii. Artur Budny wywalczył drugie miejsce w swojej kategorii oraz kategorii open, Wiesław Kamiński pierwsze miejsce w kategorii Wiesław Podeszwa trzecie miejsce w kategorii. W klasyfikacji generalnej po trzech etapach, drużyna OCT zajmuje dziewiąte miejsce.

 

Zobacz zdjęcia:

Poland Bike Marathon w Długosiodle (19.05.2012), fot. Jacek Prondzynski i Jacek Czaplicki

Poland Bike Marathon w Długosiodle (19.05.2012), fot. Jacek Prondzynski i Jacek Czaplicki

 

Odsłon: 2818
Komentarzy: 2
18:07, 22.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

rr @ 12:53, 23.05.2012r. IP: *.*.192.138

Gratulacje za dobry start

Iwona @ 21:21, 23.05.2012r. IP: *.*.52.226

Gratulacje :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo