« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pierwsza edycja "Orientuj się na Borki" za nami (zdjęcia)

W niedzielę 27 maja 2012 roku w gm. Olszewo-Borki odbył się pierwszy w historii naszego regionu rowerowy wyścig na orientację. Imprezę której nadano nazwę „Orientuj się na Borki” zorganizowało Ostrołęckie Stowarzyszenie Rowerowe Ostrołęka Cycling Team.


Wyścig realizowany był jako projekt w ramach realizacji zadania publicznego w Gminie Olszewo-Borki (obszar współpracy: Organizacja kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego - Zarządzenie Nr 14/12 Wójta Gminy Olszewo-Borki).

Celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku na łonie przyrody poprzez jazdę na rowerze w gronie rodziny i przyjaciół.


Pomysł wyścigu na orientację spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że z powodu przekroczenia przewidywanej ilości uczestników, organizatorzy musieli przesunąć czas startu, by zarejestrować dodatkowych uczestników.

Na imprezę przybył Wójt gminy Olszewo-Borki Krzysztof Szewczyk, aby życzyć wszystkim udanego startu i dobrej zabawy.

Na dwóch wyznaczonych trasach o różnej skali trudności, zawodnicy ścigali się w 3 kategoriach:  indywidualnej, drużynowej i rodzinnej.


Na łatwiejszej liczącej ok. 15 km trasie, zawodnicy mieli za zadanie odnaleźć w terenie 5 punktów zaznaczonych na mapie, którą otrzymał każdy z uczestników wyścigu. Trasa licząca optymalnie 30 km była o wiele trudniejsza. Zawodnicy, którzy wybrali tę trasę musieli znaleźć aż 8 punktów kontrolnych, z czego aby dotrzeć do niektórych punktów musieli  pokonać trudniejsze do przebycia odcinki traktów leśnych.


Ponieważ trasa zawodów nie należała do najłatwiejszych ze względu na piaszczysty teren, tym bardziej zawodnicy wracali  na metę zmęczeni ale zadowoleni i dumni z pokonania trasy, a niektórzy mieli już opracowaną strategię na kolejne starty.

Gwiazdą imprezy była niewątpliwie 5-letnia Helenka Szelachowska, która przejechała trasę na małym dziecinnym rowerku i po dotarciu na metę miała jeszcze ochotę na dalszą jazdę.

Nagrody fair play za pomoc na trasie dostali: Artur Zyskowski i Ariel Zalewski.


Klasyfikacja końcowa wyścigu:

Trasa licząca 15 km

W klasyfikacji indywidualnej wygrał: Artur Zyskowski

W klasyfikacji rodzinnej: Paweł i Jakub Maciejewscy

W klasyfikacji szkolnej pierwsze miejsce zajęli: Patryk Piersa, Jakub Kobuszewski, Dominik Zawojek, Maciej Białobrzewski i Piotr Mierzejewski (ZSZ Nr 3), Witold Pochopień - opiekun grupy.


Trasa licząca 30 km

W klasyfikacji indywidualnej wygrał: Michał Bodzon

W klasyfikacji rodzinnej: Jacek i Jakub Mierzejewscy

W klasyfikacji szkolnej pierwsze miejsce zajęli: Małgorzata Litwa, Ada Jarka, Ilona Olech (ZSZ nr 4)

 

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim osobom, które pomagały w realizacji wyścigu m.in harcerzom i strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewo-Borkach, a przede wszystkim Wójtowi Gminy Olszewo-Borki Panu Krzysztofowi Szewczykowi za jego otwartość na nowe pomysły i zaangażowanie w projekt, oraz uczestnikom zawodów za miłą radosną atmosferę i życzliwość.


Patronat medialny moja-ostroleka.pl


Zobacz zdjęcia:

 

Odsłon: 3711
Komentarzy: 4
07:42, 30.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

» Wasze komentarze

sad @ 12:33, 30.05.2012r. IP: *.*.140.137

Sory memory.Borki to są w gm.Goworowo a to są Olszewo Borki

do sad @ 13:04, 30.05.2012r. IP: *.*.251.181

olszewo- borki poprawnie:D

mieszkaniec @ 23:00, 30.05.2012r. IP: *.*.15.110

szybka impreza-szybko sie roztawili a jeszcze szybciej zebrali

Genek @ 00:58, 31.05.2012r. IP: *.*.159.231

Tutaj relacja z trasy: http://przechadzka.pl/wyprawy/wyscig/

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo