« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 25 października 2020 r., imieniny Darii, Wilhelminy, Sambora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kolejne rekordy lekkoatletów OKLA

Katarzyna Gwiazda
Katarzyna Gwiazda
(fot. WOMZLA)

Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA mają za sobą kolejne starty na mityngach w Płońsku i Warszawie. W pierwszej z wymienionych imprez bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki w konkurencji trójskoku i skoku w dal prowadzone przez trenera Marka Mierzejewskiego i Bartosza Witkowskiego.


Katarzyna Gwiazda (rocznik 1995, tr Mierzejewski)) zajęła ósme miejsce w silnie obsadzonym konkursie trójskoku z nowym rekordem życiowym – 12,01 m. Wynik dał zawodniczce nie tylko pierwszą klasę sportową, ale również klubowy rekord, który jak podaje oficjalna strona klubu laostroleka.pl należał do tej pory do Pauliny Adamczak, podopiecznej trenera Leszka Grzyb i wynosił 11,74 m.

Katarzyna Gwiazda startowała również w konkursie skoku w dal, gdzie wywalczyła siódme miejsce z wynikiem 5,67 m. W tej samej konkurencji Magdalena Żebrowska (rocznik 1996, tr Witkowski) była jedenasta z wynikiem 5,49 m.

W stolicy kraju udanie zaprezentowali się z kolei nasi miotacze. Kolejny rekord życiowy w tym sezonie ustanowił Igor Bastek (rocznik 1994), który posłał dysk o ciężarze 1,75 kg na odległość 47,32 m. Także z rekordem życiowym wyjechał z Warszawy walczący o kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Bartłomiej Kurzych (rocznik 1996). Bartek w pchnięciu kulą 5 kg osiągnął 14,54 m, a w rzucie dyskiem 1,5 kg – 32,82 m.

W tej samej konkurencji Sebastian Święcicki (rocznik 1996) miał rezultat 35,61m (zaledwie 5 cm mniej od „życiówki”, a w pchnięciu kulą 5 kg – 12,41 m. W zawodach startował również Łukasz Kowalski (roczni 1991) – 44,75m w rzucie dyskiem 2 kg oraz Karol Sęk (rocznik 1995) – 12,14m w trójskoku - informuje oficjalna strona klubu OKLA Ostrołęka.

Odsłon: 3215
Komentarzy: 0
12:00, 01.06.2012r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

18 medali Siódemki

18 medali Siódemki

23 przedstawicieli UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w ostatnich zawodach lekkoatletycznych w sezonie 2020 na otwartym stadionie. W Łomży odbył się "Czwartek Lekkoatletyczny". Podopieczni trenerów: Dariusza Dąbrowskiego, Adama Długokęckiego i Marianny Pędzich wywalczyli 18 medali, w tym siedem złotych, pięć srebrnych i sześć brązowych. Ponadto ustanowili 15 rekordów życiowych.

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Pawłowska: Ofertę dostałam w dziewiątym miesiącu ciąży

Nową trenerką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki została Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. Jak to się stało, że rozpoczęła pracę? Który sukces w swoim życiu sportowym ceni najbardziej? Zapraszamy do lektury.

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Władze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ogłosiły, iż do sztabu szkoleniowego dołączyła Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. To ambitna kobieta z cudownym podejściem do dzieci i młodzieży.

Dąbrowski najlepszy w Czerwonce

Dąbrowski najlepszy w Czerwonce

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces. 31-latek wystartował w VI Biegu Siedmiu Róż, który odbył się w weekend w Czerwonce koło Makowa Mazowieckiego. Przemysław Dąbrowski nie dał szans przeciwników i był najszybszy w gronie blisko 140 zawodników.

Złoto Zielińskiej i Prusińskiego

Złoto Zielińskiej i Prusińskiego

Znakomity występ podczas deszczowych Mistrzostw Mazowsza w lekkiej atletyce odnotowali przedstawiciele UKS Clan Ostrołęka. Podopieczni Haliny Pierzchały dwukrotnie wchodzili na najwyższy stopień podium. Oboje ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. 

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo