« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukcesy WOPR-OS i WOPR w Grand Prix Polski (zdjęcia)

Bardzo dobry występ odnotowali reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „WOPR – OS” w Ostrołęce, którzy w minioną sobotę (26 maj) startowali w zawodach II rundy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w oddalonym o prawie 500 km Świdwinie.


Podopieczni Dariusza Małkowskiego w składzie : Magdalena Bobrowska, Aleksandra Milewska i Dawid Świercz zdobyli w sumie cztery medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Najwięcej bo aż trzy medale zdobyła Magdalena Bobrowska, która okazała się bezkonkurencyjna w konkurencji 50 m holowanie manekina zdobywając złoty medal w kategorii junior, na tym samym dystansie Aleksandra Milewska uplasowała się na siódmej pozycji tracąc do zwyciężczyni niecałe 2 sekundy.

 

Wynik na tym dystansie dał również Magdzie trzecie miejsce i brązowy medal a Oli jedenaste miejsce w kategorii open, gdzie wyprzedziły wiele utytułowanych pływaczek. Na drugim miejscu podium stanął także nasz najmłodszy reprezentant Dawid Świercz, który w kategorii młodzik na dystansie 25 m holowanie manekina zdobył srebrny medal. Zdaniem trenera Dariusza Małkowskiego to właśnie Dawid jeśli oczywiście będzie konsekwentnie poddawał się rygorom treningowym jest przyszłością sportowego ratownictwa wodnego.

 

Ponadto Magdalena zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal w najcięższej konkurencji zawodów czyli 100 m kombinowane. W tej samej konkurencji Ola uplasowała się na szóstym miejscu tracąc do najlepszych niecałe siedem sekund. Nasze reprezentantki również w tej konkurencji w kategorii ppen uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Serdeczne gratulacje od prezesa „WOPR–OS” Dariusz Małkowskiego za osiągnięte wyniki dla naszych reprezentantów.

 

W zawodach startowali również zawodnicy z ostrołęckiego WOPR w składzie: Manuela Wikieł, Angelika Wikieł, Paweł Szulerecki, Kacper Wróblewski, Karol Bojarski i Piotr Nabiałek. Jak zwykle rywalizacja była zacięta. W kategorii seniorów srebrny medal zdobyła Manuela Wikieł, świetny wynik uzyskał Paweł Szulerecki zdobywając 3 medale: złoty, srebrny i brązowy, jak dodaje trener Włodzimierz Janczewski wyniki Pawła potwierdzają że jest kandydatem na Mistrzostwa Europy Juniorów. Również świetny występ zaliczył Karol Bojarski zdobywając 2 medale zloty i 1 srebrny. Bezkonkurencyjna okazała się nasza ratowniczka Angelika Wikieł zdobywając 3 krążki: 2 złote i 1 srebrny pokonując starsze rywalki. Dobre starty zanotowali Kacper Wróblewski i Piotr Nabiałek tym razem po za podium jednak poprawiając rekordy życiowe.

Szczegółowe wyniki dostępne na www.omegatiming.eu

II runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym (26.05.2012)Zobacz zdjęcia!

II runda Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym (26.05.2012)

Odsłon: 2880
Komentarzy: 1
07:54, 30.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Ostrołęckie hale sportowe dostępne od 1 czerwca

Miasto Ostrołęka odmraża kolejne obiekty sportowe. Od poniedziałku 1 czerwca udostępnione zostaną hale sportowe. Możliwość korzystania będzie ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia i grupy zorganizowane.

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Kolejny etap odmrażania sportu. Narew i KS CK Troszyn czekają mecze barażowe?

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Rząd wyraził zgodę na zgromadzenia na wolnym powietrzu do 150 osób. Oznacza to, że zielone światło na dokończenie rozgrywek będą miały np. kluby piłkarskie z niższych lig.

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Zmarł Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem Bartnika Myszyniec

Po walce z chorobą nowotworową ośrodkowego układu nerwowego zmarł dziś Daniel Domurat. 32-latek był piłkarzem myszynieckiego Bartnika, od długiego czasu walczył z chorobą. Operowano go kilkukrotnie, nowotwór okazał się jednak nie do pokonania.

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Kapitan Jagiellonii Białystok gościem Sebastiana Staszewskiego (wideo)

Polski piłkarz ukraińskiego pochodzenia był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie "Po Gwizdku". Taras Romanczuk jest kapitanem Jagiellonii Białystok i zdążył już zadebiutować w reprezentacji Polski. Najnowszy odcinek jest już dostępny w sieci.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrołęce. Kolejny krok w rozwoju młodzieżowej piłki nożnej

Od początku roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce powołana zostanie piłkarska klasa w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajęcia wychowania fizycznego mają się tam odbywać przez 16 godzin lekcyjnych w tygodniu.

» Wasze komentarze

Mati @ 14:38, 30.05.2012r. IP: *.*.5.17

Gratki Wikiełki i inni zawodnicy!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo