« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

II Wyścig MTB Kurpiowskie Piaski o puchar wójta gminy Rzekuń

W niedzielę 17 czerwca wystartuje II edycja wspaniałej imprezy kolarskiej MTB w naszym regionie, a mianowicie "Kurpiowskie Piaski". Tym razem w miejscowości Kamianka (10 km od Ostrołęki). Do udziału w wyścigu zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, młodzież, dorosłych oraz wszystkich kolarzy amatorów.


Trasa wyścigu zostanie poprowadzona po drogach leśnych. Do pokonania będą zróżnicowane dystanse: dzieci ze szkół podstawowych ok. 6km - dystans MINI, dzieci z Gimnazjów oraz dorośli ok. 35km - dystans OPEN.

Formuła wyścigu będzie podobna do wyścigów MTB XC, które rozgrywane są na kilku okrążeniach a zawodnicy muszą w jak najkrótszym czasie przejechać wyznaczoną ilość okrążeń.

Dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji organizator zapewnia puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo sporo niespodzianek w postaci losowania nagród rzeczowych (kolarskich, ogólnosportowych i innych). Opłata za start w zawodach wynosi 20 złotych dla osób dorosłych oraz 10 złotych dla gimnazjalistów. Dzieci ze szkół podstawowych UDZIAŁ BEZPŁATNY.

Organizatorzy przewidzieli wiele kategoriiklasyfikacji m.i. kat: dla dzieci (dziewcząt i chłopców) ze szkół podstawowych w wyścigu MINI, gimnazjum i dorosłych (kobiet i mężczyzn) w wyścigu OPEN oraz rodzinna w obydwu wyścigach. Aura sprzyja do "wskoczenia" na rower i poczucia tego co najważniejsze - przyjemności z jazdy na dwóch kółkach.

Zachęcamy wszystkich kolarzy amatorów aby odeszli od biurek i stanęli do rywalizacji sportowej. Będzie to oczywiście dobra zabawa ale również sprawdzenie swoich możliwości sportowych. Sport łączy - tu wszyscy będą równi, przynajmniej na starcie wyścigu :), bo na trasie wyścigu toczyć się będzie zacięta rywalizacja.

Zgłoszenia można również przesyłać na adres: podając w zgłoszeniu kolejno: imię, nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, klub/szkoła, dystans (mini/open), klasyfikacja rodzinna (tak/nie) oraz telefon (dobrowolnie).

 

Szersze informacje znajdziesz również pod adresem www.turystyka.moja-ostroleka.pl

Odsłon: 2658
Komentarzy: 2
10:49, 31.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

Znamy mistrzów rowerów

Znamy mistrzów rowerów

Sportowe Wakacje w Mieście organizowane przez Miasto Ostrołęka to również rywalizacja na rowerach. Śmiałkowie wzięli udział w wyścigu australijskim o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Kto został mistrzem? Wszystkim towarzyszyła piękna pogoda, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa.

» Wasze komentarze

Lampreiano @ 17:57, 14.06.2012r. IP: *.*.92.95

Mam kilka pytań odnosnie do tak (...) regulaminu II Wyścigu Kurpiowskie Piaski:
1. dlaczego dla szkoły podstawowej jest tylko jedna kategoria 1-6? Czy organizatorzy nie widzą różnicy między dzieckiem 8-mio i 12-to letnim?
2. Skoro jest to II (drugi) Wyścig MTB, logicznie wynika z tego, że to dalszy ciąg wyścigu I, czyli z Czarnowca 18 VI 2011 r, dlaczego więc nie ma takich kategorii dla dzieci jak w Czarnowcu, czyli klasy 1-3 i 4-6?
3. Dzieci z klas 1-3 to nie są doświadczeni rowerzyści(ale mają większe pojęcie o jeździe na rowerze niż organizatorzy w napisaniu regulaminu...), a regulamin jest tak napisany, że nie daje możliwości uczestnictwa Tacie lub Mamie w wyścigu jesli będzie towarzyszyć swemu dziecku. W Czarnowcu nie było z tym problemu.
4. W postanowieniach końcowych p . 11 brzmi: interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi; a) tylko któremu, bo na plakacie jest ich kilku i b) po co więc regulamin został opublikowany skoro wyłącznie organizator może go interpretować?
Jedno jest pewne: tak (...) regulamin mogą napisać WYŁĄCZNIE organizatorzy Imprezy Kurpiowskie Piaski (p.10 Postanowienia Końcowe, a na plakacie jest napisane, że to Wyścig MTB.
5. Jaki związek kolarski zatwierdził taki regulamin? Może... szwedzki?

Dariusz Regulski
Dariusz Regulski

karolbiegacz @ 06:58, 16.06.2012r. IP: *.*.130.12

Darku ...
do pisania regulaminu trzeciej edycji Kurpiowskich Piasków zaprosimy Ciebie jako konsultanta. :)
do zobaczenia w niedzielę na starcie :)

Marek Karczewski (jeden z wielu organizatorów) :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo