Niedziela, 25 października 2020 r., imieniny Darii, Wilhelminy, Sambora

Adamowski najlepszy w Penta Day (zdjęcia)

W minioną sobotę 26 maja zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka w składzie: Wiktoria Tytko, Aleksandra Tytko, Konrad Kamiński, Michał Adamowski i Mateusz Adamowski wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach w Dwuboju Nowoczesnym Penta Day w Ostrowi Mazowieckiej.

Wspaniały występ odnotował Mateusz Adamowski, który w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2002) na 50 m stylem dowolnym zajął pierwsze miejsce ustanawiając swój nowy rekord życiowy, Mateusz również w biegu na 600 m okazał się bezkonkurencyjny zdobywając pierwsze miejsce. Wyniki osiągnięte przez Mateusza uplasowały go na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej swojego rocznika, a w kategorii 2001 i młodsi zajął drugie miejsce.

W opinii trenerów Adama Kurpiewskiego i Macieja Lewandowskiego również tart pozostałych zawodników UKS „Piątka” Ostrołęka należy uznać za bardzo udany, ponieważ ich starty zaowocowały nowymi rekordami życiowymi.