« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 2 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny, Marzanny

Moja Ostrołęka

Aktualności

II Wyścig MTB Kurpiowskie Piaski o puchar wójta gminy Rzekuń

W niedzielę 17 czerwca wystartuje II edycja wspaniałej imprezy kolarskiej MTB w naszym regionie, a mianowicie "Kurpiowskie Piaski". Tym razem w miejscowości Kamianka (10 km od Ostrołęki). Do udziału w wyścigu zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, młodzież, dorosłych oraz wszystkich kolarzy amatorów.


Trasa wyścigu zostanie poprowadzona po drogach leśnych. Do pokonania będą zróżnicowane dystanse: dzieci ze szkół podstawowych ok. 6km - dystans MINI, dzieci z Gimnazjów oraz dorośli ok. 35km - dystans OPEN.

Formuła wyścigu będzie podobna do wyścigów MTB XC, które rozgrywane są na kilku okrążeniach a zawodnicy muszą w jak najkrótszym czasie przejechać wyznaczoną ilość okrążeń.

Dla zwycięzców poszczególnych klasyfikacji organizator zapewnia puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo sporo niespodzianek w postaci losowania nagród rzeczowych (kolarskich, ogólnosportowych i innych). Opłata za start w zawodach wynosi 20 złotych dla osób dorosłych oraz 10 złotych dla gimnazjalistów. Dzieci ze szkół podstawowych UDZIAŁ BEZPŁATNY.

Organizatorzy przewidzieli wiele kategoriiklasyfikacji m.i. kat: dla dzieci (dziewcząt i chłopców) ze szkół podstawowych w wyścigu MINI, gimnazjum i dorosłych (kobiet i mężczyzn) w wyścigu OPEN oraz rodzinna w obydwu wyścigach. Aura sprzyja do "wskoczenia" na rower i poczucia tego co najważniejsze - przyjemności z jazdy na dwóch kółkach.

Zachęcamy wszystkich kolarzy amatorów aby odeszli od biurek i stanęli do rywalizacji sportowej. Będzie to oczywiście dobra zabawa ale również sprawdzenie swoich możliwości sportowych. Sport łączy - tu wszyscy będą równi, przynajmniej na starcie wyścigu :), bo na trasie wyścigu toczyć się będzie zacięta rywalizacja.

Zgłoszenia można również przesyłać na adres: podając w zgłoszeniu kolejno: imię, nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, klub/szkoła, dystans (mini/open), klasyfikacja rodzinna (tak/nie) oraz telefon (dobrowolnie).

 

Szersze informacje znajdziesz również pod adresem www.turystyka.moja-ostroleka.pl

Odsłon: 2602
Komentarzy: 2
10:49, 31.05.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Wyścig noworoczny w Czarnowcu. Weź udział

Klub Kolarski 24h zaprasza na czwartą edycję wyścigu noworocznego. Po sylwestrowej zabawie cykliści wezmą udział w aktywnym powitaniu nowego roku w Czarnowcu. Na specjalnie przygotowanej trasie będzie do pokonania kilka okrążeń. Dołącz.

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Mistrzostwa Klubu Kolarskiego 24h za nami

Kolarze górscy rywalizowali w Czarnowcu w mistrzostwach Klubu Kolarskiego 24h. Na starcie pojawiło się dwudziestu rowerzystów. Chętni uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania okrążenia o długości 2,5 km - kobiety i juniorzy - 3 rundy, mężczyźni 6 rund.

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Rajd rowerowy na pożegnanie lata (zdjęcia, wideo)

Z parkingu stadionu przy ulicy Witosa w Ostrołęce wystartował wczoraj rodzinny rajd rowerowy na pożegnanie lata. Cykliści pokonali blisko 30-kilometrową trasę, kończąc na plaży miejskiej. Na finiszu czekał na uczestników wydarzenia posiłek regeneracyjny.

» Wasze komentarze

Lampreiano @ 17:57, 14.06.2012r. IP: *.*.92.95

Mam kilka pytań odnosnie do tak (...) regulaminu II Wyścigu Kurpiowskie Piaski:
1. dlaczego dla szkoły podstawowej jest tylko jedna kategoria 1-6? Czy organizatorzy nie widzą różnicy między dzieckiem 8-mio i 12-to letnim?
2. Skoro jest to II (drugi) Wyścig MTB, logicznie wynika z tego, że to dalszy ciąg wyścigu I, czyli z Czarnowca 18 VI 2011 r, dlaczego więc nie ma takich kategorii dla dzieci jak w Czarnowcu, czyli klasy 1-3 i 4-6?
3. Dzieci z klas 1-3 to nie są doświadczeni rowerzyści(ale mają większe pojęcie o jeździe na rowerze niż organizatorzy w napisaniu regulaminu...), a regulamin jest tak napisany, że nie daje możliwości uczestnictwa Tacie lub Mamie w wyścigu jesli będzie towarzyszyć swemu dziecku. W Czarnowcu nie było z tym problemu.
4. W postanowieniach końcowych p . 11 brzmi: interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi; a) tylko któremu, bo na plakacie jest ich kilku i b) po co więc regulamin został opublikowany skoro wyłącznie organizator może go interpretować?
Jedno jest pewne: tak (...) regulamin mogą napisać WYŁĄCZNIE organizatorzy Imprezy Kurpiowskie Piaski (p.10 Postanowienia Końcowe, a na plakacie jest napisane, że to Wyścig MTB.
5. Jaki związek kolarski zatwierdził taki regulamin? Może... szwedzki?

Dariusz Regulski
Dariusz Regulski

karolbiegacz @ 06:58, 16.06.2012r. IP: *.*.130.12

Darku ...
do pisania regulaminu trzeciej edycji Kurpiowskich Piasków zaprosimy Ciebie jako konsultanta. :)
do zobaczenia w niedzielę na starcie :)

Marek Karczewski (jeden z wielu organizatorów) :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo