« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukcesy WOPR-OS i WOPR w Grand Prix Polski (zdjęcia)

Bardzo dobry występ odnotowali reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „WOPR – OS” w Ostrołęce, którzy w minioną sobotę (26 maj) startowali w zawodach II rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w oddalonym o prawie 500 km Świdwinie.


Podopieczni Dariusza Małkowskiego w składzie : Magdalena Bobrowska, Aleksandra Milewska i Dawid Świercz zdobyli w sumie cztery medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Najwięcej bo aż trzy medale zdobyła Magdalena Bobrowska, która okazała się bezkonkurencyjna w konkurencji 50 m holowanie manekina zdobywając złoty medal w kategorii junior, na tym samym dystansie Aleksandra Milewska uplasowała się na siódmej pozycji tracąc do zwyciężczyni niecałe 2 sekundy.

 

Wynik na tym dystansie dał również Magdzie trzecie miejsce i brązowy medal a Oli jedenaste miejsce w kategorii open, gdzie wyprzedziły wiele utytułowanych pływaczek. Na drugim miejscu podium stanął także nasz najmłodszy reprezentant Dawid Świercz, który w kategorii młodzik na dystansie 25 m holowanie manekina zdobył srebrny medal. Zdaniem trenera Dariusza Małkowskiego to właśnie Dawid jeśli oczywiście będzie konsekwentnie poddawał się rygorom treningowym jest przyszłością sportowego ratownictwa wodnego.

 

Ponadto Magdalena zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal w najcięższej konkurencji zawodów czyli 100 m kombinowane. W tej samej konkurencji Ola uplasowała się na szóstym miejscu tracąc do najlepszych niecałe siedem sekund. Nasze reprezentantki również w tej konkurencji w kategorii ppen uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Serdeczne gratulacje od prezesa „WOPR–OS” Dariusz Małkowskiego za osiągnięte wyniki dla naszych reprezentantów.

 

W zawodach startowali również zawodnicy z ostrołęckiego WOPR w składzie: Manuela Wikieł, Angelika Wikieł, Paweł Szulerecki, Kacper Wróblewski, Karol Bojarski i Piotr Nabiałek. Jak zwykle rywalizacja była zacięta. W kategorii seniorów srebrny medal zdobyła Manuela Wikieł, świetny wynik uzyskał Paweł Szulerecki zdobywając 3 medale: złoty, srebrny i brązowy, jak dodaje trener Włodzimierz Janczewski wyniki Pawła potwierdzają że jest kandydatem na Mistrzostwa Europy Juniorów. Również świetny występ zaliczył Karol Bojarski zdobywając 2 medale zloty i 1 srebrny. Bezkonkurencyjna okazała się nasza ratowniczka Angelika Wikieł zdobywając 3 krążki: 2 złote i 1 srebrny pokonując starsze rywalki. Dobre starty zanotowali Kacper Wróblewski i Piotr Nabiałek tym razem po za podium jednak poprawiając rekordy życiowe.

Szczegółowe wyniki dostępne na www.omegatiming.eu

II runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym (26.05.2012)Zobacz zdjęcia!

II runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym (26.05.2012)

Odsłon: 2950
Komentarzy: 1
07:54, 30.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Mati @ 14:38, 30.05.2012r. IP: *.*.5.17

Gratki Wikiełki i inni zawodnicy!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo