« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pierwsza edycja "Orientuj się na Borki" za nami (zdjęcia)

W niedzielę 27 maja 2012 roku w gm. Olszewo-Borki odbył się pierwszy w historii naszego regionu rowerowy wyścig na orientację. Imprezę której nadano nazwę „Orientuj się na Borki” zorganizowało Ostrołęckie Stowarzyszenie Rowerowe Ostrołęka Cycling Team.


Wyścig realizowany był jako projekt w ramach realizacji zadania publicznego w Gminie Olszewo-Borki (obszar współpracy: Organizacja kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego - Zarządzenie Nr 14/12 Wójta Gminy Olszewo-Borki).

Celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku na łonie przyrody poprzez jazdę na rowerze w gronie rodziny i przyjaciół.


Pomysł wyścigu na orientację spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że z powodu przekroczenia przewidywanej ilości uczestników, organizatorzy musieli przesunąć czas startu, by zarejestrować dodatkowych uczestników.

Na imprezę przybył Wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk, aby życzyć wszystkim udanego startu i dobrej zabawy.

Na dwóch wyznaczonych trasach o różnej skali trudności, zawodnicy ścigali się w 3 kategoriach:  indywidualnej, drużynowej i rodzinnej.


Na łatwiejszej liczącej ok. 15 km trasie, zawodnicy mieli za zadanie odnaleźć w terenie 5 punktów zaznaczonych na mapie, którą otrzymał każdy z uczestników wyścigu. Trasa licząca optymalnie 30 km była o wiele trudniejsza. Zawodnicy, którzy wybrali tę trasę musieli znaleźć aż 8 punktów kontrolnych, z czego aby dotrzeć do niektórych punktów musieli  pokonać trudniejsze do przebycia odcinki traktów leśnych.


Ponieważ trasa zawodów nie należała do najłatwiejszych ze względu na piaszczysty teren, tym bardziej zawodnicy wracali  na metę zmęczeni ale zadowoleni i dumni z pokonania trasy, a niektórzy mieli już opracowaną strategię na kolejne starty.

Gwiazdą imprezy była niewątpliwie 5-letnia Helenka Szelachowska, która przejechała trasę na małym dziecinnym rowerku i po dotarciu na metę miała jeszcze ochotę na dalszą jazdę.

Nagrody fair play za pomoc na trasie dostali: Artur Zyskowski i Ariel Zalewski.


Klasyfikacja końcowa wyścigu:

Trasa licząca 15 km

W klasyfikacji indywidualnej wygrał: Artur Zyskowski

W klasyfikacji rodzinnej: Paweł i Jakub Maciejewscy

W klasyfikacji szkolnej pierwsze miejsce zajęli: Patryk Piersa, Jakub Kobuszewski, Dominik Zawojek, Maciej Białobrzewski i Piotr Mierzejewski (ZSZ Nr 3), Witold Pochopień - opiekun grupy.


Trasa licząca 30 km

W klasyfikacji indywidualnej wygrał: Michał Bodzon

W klasyfikacji rodzinnej: Jacek i Jakub Mierzejewscy

W klasyfikacji szkolnej pierwsze miejsce zajęli: Małgorzata Litwa, Ada Jarka, Ilona Olech (ZSZ nr 4)

 

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim osobom, które pomagały w realizacji wyścigu m.in harcerzom i strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewo-Borkach, a przede wszystkim Wójtowi Gminy Olszewo-Borki Panu Krzysztofowi Szewczykowi za jego otwartość na nowe pomysły i zaangażowanie w projekt, oraz uczestnikom zawodów za miłą radosną atmosferę i życzliwość.


Patronat medialny moja-ostroleka.pl


Zobacz zdjęcia:

 

Odsłon: 3446
Komentarzy: 4
07:42, 30.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

KK24h rywalizował w Cyklokarpatach MTB (wideo)

KK24h rywalizował w Cyklokarpatach MTB (wideo)

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h podjęli kolejne wyzwanie. Mariusz Rynkiewicz i Maciej Karwowski zdecydowali się na udział w inauguracyjnych zawodach cyklu Cyklokarpaty MTB w Wierchomli. W sumie nasi kolarze rywalizować mają na dwunastu etapach.

Kolarze KK24h na szosie i w wyścigach MTB

Kolarze KK24h na szosie i w wyścigach MTB

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h mają ambitne plany startowe w sezonie 2019. Po kilku wyścigach zimowej serii została zaprezentowana kadra, która rywalizować będzie w wyścigach MTB, a także na szosie. Kto będzie reprezentować KK24h?

Rower od WORD dla Klubu Kolarskiego 24h (wideo)

Rower od WORD dla Klubu Kolarskiego 24h (wideo)

Podczas Gali Sportowiec Roku 2018 w Centrum Bankietowym "Warszawska 34" nie zabrakło nagrody niespodzianki dla Klubu Kolarskiego 24h. Nagrodę przygotował kierownik WORD w Ostrołęce i radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Rzekuńska czasówka przykuwa dużą uwagę

Rzekuńska czasówka przykuwa dużą uwagę

Tomasz Majewski z Serocka ustanowił nowy rekord czasówki w Rzekuniu. Trasę o długości 10 km pokonał w czasie 13 minut i 3 sekund! Impreza organizowana przez Marka Karczewskiego w sierpniu 2018 roku była wydarzeniem miesiąca w naszym serwisie sportowym.

Sukcesy KK24h w Starej Grabownicy (zdjęcia)

Sukcesy KK24h w Starej Grabownicy (zdjęcia)

Mariusz Nadany z Morzyczyna Włościańskiego wygrał rywalizację w dożynkowym wyścigu rowerowym w Starej Grabownicy. W kategorii open wyprzedził drugiego na mecie reprezentanta Klubu Kolarskiego 24h Macieja Karwowskiego z Łomży.

» Wasze komentarze

sad @ 12:33, 30.05.2012r. IP: *.*.140.137

Sory memory.Borki to są w gm.Goworowo a to są Olszewo Borki

do sad @ 13:04, 30.05.2012r. IP: *.*.251.181

olszewo- borki poprawnie:D

mieszkaniec @ 23:00, 30.05.2012r. IP: *.*.15.110

szybka impreza-szybko sie roztawili a jeszcze szybciej zebrali

Genek @ 00:58, 31.05.2012r. IP: *.*.159.231

Tutaj relacja z trasy: http://przechadzka.pl/wyprawy/wyscig/

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo