« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejne rekordy lekkoatletów OKLA

Katarzyna Gwiazda
Katarzyna Gwiazda
(fot. WOMZLA)

Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA mają za sobą kolejne starty na mityngach w Płońsku i Warszawie. W pierwszej z wymienionych imprez bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki w konkurencji trójskoku i skoku w dal prowadzone przez trenera Marka Mierzejewskiego i Bartosza Witkowskiego.


Katarzyna Gwiazda (rocznik 1995, tr Mierzejewski)) zajęła ósme miejsce w silnie obsadzonym konkursie trójskoku z nowym rekordem życiowym – 12,01 m. Wynik dał zawodniczce nie tylko pierwszą klasę sportową, ale również klubowy rekord, który jak podaje oficjalna strona klubu laostroleka.pl należał do tej pory do Pauliny Adamczak, podopiecznej trenera Leszka Grzyb i wynosił 11,74 m.

Katarzyna Gwiazda startowała również w konkursie skoku w dal, gdzie wywalczyła siódme miejsce z wynikiem 5,67 m. W tej samej konkurencji Magdalena Żebrowska (rocznik 1996, tr Witkowski) była jedenasta z wynikiem 5,49 m.

W stolicy kraju udanie zaprezentowali się z kolei nasi miotacze. Kolejny rekord życiowy w tym sezonie ustanowił Igor Bastek (rocznik 1994), który posłał dysk o ciężarze 1,75 kg na odległość 47,32 m. Także z rekordem życiowym wyjechał z Warszawy walczący o kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Bartłomiej Kurzych (rocznik 1996). Bartek w pchnięciu kulą 5 kg osiągnął 14,54 m, a w rzucie dyskiem 1,5 kg – 32,82 m.

W tej samej konkurencji Sebastian Święcicki (rocznik 1996) miał rezultat 35,61m (zaledwie 5 cm mniej od „życiówki”, a w pchnięciu kulą 5 kg – 12,41 m. W zawodach startował również Łukasz Kowalski (roczni 1991) – 44,75m w rzucie dyskiem 2 kg oraz Karol Sęk (rocznik 1995) – 12,14m w trójskoku - informuje oficjalna strona klubu OKLA Ostrołęka.

Odsłon: 3198
Komentarzy: 0
12:00, 01.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rekordy życiowe Zielińskiej, Prachniak, Prusińskiego i Markowskiego

Rekordy życiowe Zielińskiej, Prachniak, Prusińskiego i Markowskiego

Dwa Wakacyjne Mitingi Lekkoatletyczne mają za sobą przedstawiciele UKS Clan. Ekipa z Ostrołęki startowała w Białymstoku, notując dobre wyniki. Trójka podopiecznych Haliny Pierzchały poprawiła własne rekordy życiowe.

Dobry sprawdzian w Białymstoku

Dobry sprawdzian w Białymstoku

8 sierpnia liczna grupa przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Mitingu Kwalifikacyjnym w Białymstoku. Czworo lekkoatletów pobiło rekordy życiowe, a większość zaliczyło cenne rezultaty w swojej przygodzie z "królową sportu".

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Dobkowska współpracuje z Jackiewiczem

Skoczkini wzwyż z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki nawiązała współpracę z fizjoterapeutą. Aleksandra Dobkowska ma duże wsparcie od strony specjalisty. - Wszystko po to, by zapobiec kontuzjom i urazom w dalszym etapie przygody sportowej - mówi Bartosz Witkowski, szkoleniowiec 14-latki.

Marta Łada druga w Białymstoku

Marta Łada druga w Białymstoku

29 lipca reprezentantki UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w Mityngu Łomżyńskim w Białymstoku. Klub z naszego miasta reprezentowało sześć dziewcząt, podopiecznych Marka Mierzejewskiego. Najlepiej spisała się Marta Łada, która w trójskoku wywalczyła drugie miejsce.

Dominik i Ola z życiówkami

Dominik i Ola z życiówkami

W środę przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki udali się do Białegostoku, by wystartować w Mitingu Łomżyńskim. Podopieczni Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza odnotowali bardzo dobre występy. Dwa z nich zakończyły się nowymi rekordami życiowymi.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo