« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejne rekordy lekkoatletów OKLA

Katarzyna Gwiazda
Katarzyna Gwiazda
(fot. WOMZLA)

Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA mają za sobą kolejne starty na mityngach w Płońsku i Warszawie. W pierwszej z wymienionych imprez bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki w konkurencji trójskoku i skoku w dal prowadzone przez trenera Marka Mierzejewskiego i Bartosza Witkowskiego.


Katarzyna Gwiazda (rocznik 1995, tr Mierzejewski)) zajęła ósme miejsce w silnie obsadzonym konkursie trójskoku z nowym rekordem życiowym – 12,01 m. Wynik dał zawodniczce nie tylko pierwszą klasę sportową, ale również klubowy rekord, który jak podaje oficjalna strona klubu laostroleka.pl należał do tej pory do Pauliny Adamczak, podopiecznej trenera Leszka Grzyb i wynosił 11,74 m.

Katarzyna Gwiazda startowała również w konkursie skoku w dal, gdzie wywalczyła siódme miejsce z wynikiem 5,67 m. W tej samej konkurencji Magdalena Żebrowska (rocznik 1996, tr Witkowski) była jedenasta z wynikiem 5,49 m.

W stolicy kraju udanie zaprezentowali się z kolei nasi miotacze. Kolejny rekord życiowy w tym sezonie ustanowił Igor Bastek (rocznik 1994), który posłał dysk o ciężarze 1,75 kg na odległość 47,32 m. Także z rekordem życiowym wyjechał z Warszawy walczący o kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Bartłomiej Kurzych (rocznik 1996). Bartek w pchnięciu kulą 5 kg osiągnął 14,54 m, a w rzucie dyskiem 1,5 kg – 32,82 m.

W tej samej konkurencji Sebastian Święcicki (rocznik 1996) miał rezultat 35,61m (zaledwie 5 cm mniej od „życiówki”, a w pchnięciu kulą 5 kg – 12,41 m. W zawodach startował również Łukasz Kowalski (roczni 1991) – 44,75m w rzucie dyskiem 2 kg oraz Karol Sęk (rocznik 1995) – 12,14m w trójskoku - informuje oficjalna strona klubu OKLA Ostrołęka.

Odsłon: 3182
Komentarzy: 0
12:00, 01.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

Pierwsze medale ostrołęczan w mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Poznaj historię

UKS Siódemka Ostrołęka podzielił się lokalną historią lekkiej atletyki. Przypomniano o pierwszych ostrołęckich medalistach mistrzostw Polski. Na pierwszy krążek Ostrołęka czekała do 1976 roku, kiedy to złoty medal w oszczepie wywalczyła Barbara Kulesza.

'Ten bieg jest bliski mojemu sercu'. Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

"Ten bieg jest bliski mojemu sercu". Przemysław Dąbrowski przebiegnie trasę Półmaratonu Kurpiowskiego

W najbliższą niedzielę 31 maja powinna odbyć się dwudziesta szósta edycja Półmaratonu Kurpiowskiego. W związku z pandemią koronawirusa, MZOS-TiIT postanowił przenieść wydarzenia na 2021 rok. Przemysław Dąbrowski upamiętni jednak ten bieg.

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

Półmaraton Kurpiowski dopiero w przyszłym roku. Tegoroczne wydarzenie anulowane

W związku z pandemią koronawirusa, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce dbając o zdrowie uczestników, wolontariuszy i kibiców podjął decyzję o przeniesieniu XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego na 2021 rok.

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

Martyna Budziłek najlepsza w olsztyńskim City Trail

W dziesięciu miastach w Polsce, na przełomie 2019 i 2020 roku, odbywał się cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów pod nazwą City Trail. W olsztyńskiej edycji tych biegów w klasyfikacji kobiet wygrała Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka.

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Lekkoatleci OKLA z nagrodami

Karolina Grzeszczyk, Sebastian Moszczyński, Damian Niedźwiecki i Oskar Żebrowski to zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy zostali docenieni przez prezydenta Łukasza Kulika za osiągnięcia uzyskane w minionym roku.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo